Загальнонаціональний канал Бориса Колеснікова поки не має на меті стати бізнес-проектом, а свою місію вбачає у просуванні хокею
Автор: Телекритика
Дата: 28/02/12 16:16
 
О. Сохар (Фото: П. Довгань)
На «Телекритиці» відбулася чат-конференція з Орестом Сохаром. У недалекому минулому відомий журналіст, наразі пан Орест опікується телеканалом «Хокей» Бориса Колеснікова, що влітку 2011 року отримав загальнонаціональне покриття у цифровому ефірі.

Читачів найбільше цікавили питання якості роботи коментаторів і рівень трансляцій каналу. А також плани «Хокею» загалом щодо переходу на HD, показу нових ліг, створення програм.

Орест Сохар оптимістично дивиться у майбутнє хокею в Україні і вважає, що невеликий інтерес до цього спорту - тимчасове явище. «Активними вболівальниками хокею нині себе вважають небагато українців, але потенційна цікавість є в багатьох», - впевнений він.

Найголовніша місія каналу на сьогодні - «розморозити» цей потенційний інтерес. Тоді як самоокупність - завдання другого етапу, коли хокей поверне свою популярність: «Причина отримання ефірної ліцензії дуже проста: місія телеканалу - просування хокею, підвищення його популярності. А це дуже важко робити через pay-tv. У нас проект соціальний, тоді як платне телебачення - це абсолютно комерційний проект». Пропонуємо до уваги читачів повну версію чату.

- Доброго дня, коллеги. Дякую за увагу до хокею та однойменного телеканалу. Починаємо працювати.

- Чому такий невисокий професійний рівень коментаторів на каналі? Як ви плануєте виправляти ситуацію?

- Тут би я з вами не погодився. У нас на каналі є хороші коментатори, є дещо слабші. Тому хотілося б почути диференційований відгук: хто сподобався, а хто - ні. Якщо загалом говорити про коментаторський рівень, то ви мали б розуміти, що за 2-3 місяці хорошого коментатора не виховати. Ми запросили до співпраці найкращих на цьому ринку, влаштовуємо для них тренінги. Зокрема з нашими колегами працює найцікавіший (на мою думку) російський хокейний коментатор Олександр Ткачьов. Тому рівень - це питання часу. Але принагідно маю прохання: нам у команду потрібно декілька вболівальників, котрі б погодилися системно моніторити роботу коментаторів та писати відгуки. Кому цікаво - пишіть на .

-Усі відгуки про коментаторів можна прочитати тут, там навіть опутування є на кращого коментатора. До речі, мабуть таке ж опитування можна зробити й на офіційному сайті!
- Мені особисто більше подобається Столярчук, менше - Полотай, що не замовкає, але про гру нічого не каже, та Кириченко, який щось бурмоче собі під ніс. Про які 2-3 місяця ви кажете? Плачинда та Босянок уже десятиліттями хокей коментують!


- А чим вас не влаштовує Босянок і Плачинда, до речі? Важливі конкретні зауваження. Це перше, і друге: 2 місяці - це відколи ми почали тренінги.

- Босянок та Плачинда більш-менше на рівні, але коли люди коментують багато років хочеться й якості відповідної. А вони не набагато краще інших. Босянка я чув у одній чи двох іграх, а Плачинда багато відволікається від того, що на майданчику відбувається.

- Чи плануєте ви колись у майбутньому транслювати історичні ігри «Сокола» та збірної України попередніх років?

- Добра ідея. У нас є в планах вибудувати декілька лінійок ретроспективних матчів: починаючи від легендарних серій СРСР - Канада і завершуючи іграми українських команд.

- Зрозуміло, чого ви закрили можливість дивитися з-за кордону онлайн-відео на сайті. Але чому архівні матеріали теж неможливо переглянути? Це теж порушує ліцензійні права?

- Так... На жаль, такі договори містять велику низку обмежень і заборон. Ми би з радістю «залили» б усе відео на сайт.

- Чи плануються в майбутньому трансляції в HD?

- Так, плануються, і це дуже близька перспектива. До цього моменту, правда, ми маємо в намірах звести власний АСК. Та це не найбільша проблема. Щоби мовити в HD, потрібно знімати якісну картинку, тоді як більшість арен не дають такої змоги: десь світла бракує, десь елементарного ремонту. Коли наша група виїжджає на трансляцію, то свою роботу починає з ганчірок: оператори, продюсери миють захисне скло... В мене є переконання, що за рік-другий ситуація зміниться. Вона вже поступово змінюється.

- Здравствуйте. Во-первых, хочу вас и всех причастных поблагодарить за появление канала «Хоккей». Даже не думал, что у нас в стране появится специализированный канал, посвященный даже не просто спорту, а исключительно хоккею. Ну а теперь вопросы. 1. Почему новосозданный канал транслируется в архаичном формате 4:3? Притом что серьезная часть эфирного времени отведена под НХЛ, где, как известно, формат 16:9? Когда следует ждать изменения формата картинки? 2. Большая просьба сделать дополнительную звуковую дорожку с оригинальным комментарием. Речь идет, естественно, о матчах НХЛ. 3. Не планируете в обозримом будущем смену кодировки? 4. Когда появится ЕПГ?

- Дякую за добрі слова. «Почему новосозданный канал транслируется в архаичном формате 4:3? Притом, что серьезная часть эфирного времени отведена под НХЛ, где, как известно, формат 16:9?» Відповідь достатньо проста: ми зараз орендуємо АСК, і в даному комплексі немає технологічної можливості транслювати телеканал у 16:9. Але про архаїку ви праві. Наша мета - 16:9 в HD-якості. «Когда следует ждать изменения формата картинки?» Хотілося б за років півтора заїхати до власного комплексу. І там все буде. «Большая просьба сделать дополнительную звуковую дорожку с оригинальным комментарием. Речь идет, естественно, о матчах НХЛ». Це технологічно неможливо, NHL не дає нам доріжки з коментатором. Це продукт конкретних каналів. Хоча я сам із насолодою дивився би деякі матчі з американським коментатором. «Не планируете в обозримом будущем смену кодировки?» Наразі ні. «Когда появится ЕПГ?» Там, де канал транслюється вже не в тестовому мовленні, а на підставі договору, ЕПГ вже існує. Логіка проста: є договір, з'являється ЕПГ.

- Пане Оресте, як телеканал «Хокей» планує виходити на самоокупність, адже, наскільки мені відомо, хокеєм в Україні цікавляться лише декілька тисяч уболівальників? Ви можете розповісти, які витрати вже зазнали власники каналу на придбання обладнання та прав на трансляцію? Якщо це не комерційна таємниця, скільки коштують права на НХЛ та КХЛ?

- В маркетології є такі поняття як «перегрітий інтерес» і - протилежне - «заморожений інтерес». Так ось, активними вболівальниками хокею нині себе вважають небагато українців, але потенційна цікавість є в багатьох. Місяць ефіру, спілкування з друзями, робота з фанами це підтверджують. Цей інтерес є, його потрібно розморозити. І це найголовніша місія каналу на сьогодні. Профіт, самоокупність - завдання етапу другого, коли хокей поверне свою популярність. Про суми контрактів говорити, звісно, не можу, додам лише, що якщо вони й відстають від футбольних, то не надто.

- Розкажіть про власне виробництво на каналі: що вдалося, які плани? Хто з зірок працюватиме у вас?

- Під новий телевізійний сезон ми збираємося запустити лінійку програм власного виробництва. Це будуть програми про історію хокею, про легендарних українських гравців, аналітика, фільми і т. д. До речі, про зірок: одну з програм вестиме знаменитий хокеїст, який зіграв понад 1000 матчів за NHL. Днями до нього на зйомки прилітає Павло Буре. Тобто все «по-дорослому». :) Вже нині в нас в ефірі дві аналітичних програми, а також міжпрограмки «Літопис», «Закони гри». Покажіть мені бодай одну людину, котрій не сподобалася програма Млинченка «Закони гри»? Плануючи власне виробництво, ми виходили з того, що хокей не такий відомий українському вболівальнику, як футбол, тому потрібно більше історії, більше деталей і героїв, потрібно навіть нагадувати правила, оскільки їх важко зрозуміти інтуїтивно. І все це в нас є або буде незабаром.

- У чому особливість та переваги каналу? Він буде розрахований тільки на чоловічу аудиторію? Хто ваші потенційні телеглядачі?

- Перевага телеканалу в тому, що ми даємо найкращий хокейний контент. Такого більше ніде не побачите. І ще в нас сильна команда, креативна. І ми приємно здивуємо вболівальників своєю роботою, адже знаємо, що і як робити.

Ми ставимо завдання вирватися за межі винятково чоловічої аудиторії. Адже в багатьох країнах світу хокей - це шоу для родини, куди люди йдуть за адреналіном та емоціями. В Україні (якщо, наприклад, судити по Палацу спорту) уже теж є добра звичка ходити родинами на хокей, хоча деяка частина чоловіків і далі «тікає в самоволку».

- Вважаю, що проблема радше не в коментаторах, а в якості показу українського чемпіонату. Глянув кілька матчів на вашому каналі. Якщо матч усіх зірок відпрацювали на 5, то домашні матчі Донбасу - «тихий ужас». Шайба постійно вилітає за кадр, так важко дивитися хокей. Також важко знайти телепрограму вашого каналу.


- За київські трансляції нам не соромно, бо тут працює найкраща в Україні бригада. У Донецьку рівень теж хороший, але там бувають накладки, коли головна ПТС (телеканалу «Україна») разом зі знімальною бригадою виїжджає на іншу зйомку, а на хокеї працює «дубль». Але критика приймається. Про телепрограму: вона є на нашому сайті bighockey.ua, у всіх телегайдах Українського медіахолдингу («Теленеделя», «Телесим», «Телеском» і т. д.), в інтернет-ресурсах цього холдингу, а також у газеті «Команда» та «Комсомолці» (понеділковій). Наразі завершуємо переговори з видавничим домом «Мега-пресс» («Телегид», «Програмка-ТВ», «Программка»). Незабаром ми будемо скрізь. :)

- Еще одно пожелание. Когда идет игра, т. е. игровое время - ни в коем случае не нужно начинать показывать крупные планы болельщиков, табло, лица тренеров, повторы (!!!) и т. д. Все это нужно делать ТОЛЬКО В ПАУЗАХ! Ну неужели ваши операторы и режиссеры не смотрят североамериканские трансляции?

- Приймається, дякую.

- Добридень. Скажіть, будь ласка, чому ви вирішили отримувати ефірну цифрову ліцензію і розвиватися як загальнонаціональний канал, а не як платний супутниково-кабельний? Невже сумний досвід «Мегаспорту» нічого не навчив і ви не захотіли брати приклад із каналів «Футбол» і «Футбол+»? Чи ви все-таки плануєте згодом ставати платним каналом? Як ставитеся до ідеї «Зеонбуду» надавати глядачам із часом ще й платний пакет каналів?

- Причина отримання ефірної ліцензії дуже проста: місія телеканалу - просування хокею, підвищення його популярності. А це дуже важко робити через pay-tv. У нас проект соціальний, тоді як платне телебачення - це абсолютно комерційний проект.

- На минулій прес-конференції ви казали, що тривають переговори про трансляцію Чемпіонату світу вищого та першого дивізіонів. Домовились вже?

- Так, і по елітному дивізіону, і по групі, де грає збірна України.

- Скажите, Орест, а вам не стыдно после серьезной журналистики делать карманный проект регионала Колесникова?

- Колего, якщо чесно, то ні. Я думаю, що колись Колесникову за це скажуть дякую. Колись... коли зрозуміють, що він робить нині.

- Згадується аргументація Нацради, яка визнала вас переможцем цифрового конкурсу. «Коли була презентація та видача супутникової ліцензії, заявники сказали, що вони беруть на себе певну соціальну місію. Це пов'язано з побудовою льодових стадіонів. І надалі вони, напевно, розглядатимуть концепцію присутності інших заходів на цьому каналі, - наголосила Оксана Головатенко. - Назва "Хокей", але програмна концепція спортивна. Окрім "Хокею" там будуть футбольні заходи. Адже канал "Футбол" у мультиплекс не потрапив, тому можна говорити про спортивний канал, який буде мовити». То коли почнуться нехокейні трансляції? І де ті стадіони, що ви їх будуєте?

- Ще раз про цифрову ліцензію: ніхто з каналу «Хокей» не говорив про футбольні трансляції, про інші - так. І вони плануються. І ще: якби ви дивилися наш канал, то знали би, скільки хокейних арен (а не стадіонів) введено в дію. Останній - минулого тижня в Дніпропетровську.

- Может быть, проще было запустить просто спортивный канал, чем канал «Хоккей»? Ну не верю я в возможность выжить на рынке каналу, тема которого только хоккей. Учитывая уровень инфраструктуры и так далее и тому подобное...

- Повірте, ми виживемо. Ми все прорахували.

- Скажіть, будь ласка, де можна побачити телеканал «Хокей»? На яких частотах? В якій кабельній мережі? Дуже захоплююся хокеєм, дякую, що створюєте такий канал!

- Ми вивісимо на сайті параметри нашого супутника, а також усіх наших партнерів із кабельних мереж. Зокрема, ми є практично в усіх великих містах.

- Планируется, ли в будущем показывать не только матчи НХЛ, но и АХЛ?

- Щодо AHL ми вели переговори з правовласниками, але поки що український глядач не має цікавості до цих матчів. Якщо обирати між NHL та AHL, то перша ліга на голову вища. І ми її транслюємо.

- Коли плануєте вимірювати свої рейтинги? Чи не відлякала вас ціна, яку просить ГфК? За якою аудиторію вимірюватиметеся?

- Коли дізналися ціну на ГФК, то весь фінансовий підрозділ «плакав хором». Я не дуже розумію, чому вони так поводяться. А рейтинги вже міряємо, лише афішувати наразі нічого. :)

- Что с главным чемпионатом мира?

- З головним чемпіонатом світу все окей. Дивіться канал.

- Футбольні трансляції мігрують з одного каналу на інший, чи не станеться так, що найцікавіші трансляції не матимуть місця на каналі «Хокей», натомість їх покаже один із національних каналів?

- Найкращі хокейні трансляції будуть у нас. Принаймні, протягом найближчих 5 років. А тоді й поговоримо.

- Журналіст Млинченко - колишній хокеїст, а хто ще з ваших працівників уміє грати в хокей?

- У нас половина команди грає в хокей. Інша половина подалася в тренери. :)

- Вы отдаёте себе отчёт, что взялись за реанимацию мертвеца и на то чтобы вернуть в страну хоккей, нужно минимум лет десять?

- Про реанімацію: так що, нікому нічого не робити? Чи краще набратися завзяття і за роботу? Ми за другий варіант.

- Планируете трансляции женского хоккея, которого у нас вообще нет, из Беларуси например?

- Про жіночий хокей думали. І досі думаємо. :)

- В якому обсязі буде транслюватися плей-оф ПХЛ?

- Плей-оф хотіли б коментувати в повному обсязі, але знатиму це через 20 хв. Саме збираюся на зустріч із ПХЛ. Шайба на їхній частині арени.

Колеги, дякую усім за час. Сподіваюся, такі посиденьки ми зможемо незабаром влаштувати на нашому сайті. Хай усім щастить! Великий хокей повертається. Попри те, що в чаті «Телекритики» значна частина скептиків. :) bighockey.ua

Телекритика, 28.02.2012
Теги: телеканал
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди