Автор: Судова влада України
Дата: 21/12/16 12:24
 
Лого ХЕЛ №2 (Мал.: ХЕЛ)
Суддя Господарського суду міста Києва Грєхова О.А. розглянула позовну заяву Державного підприємства "Палац спорту" до Громадської Спілки "Хокейна Екстра Ліга України" про стягнення заборгованості у розмірі 168 тис. 6 грн. та 8 коп.. Представник позивача в судовому засіданні подав документи для долучення до матеріалів справи, надав усні пояснення по суті спору, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач на засідання своїх представників не направив, про причини неявки суд не повідомив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином. Зважаючи на те, що неявка відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва встановив:
Між ГС "Хокейна Екстра Ліга України" та ДП "Палац спорту", було укладено Договір №126 від 30 грудня 2015 року, відповідно до умов якого виконавець зобов'язується надати замовнику за плату послуги з організації та підготовки проведення заходу (підготовка, організація та проведення навчально-методичних, тренувальних та інших заходів замовника з хокею із шайбою, включаючи тренувальні матчі, тренування ветеранів спорту, дітей та юнацтва, аматорських команд, тощо, що проводяться за адресою: м. Київ, пл. Спортивна, 1, у Палаці спору, в порядку та на умовах, передбачених цим договором (п. 1.1 договору), а замовник зобов'язується прийняти і оплатити надані послуги (п. 2.1 договору).
Кількість та вартість послуг узгоджується сторонами в додатку №1, який є невід'ємною частиною даного договору. Згідно з додатком «Протокол узгодження договірної ціни» №1 до договору, сторонами досягнута згода щодо розміру вартості послуг, яка становить 3 тис. грн. в тому числі ПДВ - 500 грн. за одне тренування.
Цей Договір набуває чинності з моменту підписання та діє до 31 груддня 2018 року, але в будь-якому випадку до повного виконання сторонами умов Договору (п. 7.1 Договору). На виконання умов даного договору, позивач надав відповідачу визначені договором послуги на загальну суму 162 тис. грн., що підтверджується актами приймання-передачі послуг до договору №126 від 17 лютого 2016 року та 16 травня 2016 року, які підписані уповноваженими особами сторін та скріплені печатками. Вказані акти підписані представниками сторін без заперечень та скріплені печатками. Про належне виконання позивачем своїх зобов'язань за договором свідчить також відсутність з боку відповідача претензій та повідомлень про порушення позивачем умов договору щодо надання послуг. Натомість, відповідач свої зобов'язання за договором щодо своєчасної та повної оплати наданих послуг належним чином не виконав, внаслідок чого у останнього утворилась заборгованість в сумі 162 тис. грн.
Відповідач під час розгляду справи не надав суду належних та допустимих доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у нього обов'язку сплатити заявлену до стягнення заборгованість.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з покладенням витрат по сплаті судового збору в цій частині на відповідача на підставі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України та вирішив:

1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Громадської Спілки "Хокейна Екстра Ліга України" (04080, м. Київ, влиця Фрунзе, будинок 82, офіс 256; ідентифікаційний код: 40132802) на користь Державного підприємства "Палац спорту" (01001, м. Київ, Спортивна площа, 1; ідентифікаційний код: 37193349) заборгованість в розмірі 162 тис. грн., 3 % річних в розмірі 2 262 грн. 08 коп., інфляційні втрати в розмірі 2 772 грн. 00 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2 507 грн. 50 коп.
3. В іншій частині позову відмовити.
4. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідний наказ.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Зазначимо, що це перше рішення за позовами Палацу спорту до ГС "Хокейна Екстра Ліга України" та ГО "Хокейна Екстра Ліга" з 4-х, які знаходяться на розгляді Господарського суду міста Києва. Зокрема, наступне засідання по справі №910/20699/16 про стягнення заборгованності у розмірі 1 млн. 81 тис. 556 грн. та 45 коп. призначено на 3 січня 2017 року, по справі №910/20713/16 про стягнення 2 млн. 338 тис. 754 грн. 15 коп. мало було відбутися 6 грудня, а по справі №910/20715/16 щодо 343 тис. 47 грн. та 3 коп. 20 грудня поточного року.
Нагадаємо, що згідно інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ГС "Хокейна Екстра Ліга України" була зареєстрована 20 листопада 2015 року. Її співзасновниками стали Громадська організація "Хокейна Екстра Ліга", ТОВ "ХК "Дженералз" та Благодійна Організація "Міжнародний Благодійний Фонд "Чемпіони Майбутнього". Посаду керівника ГС "Хокейна Екстра Ліга України" обіймає Заводовський Станіслав Вікторович.
У свою чергу співзасовниками БО "МБФ "Чемпіони Майбутнього", створеного 5 жовтня 2015 року, стали фізичні особи: Давидов Денис Анатолійович, Заводовський Станіслав Вікторович та Лобановський Денис Володимирович. Денис Давидов та Денис Лобановський є також власниками ТОВ "ХК "Дженералз". Крім них співласниками "Дженералз" зазначені також Ткаченко Сергій Олександрович та Іванов Ігор Іванович. ГО "ХЕЛ" зареєстровано у квітні 2015 року. Її засновниками були Рачков В.П. та Пристромко О.О.

Джерело: Судова влада України   
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.027 секунди