Про чемпіонат з хокею за кубок Чорного моря, про кошти, про кадрові питання та дітей, які хочуть грати в хокей, але за це потрібно платити
Автор: 20 хвилин
Дата: 01/12/12 09:29
 
Володимир Давидюк (Фото: 20 хвилин)
У ці вихідні, 1 та 2 грудня, Вінниця приймає чемпіонат по хокею кубок Чорного моря. На льодовому полі зустрінуться команди з Криму та наша збірна команда «Патріот». З південного півострова обіцяють привезти гравців з Росії, де рівень хокею на порядок вищий. Та й хлопці нашої збірної - це найкращі гравці всіх шести команд, що кожен рік беруть участь у чемпіонаті по хокею. Тож гра обіцяє бути цікавою та запальною.

У чемпіонаті беруть участь непрофесійні команди, професіоналів поки що намагаються виховувати. Процес цей досить затратний, як у грошовому, так і в кадровому плані, але обласна федерація хокею з шайбою потрохи вирішує це.

Це вперше вінницька команда бере участь у такому турнірі?

- Так, нас запросили вперше, адже кубок Чорного моря більше відношення має до південних регіонів нашої держави. Але команда Херсону звернулася до нас з пропозицією взяти участь у чемпіонаті, то чому б і ні, адже зовсім інша якість команд. Коли грає збірна міста, це зовсім інший та цікавіший хокей.

Федерація хокею існує в області вже шість років, чотири з яких є можливість користуватися штучними льодовими аренами, вже є досягнення?

- Звичайно, за чотири роки вже можна робити деякі висновки. Дякуючи нашій ініціативі і фінансовій підтримці спорткомітету та влади, ми відкрили відділення при дитячій спортивній школі для маленьких хокеїстів. У нас є команди, які беруть участь в чемпіонатах України. Я маю на увазі команду дітей 2001 року народження. Дуже добре, що у нас є юнаки, яким по 16-17 років і вони вже готові грати на вищому рівні, ніж чемпіонат міста. До речі, у зв'язку з віком, ці хлопці - фаворити турніру, нам, ветеранам, досить важко з молоддю тягатися. Добре, що є хлопці, які не на вулиці вештаються, а приходять на тренування, і будуть підтримувати збірну у перших числах грудня.

Без труднощів у спорті ніяк, на що потрібно звернути увагу можновладцям та просто меценатам не байдужим до спорту?

- Я згоден з позицією Федерації хокею України, про те що кожен професійний клуб повинен мати при собі дитячу школу. Простий рахунок, аби утримувати хокейний клуб, в сезон потрібно 300 тисяч доларів і більше. Та в основному ці кошти йдуть на утримання хокеїстів не українського походження. Невже не можна у нас виховувати хокеїстів, і на них же витрачати кошти.

Звичайно, у нас є труднощі з дитячими командами. За цей час на чемпіонаті України нам пора вже представляти, хоча б дві вікові дитячі команди. Але, наприклад, є п'ятеро хлопців 1997 року народження, вони наші вінницькі спортсмени, а на чемпіонаті грають за Дніпропетровськ. Причина - банальна, команді такого віку в нас не приділяли уваги.

При федерації хокею, окрім дитячої спортивної школи, ми відкрили секцію хокею. На жаль, батьки в цій секції з власної кишені сплачують оренду льоду, а це 500 -600 грн в місяць. Але нам пообіцяли виділити кошти для відкриття інших секцій, щоб трохи зняти грошове навантаження з батьків.

Цікаво, як вирішується одвічне кадрове питання, адже, щоб тренувати хокеїстів, особливо малечу, потрібно і педагогом бути, і спортсменом?

- Взагалі-то у федерації хокею є три тренери, в дитячо-юнацькій спортивній школі є теж три тренери, поки що цього досить. Але хочеться сказати, що нам дуже пощастило, адже вже два місяці у федерації працює Володимир Сачко з Білорусії, який закінчив педагогічний інститут по спеціальності тренер з хокею, крім того він грав професійно в хокей. Я сподіваюся, що він буде займатись з нами розвитком дитячого хокею, тим паче, що йому це подобається.

20 хвилин, 30.11.2012
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди