Автор: Всім
Дата: 08/08/14 13:18
 
Типовий льодовий палац (Фото: Всім)
Отримати незабутнє враження від катання на ковзанах по ідеальному льодовому покритті у новому льодовому палаці хмельничани не зможуть ще декілька років. Поки у місті зводять багатоповерхові житлові будинки за рахунок інвесторів, на розважальні об’єкти грошей у бюджеті немає.

Із розвагами зачекаємо

Хмельницький забудовується, і не зважаючи на важку економічну та суспільно-політичну ситуацію в країні, багатоповерхівки продовжують зводити у всіх мікрорайонах міста. Темпи будівництва, за словами архітекторів, не падають. В місті щороку здається 110 тисяч метрів квадратних житлової площі. Та в планах місцевої влади розвивати і соцкультуру. Йдеться про аквапарк, льодовий палац та великий спорткомплекс, про які вже чують, але ще не бачили хмельничани.

- У нас є амбітні у цьому напрямку, бо вже будується аквапарк на Тернопільській, - каже головний архітектор міста Віктор Дунаєвський. - Також в планах звести спорткомплекс та льодовий палац на Прибузькій. На це виділені земельні ділянки. Роботи ще не починали, адже це великий комплекс робіт, він пов'язаний з оздобленням самого русла річки Південний Буг. Комплекс робіт досить затратний і великий. Але на сьогоднішній день складені кошториси, ведуться попередні домовленості. Спорткомплекс будуватиметься за кошти міського та обласного бюджетів. Це їхній спільний проект.

Втім, плани залишаються лише планами, адже чи запрацює аквапарк вже наступного року, як планувалося, невідомо. А на будівництво спорткомплексу цього року гроші з бюджету не виділили.

- Жодних капітальні видатки на такі «одежі» з обласного бюджету не виділялися, коштів на це не закладено, - каже перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Олександр Симчишин. - В нас у планах є інвестпрограми на будівництво житлових об’єктів. Ці об’єкти досить дорогі, тому їх також в переліку немає. А враховуючи ситуацію, яка склалася в країні, було б дивно, якби кошти виділялися на такі проекти. Цього року реалізувати свої плани у цьому напрямку ми точно не зможемо.

У центрі місця нема

Центральна частина міста забудована вже на 99%. Для нових забудов вільних земельних ділянок там практично нема. Але розроблені проекти по реконструкції центральних частин, кварталів. Загалом же Хмельницький забудований на 72 %. Є мікрорайони, де дуже щільно розміщені новобудови, але на вільних землях, на які вже давно поглядають архітектори, поки що будувати не можна.

- Південно-Західний район – це наша перспектива. Там вздовж річки Південний Буг по правій стороні є вільна площі. Але це землі сільськогосподарського товарного виробництва, тому зараз на них накладений мораторій. В 2015 році його знімуть і ми зможемо розробляти проекти детального розміщення. Це буде великий житловий масив з школою, дитячим садком, поліклінікою, багатоповерховими забудовами. Хмельничани зможуть мати ще один гарний район, - каже головний архітектор міста.

Всім, 08.08.2014 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.01 секунди