Автор: Марія Гаврилюк
Дата: 23/03/12 09:59
 
Проект Спорткомплексу (Мал: Галицький кореспондент)
Сесія обласної ради 23 березня може дати офіційний старт проекту спортивно-демонстраційного комплексу у селі Чукалівка. Депутати планують закласти у бюджеті розвитку 300 тис. грн. на проектно-кошторисну документацію і затвердити НДІ «Діпромісто» виконавцем проектних робіт. Натомість у керівництва облдержадміністрації з'явилися сумніви у правильності вибору місця для комплексу. Депутатам радять не поспішати з проектами і кошторисами.

Обійти тендер

Минулого тижня представники науково-дослідного інституту «Діпромісто» двічі представляли проект спорткомплексу. Спершу на нараді у голови обласної ради, потім - на комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, комунікацій, дорожнього та житлово-комунального господарства. Директор Івано-Франківської філії Інституту Василь Турко нагадав, що про будівництво палацу спорту балакають у місті вже понад 30 років. За радянських часів планували його збудувати у мікрорайоні Рінь, минулого року влада розглядала можливість будівництва спортивного комплексу на території «63 котельно-зварювального заводу», зрештою погодилися на Чукалівці.

Сам комплекс проектанти хочуть спорудити на 3 тисячі місць. Основний зал планують облаштувати для гри у футзал, волейбол, баскетбол, а в майбутньому - і під хокей. За словами Василя Турка, проект розрахований на дешеві будматеріали - метал, залізобетон та цеглу, а будівельні роботи в змозі виконати місцеві фірми. «Ми на громадських засадах це зробили, запропонували, наразі всім сподобалося, і ми готові цей проект реалізовувати», - запевнив пан Василь.

Загальна вартість об'єкту, за його словами, становить приблизно 100 млн. грн., а проектно-кошторисна документація обійдеться в 1,2-1,9 млн. грн. Зауважимо, що на проектні роботи вартістю більше 1 млн. грн. необхідно оголошувати тендер. Щоб обійти тривалу процедуру, НДІ «Діпромісто» погодився виконати ці роботи майже удвічі дешевше - до 1 млн. грн. «Моя пропозиція: щоби не тратити час, цього року дати кошти на проектні роботи. Захистити стадію проекту, яка дозволяє взяти дозвіл на початок робіт, і розробити невелику частину нульового циклу, щоб зачепитися за будівництво», - сказав директор філії НДІ «Діпромісто».

Члени комісії самі себе обнадіяли, що невдовзі налагодиться транспортне сполучення до Чукалівки, оскільки, крім спортивного комплексу, обласна влада планує відкрити там оптовий ринок сільськогосподарської продукції. А на зауваження заступника голови ІФ ОДА Руслана Гусака, що на перешкоді може стати розширення чукалівського кладовища, Турко запевнив, що дотримані всі санітарно-захисні зони у 300 метрів.

Думки розійшлися

Руслан Гусак наполягає, що основна проблема, яку сьогодні повинна вирішити влада, - це розширення івано-франківського кладовища, що вже переходить на селянські паї. Чиновники обговорюють два варіанти розширення кладовища: або вирубати десять гектарів прилеглого лісу, або викупити паї у селян. На думку Руслана Гусака, ліс нищити не можна. «На сьогодні це єдина лісова смуга, яка є природним бар'єром між цвинтарем і селом Крихівці, де починаються житлові будинки. Ліс - це перешкода підземним водам, які підуть туди на село з міського кладовища в разі вирубки, - говорить Гусак. - Тому єдиний напрямок, в якому б могло розвиватися міське кладовище, - це напрямок до Чукалівки».

Окрім негативних наслідків для довкілля, як стверджують і лісівники, вилучення лісу з держлісфонду - це довга і витратна процедура. За словами заступника начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Романа Олійника, згоду на вилучення лісу мають надати до 9 міністерств. Тож дозвільні процедури можуть зайняти декілька років. Окрім того, для міського бюджету 1 гектар лісу, за словами Романа Олійника, обійдеться в приблизно 100 тис. грн. (на компенсацію збитків). Відповідно, 10 га - це 1 млн. грн. Також Роман Олійник застерігає, що у разі вирубки лісу у міське озеро потраплятимуть і води з цвинтаря. Також лісівник має сумніви щодо дотримання санітарних меж. «Закінчується село Чукалівка, починається цвинтар, потім є відрізок поля на 500-600 метрів і далі - міське кладовище. Якщо взяти по 300 метрів від обох цвинтарів, то санітарні зони перекриваються. Я не уявляю, де вони планують будувати спорткомплекс», - говорить Олійник.

Керівництво облдержадміністрації переконане, що ділянку під спорудження спортивного комплексу необхідно шукати саме у межах міста. Оптимальним варіантом, на думку заступника голови ОДА Руслана Гусака, залишається територія «63 котельно-зварювального заводу». «Завод вивели з підпорядкування Міноборони і передали державному підприємству "Укроборонпром". Тому ми повторно звертаємося до «Укроборонпрому» про передачу землі», - каже Гусак.

Думки керівництва облради та облдержадміністрації розходяться не тільки у питанні місця для спортивно-демонстраційного комплексу, а й щодо проектних робіт. «За нормами ДБН, у проектну документацію потрібно закласти 5%. За найскромнішими підрахунками, проект буде коштувати біля 2 млн. грн. А два мільйони - це тендер», - говорить Гусак. Та коли про тендер він згадав на засіданні комісії, депутат обласної ради Ігор Олійник порадив йому з'ясувати, скільки «Діпромісто» заплатило податків. І додав: «Треба цінувати того, хто платить податки».

Схоже, що тендерну процедуру обласна рада таки збирається обійти. Попри всі застереження, комісія рекомендувала сесії затвердити основним виконавцем проектних робіт НДІ «Діпромісто». Того ж дня, 16 березня, бюджетна комісія затвердила перелік пооб'єктного розподілу коштів бюджету розвитку на 2012 рік, в якому на проектно-кошторисну документацію спортивно-демонстраційного комплексу передбачила 299 тис. грн. Остаточне рішення за сесією.

Марія Гаврилюк (Галицький Кореспондент, 22.03.2012)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.014 секунди