Автор: Богдана Коршинська
Дата: 11/06/11 09:35
 
Льодовий палац у Калуші
Цього тижня для того, щоб дати своє погодження на прийняття у власність громади міста льодового палацу, Калуська міська рада зібралася на свою позачергову сесію.
За словами начальника управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Михайла Клима, невизначеність статусу льодового палацу (а останні два роки він працює без здачі в експлуатацію, відсутні і стабільні джерела фінансування) не дозволяє цьому об’єкту працювати в нормальному режимі. Сьогодні є можливість забрати його у комунальну власність. Міський голова Ігор Насалик повідомив, що обласна рада також звернулася щодо передачі льодового палацу на свій баланс. ДП «Центральна дирекція управління та реконструкції спортивних споруд», на балансі якої сьогодні перебуває льодовий палац, запевнив міський голова, скоро припинить своє існування і погодилося віддати палац у власність міста. Передумовою такого рішення є згода Калуської міської ради. Палац стане міським після появи відповідної постанови уряду (вона вже готується). Крім того, Ігор Насалик повідомив, що ТОВ «Карпатнафтохім» погодився фінансово допомагати в утриманні палацу, а також профінансувати роботи із забезпечення його постійного електропостачання (воно досі здійснюється за тимчасовою схемою). Крім «Карпатнафтохіму» і міста, льодовому палацу спонсорську допомогу готовий надавати й Індустріальний союз Донбасу. «Карпатнафтохім» обіцяє виділяти на утримання льодового палацу близько 350 тис. грн. на рік, фінансування з боку міста становитиме в межах 400 тис. грн.
На думку деяких депутатів, утримання палацу буде важким тягарем для міського бюджету, тому, можливо, його варто віддати області. На це Ігор Насалик заявив: «Ми калушани — унікальні люди. Всі звертаються, щоб в області забрати в комунальну власність, а ми навпаки». Фактично рішення про передачу палацу у комунальну власність збагачує громаду міста на 20 млн. грн., і відмовлятися від такого щедрого подарунку на користь області (а з обласного бюджету нормально фінансуються лише дитячі спортшколи) — нерозумно. Якщо палац буде нашим, то врешті-решт його можна і продати.
Також депутати сумнівалися: а якщо «Карпатнафтохім» змінить свої плани і відмовиться фінансувати палац? Міський голова запевнив, що у такому випадку сам особисто дофінансує потреби цього об’єкта. Він також повідомив, що з ТОВ «Карпатнафтохім» буде підписаний договір (принаймні існують такі попередні домовленості) про виділення товариством 4,5 млн. грн. на соціально-економічний розвиток міста.
Після обговорення більшість присутніх на сесії депутатів підтримала запропонований проект рішення. Як зазначив у своєму коментарі голова обласної федерації хокею Ярослав Дорош (він доклав чимало зусиль для того, щоб палац будувався у Калуші і працював), рішення, прийняте міською радою, — правильне і важливе. Це, за його словами, перше нормальне рішення для майбутньої стабільної роботи палацу.

Джерело: Дзвони Підгір'я  
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.03 секунди