Автор: Микола Томенко
Дата: 11/04/13 17:41
 
Такий вигляд матиме Зона Гостинності (Мал.: НСК «Олімпійський»)
Попри гучні заяви влади про необхідність підтримки фізичної культури і спорту, в Україні йде знищення спортивних об’єктів та місць, де можна було би займатися масовим спортом та активно відпочивати на безплатній основі. Про це заявив сьогодні журналістам народний депутат, один із лідерів «Батьківщини» Микола Томенко.

Фактично, навіть у столиці України скоро поняття «спортивна секція» чи «спортивний гурток» зникне з лексикону, вважає політик. Для прикладу такого підходу до спорту Микола Томенко навів історію з реконструкцією НСК «Олімпійський», коли для будівництва зони гостинності навколо стадіону, де пройшло кілька фуршетів для високий гостей та чиновників, було знищено та залито асфальтом низку спортивних об’єктів, які свого часу відвідували тисячі молодих людей.

Як відомо, для проведення Євро-2012, зокрема, для облаштування зони гостинності, яка діяла усього протягом кількох днів під час проведення фінального матчу чемпіонату Європи з футболу і на яку було витрачено більше 300 мільйонів бюджетних коштів, були зруйновані 2 олімпійські об’єкти – Державне підприємство «Льодово-тренувальний каток «Крижинка» та Мале державне підприємство «Тенісні корти», а також антидопінговий центр. Незважаючи на спротив громадськості та спортсменів, ця територія була просто залита асфальтом, а влада на офіційному сайті НСК обіцяла: «після проведення чемпіонату на місці зони гостинності побудують спортивно-рекреаційну зону з універсальним спортивним центром, який включатиме сучасний льодовий стадіон на 3 тисячі місць, критий та відкритий комплекс тенісних кортів та багатофункціональний спортивний ігровий зал на 3 тисячі місць».

«Як бачимо, вже майже рік пройшов після завершення Євро-2012, але влада досі не лише не реалізувала свої обіцянки – на сьогодні немає ані проекту, оприлюднених кошторисних витрат, ані закладених у бюджеті грошей на відбудову знесених олімпійських об’єктів, не кажучи вже про якісь нові спорткомплекси, обіцяний Музей спорту, антидопінговий центр тощо. Очевидно, асфальтована площадка на місці, де була зона гостинності під час Євро-2012, чекає на багатого інвестора для будівництва розважального комплексу», – припустив Микола Томенко.

«А тому, з одного боку, Генеральній прокуратурі варто було би провести розслідування щодо такого факту неефективного використання бюджетних коштів на облаштування тимчасової «зони гостинності» і хибності ліквідації спортивних об’єктів навколо НСК «Олімпійський». А з іншого, громадськість Києва має домогтися від влади виконання її обіцянок та будівництва на цьому місці не коштовного спорткомплексу з платним входом, а доступних спортивних об’єктів для можливості відвідування їх усіма киянами», – вважає народний депутат.

Ще однією проблемою є руйнування музею «Київська фортеця», яка межує з територією НСК «Олімпійський». Як повідомили представники музею, згідно з планом облаштування «зони гостинності», мали бути проведені укріплювальні роботи на території, яка межує з музеєм «Косий капонір». В результаті роботи не були доведені до кінця, вали руйнуються, а у музеї погіршилися показники температурно-вологого режиму, що спричиняє руйнування пам’ятки.

Микола Томенко, 11.04.2013

Відео по темі:
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.015 секунди