Автор: Юлія Баліцька
Дата: 13/02/12 10:09
 
Передача Льодового палацу ім. Степана Бандери у власність області не тільки не принесе калушанам втрат, а, навпаки, зекономить бюджетні кошти, переконане обласне керівництво. Палац відтепер повністю утримуватиме ТОВ “Карпатнафтохім”, а ось область планує створити на його базі спортивну хокейну школу. Місто ж подумує про фігурне катання і шорт-трек.

Допоки Льодовий палац не знайшов остаточного власника, споруда працювала з неабиякими проблемами. Палац уже тричі відмикали від електроенергії. Найдовше — у жовтні-листопаді минулого року (тоді арену відімкнули від електроенергії на місяць. — Авт.). Ситуацію вдалося владнати, виділивши з обласного бюджету 100 тис. гривень. Надалі затвердили схему фінансування закладу, при якій по 20 тисяч щомісяця мали виділяти міський і обласний бюджети, а 20 тисяч Льодовий палац повинен був заробляти сам. А у перспективі — перейти на баланс області.

Однак, міська влада впродовж минулого року активно виступала за те, щоб споруда залишилася у місті. На позачерговій сесії міської ради 8 червня депутати виступили за те, щоб передати Льодовий палац громаді міста. Міський голова Ігор Насалик обіцяв для палацу “донецьких” спонсорів, і навіть наголошував на готовності дофінансувати його з власної кишені. Однак, уже наприкінці минулого року Льодовий палац, за рішенням уряду, перейшов у комунальну власність області.

На зустрічі з представниками молодіжних громадських організацій Калуша голова Івано-Франківської ОДА Михайло Вишиванюк пояснив вигоди, які місто і молоді люди отримають від передачі споруди у власність області.

— Обласна рада дала згоду на прийняття Льодового палацу у комунальну власність області. Яка власність, вас це нехай не хвилює. Важливо, щоб його не забрали, і не вивезли в область. А палац як був у Калуші, так і залишається. І на базі цього Льодового палацу буде формуватися обласна дитяча спортивна школа із хокею, а там, в основному, будуть займатися діти з Калущини; і буде сформована професійна хокейна команда. Вона залишається у вас і буде працювати на розвиток і пропаганду спорту Калущини, і нікуди цей спортивний комплекс не вийде, — запевнив Михайло Вишиванюк. — В області діють дві комісії. Одна — з питань передачі цього комплексу у комунальну власність області. А друга комісія — розробляє положення про створення обласної дитячої спортивної хокейної школи у Калуші і про створення хокейного клубу. Ми чітко домовилися і про фінансування споруди, щоб надалі не виникало ніяких непорозумінь. Адже доходило до того, що палац відмикали від електроенергії. Тож, ми чітко домовилися, і чітко підписували всі угоди із Сергієм Чмихаловим, що на 100% хокейний клуб й утримання Льодового палацу у Калуші бере на себе Сергій Чмихалов (ТОВ “Карпатнафтохім” — ПрАТ “ЛУКОР”. — Авт.). Це вирішення питання? Вам треба цього на бюджет?

Зміна власності, схоже, викликала занепокоєння, зокрема, й у хокеїстів — гравців ХК “Калуш”, які базуються у Льодовому палаці. Відтак, на прес-конференції, яку скликали відразу по завершенні зустрічі з головою ОДА, начальник управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайло Клим запевнив: хокей із Калуша нікуди не подінеться. І, можливо, незабаром у палаці розпочнуться тренування із фігурного катання.

— Це моя “рожева” мрія. Фігурне катання колись було “обраним” видом спорту: для загалу — футбол, а для “великих” — великий теніс і фігурне катання, — пригадав Михайло Клим. — Уся проблема — у тренерському складі. Нині великі фахівці, які у нас працювали, виїхали за кордон. Залишилися — трошки нижчого рівня. Але і вони — дуже високооплачувані. Тож, нині ми ведемо перемовини із трьома університетам. Йдеться про випускників їхніх навчальних закладів, яких можна було б сюди “заманити”. Але треба почекати. Хоча б — до першого вересня.

Однак, і зараз Михайло Вишиванюк вважає, що палац має працювати з шостої години ранку до опівночі. А, окрім фігурного катання, перспективним може бути і шорт-трек.

Юлія Баліцька (Вікна online, 12.02.2012)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.027 секунди