Інтерв’ю заступника Голови Державної служби молоді та спорту України, члена НОК України Вадима Сисюка газеті "Голос України"
Автор: Голос України
Дата: 28/03/12 12:02
 
В. Сисюк (Фото: Держмолодьспорт)
- Вадиме Миколайовичу, минулий рік – передолімпійський, розкажіть про досягнення українських спортсменів у 2011 році?

- Дійсно, як і кожен передолімпійський рік, 2011 був дуже відповідальним. Тривала активна підготовка до Євро-2012, наші спортсмени виборювали олімпійські ліцензії на участь в Іграх у Лондоні. Рік був дуже насиченим на змагання, багатим на спортивні перемоги.

Коли говорити про олімпійські види спорту, то якщо в 2010 році ми здобули одну золоту нагороду на чемпіонатах світу в олімпійських номерах програми, то в 2011-му - шість! Нагадаю імена чемпіонів: це легкоатлетка Ольга Саладуха з Донецька, чемпіонкою світу з сучасного п'ятиборства стала Вікторія Терещук з Луганська. Легендою спортивного року стали наші боксери: на чемпіонаті світу в Баку здобули п’ять нагород - чотири золотих і одну срібну. Вони показали кращий командний результат, обійшли фаворитів боксу – кубинців та росіян. "Золото" завоювали Василь Ломаченко, Тарас Шелестюк, Євген Хітров, Олександр Усик. Ну, і відповідно здобули шість ліцензій на Олімпіаду в Лондоні.

- А якщо порівнювати здобутки 2011-го і передолімпійського 2007 року?

- Як пам’ятаєте, Пекінська олімпіада була однією з найуспішніших для нас – 11-е загальнокомандне місце серед 181 держави світу. У передолімпійському 2007-му році українці на чемпіонатах світу в олімпійських видах програми завоювали 15 медалей: 1 золоту, 7 срібних та 7 бронзових. За аналогією, у 2011-му, також передолімпійському, завойовано 21 медаль, з яких, як я вже говорив, 6 золотих, 3 срібних та 12 бронзових.

Такі результати, звісно, дають підстави сподіватися і на олімпійські перемоги в Лондоні.

- Скільки ліцензій вже в нашій скарбничці на участь в Іграх-2012?

- Зараз ще продовжуються кваліфікаційні змагання на здобуття ліцензій. Скажу, що на кінець лютого право на участь в Олімпійських іграх 2012 року вибороли 179 спортсменів України у 18 видах спорту. Ми отримали право змагатися в кульовій стрільбі та стрільбі з лука, плаванні, легкій атлетиці, кінному спорті, стрибках у воду, сучасному п’ятиборстві, веслуванні на байдарках і каное, академічному веслуванні, вільній боротьбі, спортивній та художній гімнастиці, боксі, важкій атлетиці, стрибках на батуті, велоспорті–шосе, вітрильному спорті, тхеквондо ВТФ.

Є маленькі рекорди. Так, ми здобули найбільшу за роки незалежності кількість ліцензій зі стрибків у воду – 11 з 12-ти можливих. Максимальну кількість ліцензій – 10 - завоювали наші важкоатлети минулого року на Чемпіонаті світу в Парижі.

З таких видів спорту як фехтування, триатлон, дзюдо, настільний теніс, бадмінтон право на участь в Іграх буде визначатися у травні-червні за рейтингом міжнародних федерацій з цих видів спорту.

- Скільки взагалі спортсменів від України може взяти участь в Олімпіаді?

- Загалом право на участь в Іграх ХХХ Олімпіади можуть здобути 230 наших атлетів. Держмолодьспортом затверджені списки спортсменів, які включені до числа кандидатів на участь в лондонській Олімпіаді. Всього 533 особи з 29 видів спорту, з них: 109 спортсменів елітної групи, 341 спортсмен провідної групи, 66 спортсменів перспективної групи.

- Яку безпосередньо роботу зараз проводить Держмолодьспорт щодо підготовки до Ігор?

- Наші фахівці розробили графік проходження попередньої акредитації на Ігри, графік обміру для екіпірування, з 1 лютого до 23 березня цього року проводиться процедури отримання біометричних даних учасників змагань. Розроблено графік перельоту офіційної делегації України до Лондона, надана попередня інформація про спортсменів та тренерів для виготовлення парадної і спортивної форми. Ну і головне: спортсмени вступили в головний, заключний етап підготовки до участі в Іграх ХХХ Олімпіади, а це постійно - збори, змагання, кваліфікаційні турніри тощо.

- Скільки коштів виділено в цьому році на підготовку до Олімпіади?


- Зазначу, що фінансування підготовки наших спортсменів до Олімпіади повністю здійснюється за кошти держбюджету.

Особливості в тому, що фінансування проводиться за двома бюджетними програмами. Одна загальна програма, кошти з якої використовуються на змагання в Україні, за кордоном, а також на навчально-тренувальні збори. В 2012 році вона складає 200, 5 млн. грн.

Ще одна – програма підготовки спортсменів на заключному етапі та участі в Олімпійських іграх, вона становить понад 52 млн.грн. Держмолодьспорт звернувся до Уряду з проханням внести зміни до Держбюджету 2012 року – з тим, щоб збільшити видатки на проведення навчально-тренувальних зборів та змагань з олімпійських видів спорту до 260 млн. грн.

- Чим це обумовлено?

- Потреба збільшити видатки за цією програмою, в першу чергу, обумовлена збільшенням вартості харчування, розміщення та фармакологічного забезпечення спортсменів-кандидатів на участь в Іграх, орендних послуг за використання спортивних споруд та об’єктів, збільшенням цін на паливо-мастильні матеріали, транспорт, зростанням вартості участі спортсменів у міжнародних змаганнях, особливо в країнах Європи.

- Ще одна важлива складова розвитку спорту, без чого його бути не може, – сучасна інфраструктура. Яка ситуація зі спортивними спорудами зараз?


Ситуація не найкраща, бо у спортивну інфраструктуру за останніх 20-років практично інвестиції не вкладалися. Із близько 80-ти баз, які мають статус олімпійської, тільки базу в Конча-Заспі в Києві можна з натугою такою назвати. Багато об’єктів зруйновані або перепрофільовані. Зрозуміло, що інфраструктура – одна з перших передумов розвитку масового і професійного спорту. Ця тема піднімалася на засіданні Гуманітарної ради при Президентові Україні у вересні 2010 року, де Главою Держави було підтримано пропозицію про будівництво басейнів, льодових арен, спортмайданчиків у країні.

Наша Служба запровадила єдиний електронний реєстр спортивних споруд. Зараз там понад дві з половиною тисячі об’єктів: спортивні комплекси, басейни, ковзанки, спортивні майданчики. Ми хочемо мати реальну картину з інфраструктурою, Реєстр також допоможе нашим громадянам з інформацією про види фізкультурно-спортивних послуг, які надаються в цих спорудах.

- А які здобутки в цьому напрямку вже є?

- Минулого року, як відомо, відкрито нові та реконструйовано арени у Львові, Одесі, Луганську. Розпочато роботи з реконструкції Бази "Конча-Заспа". Підготовлена концепція розвитку Бази, якою передбачено будівництво критого легкоатлетичного манежу, плавального басейну, критої льодової арени, універсального спортивного комплексу для боротьби, спортивної та художньої гімнастики, важкої атлетики, фехтування, легкоатлетичний стадіон. На стадії затвердження проект побудови Олімпійського центру підготовки національних команд з водних видів спорту в Цюрюпинську Херсонської області та ін.

Триває розробка інфраструктури розвитку зимових видів спорту у Карпатах. До речі, на останньому виїзному засіданні Комітету Верховної Ради з питань сім'ї, молодіжної політики cпорту та туризму щодо перспектив проведення зимової Олімпіади-2022, яке відбулося на базі ГК «Буковель» в Івано-Франківській області, керівництво «Буковелю» запропонувало проект, за яким готове вкласти в розвиток інфраструктури за 10 років підготовки до зимових Олімпійських ігор-2022 - 1 млрд дол.

Попри фінансові труднощі в регіонах відкриваються спортивні майданчики, льодові ковзанки. Приміром, на Донеччині в 2012 році таких майданчиків було відкрито понад чотири десятки.

Разом з цим вважаю, що вирішення проблеми - в ґрунтовному комплексному підході до розбудови спортивної інфраструктури.

- 2012-й рік – це не тільки великий олімпійський рік, рік Євро -2012, а ще й Рік спорту та здорового способу життя…Які головні акценти в роботі відомства зараз в цьому напрямку?

- Масовий спорт і спорт вищих досягнень - взаємозалежні. Сьогодні здоров'я і довголіття наших громадян – це питання державної ваги і державної безпеки. Вам відомо, які у нас великі демографічні втрати за останніх 20 років. А найбільше багатство країни – це люди, їх потенціал. Головне завдання кожної держави - зберегти і примножити його. Без спорту, без здорового способу життя це неможливо. Тому впровадження в суспільну свідомість ідеології пріоритетності здорового способу життя та занять фізичною культурою і спортом вважаємо зараз ключовим.

Таке бачення покладено і в основу Загальнодержавної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури та спорту на 2012-2016 роки, розробленої нами. Зараз проект Програми проходить узгодження в центральних органах влади.

- Які заходи будуть проводитися в рамках Року спорту?

- Для відродження моди на спорт насамперед потрібні рекламні кампанії, окремі вже проводяться (НОК України, СКУ). Але цього замало - потрібна підтримка потужних ЗМІ, зокрема загальнонаціональних телеканалів. За планом заходів Року спорту та здорового способу життя, будуть проведені масові спортивні заходи серед дітей та молоді до Євро-2012, літні та спортивні Ігри молоді України, масові студентські та шкільні спортивні змагання, спартакіади школярів, змагання в таборах відпочинку та оздоровлення, турніри для ветеранів, військовослужбовців, державних службовців, працівників правоохоронних органів, людей з особливими потребами. Назву такі турніри для дітей, як всеукраїнські змагання з футболу "Шкіряний м’яч", "Ігри чемпіонів", ігри та спортивно-дитячі змагання "Майбутній олімпієць", "Старти надій", "Тато, мама, я – спортивна сім’я", спартакіада "Повір у себе" для дітей з особливими потребами, Всеукраїнську естафету "Спорт для всіх єднає Україну" та багато ін. До Євро-2012 також ініціювали Всеукраїнську соціальну акцію "Давай разом!", де одним із підпроектів є навчання дітей грі у футбол, інші ігрові види спорту.

- Як радите нашим читачам прожити Рік спорту та здорового способу життя?

- Активно. Пам'ятаючи, що наше здоров'я – в наших руках: ми можемо його розтратити сидячи за комп’ютером чи за пляшкою пива, а можемо укріпити і примножити, багато рухаючись. Повірте, бажаючий завжди знайде можливості. Ще й покаже добрий приклад своїм дітям. Так що робімо правильний вибір.

Голос України/Державна служба молоді та спорту, 27.03.2012
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.017 секунди