Автор: Судова влада України
Дата: 17/10/13 11:42
 
Проект спортивно-оздоровчого комплексу у Пущі Водиці
Київський апеляційний господарський суд на своєму засіданні розглягув апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Хокейний клуб «Сокіл Київ» на рішення Господарського суду міста Києва від 2 квітня 2013 року.
Розглянувши апеляційну скаргу, перевіривши матеріали справи, Київський апеляційний господарський суд вважає, що рішення Господарського суду міста Києва від 02.04.2013р. підлягає скасуванню, а апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «Хокейний клуб «Сокіл Київ» - задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи 22 та 26 лютого 2013 року відповідач сплатив орендну плату за земельні ділянки за травень-грудень 2012 року в загальній сумі 869 256 грн., про яку йдеться у листі ДПІ у Оболонському районі міста Києва від 1 лютого 2013 року та на який посилається позивач як на підставу позовних вимог.
Відповідно до листа ДПІ у Оболонському районі м. Києва від 2 квітня 2013 року, станом на 2 квітня за ТОВ «Хокейний клуб «Сокіл Київ» відсутня заборгованість з орендної плати за земельні ділянки.
З огляду на викладене, Київський апеляційний господарський суд погоджується з твердженням апелянта, що на час винесення спірного рішення заборгованість з орендної плати за земельні ділянки була відсутня.
Крім того, Київський апеляційний господарський суд не приймає як належне посилання суду першої інстанції, як на підставу задоволення позовних вимог на акти обстеження земельних ділянок посадовою особою Департаменту земельних ресурсів на підставі запиту прокуратури Оболонського району м. Києва від 28 січня 2013 року, з яких вбачається, що Товариством фактично не використовуються земельні ділянки.
Вказані обставини зумовлені, насамперед, тривалим процесом узгодження документації на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з льодовим стадіоном і адміністративною будівлею. Крім того, невикористання земельної ділянки, наданої в і оренду для забудови, протягом строку, встановленого Договором, не може бути підставою для розірвання договору оренди.
Також суд відзначає, що сплати ТОВ «Хокейний клуб «Сокіл Київ» до бюджету пов'язані з укладенням спірного договору становлять 5 682 081,94 грн.
Загалом за період, протягом якого ТОВ «ХК «Сокіл Київ» орендує у Київської міської ради земельні ділянки, всього до бюджету було сплачено платежів на суму 18 327 631 грн.
З огляду на викладене, Київський апеляційний господарський суд дійшов висновку, що порушення умов договору щодо порушення строків внесення орендних платежів не є істотним, при цьому майнові інтереси держави порушені не були.
Суд дійшов висновку, що суд першої інстанції дійшов передчасного висновку щодо істотного порушення відповідачем спірного договору та задоволення позовних вимог в повному обсязі.
Виходячи з вищенаведеного Київський апеляційний господарський суд постановив:
1. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Хокейний клуб «Сокіл Київ» задовольнити.
2. Рішення Господарського суду міста Києва від 2 квітня 2013 року скасувати та прийняти нове рішення, яким в позові відмовити повністю. Стягнути з Київської міської ради в дохід державного бюджету України 68 820 грн. судового збору.
3. Стягнути з Київської міської ради на користь ТОВ «ХК «Сокіл Київ» 34 410 грн. судового збору за подання апеляційної скарги.
4. Матеріали справи повернути до Господарського суду міста Києва.

Джерело: Судова влада України  
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.009 секунди