Автор: Андрій Менів
Дата: 13/01/11 10:36
 
Я. Дорош (Фото: Галицький Кореспондент)
Услід за івано-франківською хокейною командою «Ватра», яка через фінансові труднощі відмовилася виступати не лише у чемпіонаті України, а й у Західноукраїнській хокейній лізі (ЗУХЛ), скруту відчула і калуська «Олімпія».
Перед початком нинішнього хокейного сезону калуський хокейний клуб «Олімпія» небезпідставно вважався головним претендентом на перемогу в чемпіонаті Західноукраїнської хокейної ліги. Вже не один рік ця першість збирає найсильніші хокейні клуби Західної України, які розігрують між собою чемпіонство. Треба сказати, що калушани серйозно підійшли до нового сезону. Гравці тренувалися і влітку, а перша гра у чемпіонаті України підтвердила їхню підготовленість. До слова, у міжсезонні з Івано-Франківська до Калуша переїхали одразу семеро провідних хокеїстів «Ватри». Причому зробили це добровільно, а не з конфліктом, як зазначали деякі ЗМІ. З такими потугами «олімпійці» і справді виглядали безумовними фаворитами. Проте неабиякі амбіції і серйозні турнірні завдання довелося відкласти вже після першого туру. Команда не виїхала на гру проти львівського «ВІМ-Беркута», а згодом з'явилася інформація про можливе зняття «Олімпії» з чемпіонату. Про причини та наслідки такого повороту подій «ГК» розповів Голова Федерації хокею області і спортивного клубу «Олімпія» Ярослав ДОРОШ.

- Команда досить потужно розпочала чемпіонат ЗУХЛ. Чому ж тоді вже у другому турі не поїхала до Львова й одержала технічну поразку?

Стартували ми, і справді, дуже впевнено і в першій грі сезону виграли з рахунком 7:2 у рівненського «Фаворита». До того півроку серйозно готувалися до змагань. Команда була на високому рівні і мала дуже хороші перспективи у чемпіонаті Західноукраїнської хокейної ліги. Але згодом фінансування команди припинилося, через що і не поїхали до Львова. У такій ситуації можу констатувати факт: «Олімпія» буде зніматися з чемпіонату. В нашій області хокей нікому не потрібен.

- А хто фінансував «Олімпію» і чому виникли проблеми з виділенням коштів вже безпосередньо після старту сезону?

На нашу команду закладені кошти у міському бюджеті. Але він не виконується, і команда не фінансується. Відтак нам виділили тільки 4 тис. грн., на які ми придбали гравцям форму, медикаменти, харчування, і все. Але нам припинили фінансування. Що робити? Я не буду йти на абордаж міської ради чи міського голови. Це його справа: хоче - дасть, хоче - не дасть. Держава в державі зроблена в Калуші. Минулої середи я підходив з листом на позачерговій сесії обласної ради до Михайла Вишиванюка, повідомив його у письмовому вигляді про ситуацію, яка склалася. Відповіді наразі немає ніякої. Гадаю, що цього року хокею в Калуші вже не буде.

- Як Ви, очевидно, знаєте, у цьому сезоні не буде хокею і в Івано-Франківську. Виходить, на Прикарпатті хокей занепадає?

Треба розглядати цю ситуацію під тим кутом зору, що перші особи області повинні бути зацікавлені не тільки у хокеї, а й у інших видах спорту. Що з того, що ми, ентузіасти, хочемо розвивати той чи інший вид? Я п'ять років тягнув на собі хокейну команду «Олімпія», але далі так більше не можу...

- Чи продовжить свій розвиток дитячий хокей у Калуші?

Дитячий хокей поки що існує здебільшого завдяки тому, що 20 тисяч гривень щомісячно виділяється на його розвиток з обласного бюджету. Але моє бачення цієї ситуації таке: ці кошти здебільшого спрямовані на функціонування Льодового палацу, аніж на дитячий хокей у Калуші. Зараз припинили фінансування «Олімпії», мабуть, на черзі і наш дитячий хокей. Показовий момент: дітям перестали чистити лід для тренувань. А дирекція Льодового палацу веде себе так, ніби це їх приватна структура. Але ж 20 тисяч вони щомісяця одержують. Просто нема за що перераховувати ці кошти, адже належних умов не створено. Це бачення не тільки моє, а й батьків, які займаються тут.

- А в якому зараз стані Калуський льодовий палац ім. С.Бандери?

Відверто кажучи, у жахливому стані. Льодовий палац, якому тільки два роки, виглядає зараз, як могильник. Все у грибку, ніхто ні за чим не доглядає. Ви можете самі приїхати до Калуша і переконатися у цьому. Власне, як це не прикро говорити, але його стан відповідає і нинішньому стану хокею у регіоні.

Андрій Менів (Галицький Кореспондент, 04.11.2010)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.017 секунди