Автор: Андрій Менів
Дата: 25/02/12 17:45
 
Я. Дорош (Фото: Галицький Кореспондент)
Голова обласного осередку Федерації хокею України Ярослав Дорош у розмові з журналістом «ГК» поділився планами щодо створення в місті Калуші молодіжної професійної хокейної команди, окреслив ситуацію навколо калуського льодового палацу, а також оцінив виступ прикарпатського клубу на чемпіонаті Західноукраїнської хокейної ліги.

- Пане Ярославе, як виникла ідея створити на базі ХК «Калуш» потенційного учасника Молодіжної хокейної ліги України?

Минулого тижня на запрошення Професійної хокейної ліги та її генерального директора Юрія Загородного я відвідав столицю України, де обговорювалася перспектива створення в Калуші молодіжної професійної хокейної команди. Попередньо вона складатиметься з гравців із Києва, Харкова та інших міст, адже в нашій області не вистачає хороших хокеїстів віком від 18 до 21 року. Але наразі це тільки плани: буде фінансування - буде команда.

- Чи справді Професійна хокейна ліга зацікавлена у тому, щоб наш край нарешті отримав хокейну команду високого рівня?

Немає сумнівів у тому, що ПХЛ зацікавлена у розвитку хокею з шайбою у регіонах, зокрема на Івано-Франківщині. У цьому зацікавлений і віце-прем'єр-міністр, міністр інфраструктури Борис Колесніков, якого називають неофіційним куратором хокею в Україні. Справа в тому, що наступного сезону, швидше за все, буде створено Молодіжну хокейну лігу України, де гратимуть хокеїсти до 20 років. Серед її можливих учасників розглядається і хокейна команда з Калуша, яка гратиме у Льодовому палаці імені Степана Бандери.

- Нещодавно з'явилась інформація про те, що спонсором новоствореної калуської команди може стати компанія «Лукойл». Це правда?

Мова, насамперед, йде про підписання угоди між Івано-Франківською ОДА та компанією «Лукойл», яка повинна виділити на розвиток хокею в нашій області біля 3 млн. грн. З цієї суми близько двох з половиною мільйонів потрібно на всі потреби хокейної команди. Решта коштів мали б піти на електроенергію для льодового палацу, щоб він міг нормально функціонувати.

- До речі, в якому зараз стані калуська хокейна споруда?

За п'ятибальною системою я би оцінив стан хокейного палацу на три бали. Нині є рішення Кабміну про передачу нашої арени в порядкування Івано-Франківської ОДА. Водночас Михайло Вишиванюк очолив ревізійну комісію, яка має переглянути усі «за» та «проти» щодо життєдіяльності палацу. А на найближчій сесії обласної ради буде прийнято рішення про передачу споруди під крило облдержадміністрації. Якщо депутати таки проголосують за це, гадаю, від цього виграють усі: буде відповідна опіка льодовим палацом, адже він служить не тільки Калушу й області, а й цілому Західному регіону.

- Ви згадали про Західний регіон. Нині однойменна команда з Калуша змагається за призові місця Західноукраїнської хокейної ліги. Як оціните цьогорічний її виступ?

Насамперед, слід відзначити, що калуська команда сформована фактично з дітей, яким зараз тільки 14-15 років. Щоправда, є декілька гравців у віці 18-20 років. Але і таким молодим складом «Калуш» впевнено тримався серед претендентів за «золото», поступившись лише у двох очних дуелях своєму головному супернику - «Явору», який складається зі старших, набагато досвідченіших гравців. Зрозуміло, що дітям дещо зарано грати у таких складних матчах, адже вони повинні змагатися відповідно до свого вікового рівня.

- Між іншим, чи маєте вже когось із перспективних калуських хокеїстів на замітці, коли формуватимете склад молодіжної професійної команди?

Ми вже маємо попередній список гравців майбутньої команди, який налічує 14 чоловік. Серед них маємо двох досить вправних та перспективних гравців - Платона Тарнавського з Івано-Франківська та Анатолія Лесіва з Отинії.

Андрій Менів (Галицький Кореспондент, 23.02.2012)
Теги: дорош,  калуш
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди