Автор: ФХУ
Дата: 22/04/12 11:36
 
А. Брезвін (Фото: ФХУ)
Анатоліє Івановичу, підведіть підсумки цього чемпіонату. Це, мабуть, буде зробити непросто…

Дійсно, важко зробити висновки з цього чемпіонату. Оцінка ще буде дана спеціалістами. Можливо, десь функціональний спад був у команди, можливо, ряд гравців була неготова до високих швидкостей команд-суперниць. В результаті ми посіли останнє місце. Втішного нічого в цьому немає. Але робота – попереду. Будемо працювати, готуватись, адже дуже скоро ми розпочинаємо підготовку до відбіркового турніру на Олімпійські Ігри.

Ходять чутки щодо відставки тренера. Чи буде Анатолій Хоменко далі працювати з командою
?

Анатолій Андрійович подав заяву щодо своєї відставки. Ми сьогодні вже зробили офіційну пропозицію відомому тренеру – Олександру Петровичу Куликову. Він підтвердив своє бажання зайняти пост головного тренера національної збірної. Всі формальності будуть оформлені відповідним рішенням Виконкому Федерації, який відбудеться найближчого вівторка. Якщо Олександр Петрович не змінить свою думку, то вже найближчим часом у нас буде новий тренер.

Після матчу з Японією Анатолій Хоменко не збирався йти у відставку. Навпаки, говорив, що якщо йому дадуть можливість продовжити роботу, він підготує команду до Олімпійського відбору.

Я говорю те що є. Це результати переговорів годинної давності (розмова велась через 45 хвилин після завершення матчу Угорщина – Великобританія – прим. автора). Рішення є – готувати команду до олімпійського відбору буде новий тренер.

Ходять чутки, що українська команда єдина, яка грала на турнірі безкоштовно. Жодної зарплати гравцям не платили.

Насправді, це перебільшення, що гравцям інших збірних платять великі гроші за сам виступ на чемпіонаті. Щодо преміальних, то можу сказати, що вони були передбачені як за перемогу на чемпіонаті в цілому, так і за перемоги в певних окремих матчах. Але нажаль, результату досягнуто не було.

Хочу додати, що ми розуміємо й об’єктивні причини такого виступу збірної на чемпіонаті. Гравців необхідного рівня залишилось дуже мало, тому ми дорожимо кожним хокеїстом, в тому числі молодіжної та юніорської збірних. Ми працюємо над індивідуальними програмами для хокеїстів, які б допомогли їм вирости в професіоналів. Не відкидаємо ми й питання натуралізації гравців. Це можна буде робити за рік-два. Добре, що вітчизняний чемпіонат – ПХЛ – набирає обертів. Але це робота не однієї години чи дня, тому потрібен час.

Ми будемо боротися за право прийняти чемпіонат світу в Дивізіоні ІВ?

Звісно, ми звернемося до Міжнародної федерації хокею, щоб отримати таку можливість. Тут питання не в тому, щоб рідні стіни допомогли збірній, а більше робота в напрямку популяризації хокею в країні.

Анатоліє Івановичу, ми спілкуємось на дуже красивій арені «Стожіце». Коли в Україні з’являться подібні спортивні споруди?

В Україні діє державна програма «Хокей України», згідно якої будуються спортивні споруди. Найближчим часом, якщо все буде вдало, мають з’явитися ще 6 подібних споруд. Це ще один крок вперед, адже при палацах відкриваються ДЮСШ, з’являються дорослі команди. Гадаю що за 3-4 роки у нас з’являться великі арени. Ви знаєте, що «Донбас» подав заявку на вступ до КХЛ. Тож команді потрібна багатотисячна арена, яку найближчим часом розпочнуть будувати. Згодом така ж споруда з’явиться і у Києві. Нещодавно я розмовляв з віце-прем’єр-міністром України Борисом Колесніковим на предмет будівництва у Києві мультифункціональної арени в процесі підготовки країни до Євробаскету-2015. В рамках задекларованої Президентом України подачі заявки на проведення зимової Олімпіади 2022 року, має будуватися відповідна інфраструктура і в інших регіонах нашої держави.

ФХУ, 21.04.2012

Відео по темі:
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.018 секунди