Екс-власник «Сокола» вперше розповів, чому клубу після його президентства не було сім років
Автор: Іван Вербицький
Дата: 08/06/23 08:37
 
С. Тарута в компанії К. Сімчука та О. Житника (Фото: Д. Носов)
Минулого понеділка на ковзанку Виставкового центру в Києві завітав видатний чеський хокейний воротар Домінік Гашек. Він поспілкувався з юними вихованцями київського «Сокола», роздав сотні автографів і зробив десятки фото. Найнесподіванішою постаттю поміж великої кількості юних спортовців, їхніх батьків, колишніх і нинішніх хокеїстів був один трохи призабутий останнім часом чоловік. Його поява стала справжнім сюрпризом найперше для тих, для кого він колись був працедавцем. «Цікаво, він не хоче повернути мені 13 тисяч? Доларів, звісно», - сміється один із найіменитіших українських хокеїстів останніх двох десятиліть.

Тож, цей гість – Сергій Тарута, народний депутат України від фракції «Батьківщина», колись голова ради директорів компанії «Індустріальний союз Донбасу», президент футбольного клубу «Металург» (Донецьк) і хокейного київського «Сокола». Власником найстарішого хокейного клубу України він був сім років – з 2007-го по 2014-й. А в після сезону-2013/2014 не лише Тарута щез з хокею, а й «Сокола» не було цілих шість років. Доки команда не відродилася влітку 2020-го.

В цьому короткому інтерв’ю Сергій Тарута вперше розповів, що тоді сталося з «Соколом» і чому він більше не причетний до жодного іншого виду спорту.

– Пане Сергію, як ви зараз опинилися поміж хокеїстів? – виловлюю героя в натовпі шанувальників таланту Домінатора.
– Дізнався, що приїхав Гашек. А ще прибув тому, що «Сокіл» колись був моїм дітищем. Мав до цього відношення. Хотів порадіти, що дітки є, що процес продовжується.

– А що сталося з «Соколом» у 2014 році?
– Пішла війна і я вже не став займатися. Передав хлопцям справи, ось вони й займаються.

– Шість років команди не було після вас.
– Ні, я давно вже передав.

– У 2020-му команда повернулася в чемпіонат України.
– Це повернулася, а «Сокіл» я їм передав ще в 2014-му. Їм тоді, мабуть, не до того було, щоб виступати в чемпіонаті України.

– Зараз неподалік від вас стоять хокеїсти, які стверджують, що дев’ять років тому ви їм не виплатили чималу суму грошей.
– Заборгованість? Це ж не до мене. Коли вони захотіли забрати, я їм і віддав. Для мене це вже давня історія.

– У «них» є імена?
– Є такі. Були хлопці, які займалися. Слава, скажімо.

– Завальнюк?
– Так. Вони захотіли забрати клуб, я їм і віддав. Не знаю, про які борги мова. Тоді нічого не було.

– Можливий варіант, що ви повернетеся в хокей?
– Ні, це зараз неможливо. У свій час був хокей, було три футбольних команди, велоспорт, стрільба, плавання з Яною Клочковою. Спортивний клуб ІСД був найбільшим в Україні. До його лав входило 112 чемпіонів світу, Європи і Олімпійських ігор. Крім Клочкової, мова про плавця-паралімпійця Віктора Смирнова, кістяк велоконюшні ІСД складала практично повністю збірна України з велоспорту. Ми тоді утримували всі категорії, від дитячої до Pro-турівської. Футбольний «Металург» колись боровся за медалі чемпіонату України. Але все перекреслила війна. Нашу базу захопили, зробили там концтабір.

– Нині ви лише політик чи ведете ще якусь діяльність?
– Крім парламенту, є ще багато напрямів. Зокрема, військовими справами.

– Як волонтер?
– Як волонтер, як людина, яка має контакти на Заході Європи. Ми співпрацюємо з компаніями в Польщі, Чехії. Вони допомагають нашій армії. Це й моя заслуга. Я про це ніколи не розповідаю, не хизуюся, не піарюся.

– Від вашого бізнесу в Донецьку щось залишилося?
– Ще в 2014-му все захопили. У брата залишався бізнес у Маріуполі. Торік теж все втратив.

Іван Вербицький (Sport.ua, 07.06.2023)
Теги: сокіл,  тарута 
1.   Ilya   08/06/23 19:43    

Для тех, кто не в силах прибавить 2+2:
Тарута откровенно БРЕШЕТ!
1) Ни в 2014 году ни позже никакой Сокол он никому не передавал (разве что 30 сентября 2014 года директором вместо Имаса стал какой-то Новиков, явно специалист по умышленному банкротсву) : тут приложена Ухвала суда от 30 мая этого года, согласно которой окончательно хоронится юрлицо настоящего Сокола! Его спецально к похоронам готовили уже не один год! Какая морда теперь считается "правоприемником" того Сокола решайте сами: или ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКА СПОРТИВНА ШКОЛА З ХОКЕЮ "СОКІЛ"(43197718) либо ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ХОКЕЙНИЙ КЛУБ СОКІЛ КИЇВ" (43824532) под управлением Житника, через которую они бабло проворачивают, и которые созданы соответственно в 2019 и 2020 году. Но впрочем это не важно кто украдет имя и историю настоящего Сокола, фальсификаторов всегда хватает!
2) Долговые расписки писал Кораблик. Вот Ухвалы суда: Яковенко, Гниденко, Матвийчук, Карпенко. Всем наверное известно что Кораблик всю жизнь был человеком Таруты. Разве что он к лету 2014 года начал играть свою игру по собственно личному обогащению. Но по-любому все равно Тарута виноват, раз не выгнал его!


2.   Андрій Ігорович   10/06/23 20:50    

Человек купил клуб. Получил землю в Пуще. Делами клуба не интересовался. Но платил вовремя. С ледовым не срослось. Тихонько отошел. Какие к нему претензии? Просто потратил в никуда свои деньги.


3.   Ilya   11/06/23 07:37    

Какие к нему претензии?

Да практически такие как к любому владельцу бизнеса в этой стране! Поэтому вся страна в жопе оказалась! Открываем любую из приложенных ухвал:

Судом першої інстанції встановлено, що 01.07.2009 р. між сторонами укладено контракт професійного хокеїста (строковий трудовий контракт) No32, відповідно до якого ОСОБА_1 був прийнятий на роботу до Хокейного клубу «Сокіл Київ» на посаду спортсмена-інструктора із заробітною платою у сумі 1 000, 00 грн. на місяць та премій строком до 30 квітня 2010 р.
06.07.2010 р. між ТОВ «Хокейний клуб «Сокіл Київ» та ОСОБА_1 укладено угоду, за умовами якої ТОВ «Хокейний клуб «Сокіл Київ» визнає заборгованість перед ОСОБА_1 у сумі 25 000, 00 доларів США з виплат, передбачених домовленістю від 01.07.2009 р., та зобов'язався виплатити йому цю заборгованість протягом шести місяців з моменту підписання угоди.

Эти олени по штуке в месяц получили? Налоги с нее заплатили? Какие у них еще могут быть претензии к Таруте? :D Боюсь что до сих пор контракты таким же макаром подписываются!!! >:) Вот что-что, а стиль работы "кручу-верчу, нае...ть хочу" у них действительно передается по наследственной линии (причем не только в Соколе, а и в Кэпиталз-Волках-Дженералз-Беркуте и т.д.)


4.   МЕЧТАГОН   12/06/23 19:59    

А без лоха и жизнь плоха. Жаль что этими лохами становятся спортсмены, которых набабалывают,а потом включают мороз градусов так на несколько тысяч. Вот и доказывай потом,что ты есть ТЫ.


5.   Андрій Ігорович   13/06/23 17:55    

Не надо работая на жульё пытатья оптимизировать налоги


6.   МЕЧТАГОН   13/06/23 22:53    

А кому должен всем прощаю


Всього : 6, на сторінці: 6

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.014 секунди