Журналіст RIA поспілкувався з директором і тренером "Вінницьких Гайдамаків" Валерієм Лук'янецем
Автор: Євгеній Михайлів
Дата: 08/12/13 12:18
 
В. Лукьянець (Фото: 20 хвилин)
Хокей з шайбою – один з найпопулярніших ігрових видів спорту. Тому вінницькі любителі спорту дуже раділи, коли після річної перерви ХК "Вінницькі Гайдамаки" заявився до чемпіонату України, який прийшов на зміну Професійній хокейній лізі.

Але старт турніру здивував і засмучив вболівальників. По-перше, основу "Гайдамаків" склали харків’яни, і перші домашні (!) матчі вінничани проводили в першій столиці України. По-друге, через обмежене фінансування з нашої команди почали уходити провідні гравці. Кілька матчів "Гайдамаків" було перенесено, а на поєдинки з "Левами" вінничани взагалі не вийшли, через що отримали дві технічні поразки. Поки що в активі нашої команди – жодного набраного очка.

Що відбувається з командою, чи не збирається вона зніматися з чемпіонату України і коли ми побачимо, нарешті, Великий хокей у Вінниці? На ці та інші запитання в ексклюзивному інтерв'ю "RIA" відповів директор і другий тренер ХК "Вінницькі Гайдамаки" Валерій Лук'янець.

“Домашніх” матчів у Харкові більше не буде


– Ми продовжимо виступи в чемпіонаті України, незважаючи на всі проблеми, – запевнив Валерій Лук'янець. – Домашні ігри проводитимемо у місті над Бугом. Найближчі матчі у Вінниці плануємо зіграти 23 – 24 грудня з "Компаньоном-Нафтогазом" (Київ).

– Валерію, на якій арені гратимете домашні ігри?

– На ковзанці "Мегамоллу". Саме вона відповідає всім вимогам проведення матчів чемпіонату України.

– Чому перші домашні ігри “Гайдамаки” проводили у Харкові?

– Це були офіційні матчі, які водночас мали показовий характер. Цим ми продемонстрували, що у Харкові залишається хокей, хоча і немає команди майстрів. Зрозуміло, перед ухваленням рішення грати в цьому місті ми врахували, що основа нашої команди – саме гравці з харківською пропискою.

“Леви” запропонували зіграти в “шашки”


– Чому "Гайдамаки" не вийшли на матчі з "Левами"?

– Федерація хокею України зарахувала нам за неявки технічні поразки. Але я не виключаю того, що це рішення буде скасовано, і матчі з “Левами” все ж будуть зіграні!

Адже львівська команда порушила регламент турніру. Згідно із ним, керівництво “Левів” мало повідомити нам про місце і час проведення поєдинків не пізніше, ніж за п’ять діб до них. Перемовини щодо можливих термінів цих ігор велися. Але львів’яни повідомили нам про своє остаточне рішення лише за добу, коли ми фізично вже не могли організувати прибуття команди (ігри з “Левами” чомусь мали проходити в Києві, а не у Львові – авт.). Адже через відомі політичні події в’їзд в столицю великих груп був обмеженим, це треба було заздалегідь узгоджувати.

Таким чином “Леви” поставили нас у патові умови. Іншими словами, західноукраїнська команда запропонувала нам зіграти не в хокей, а в “шашки”.

– Чому ваша команда запізнилися на попередній тур, що відбувся у Білій Церкві?

– Через форс-мажорні обставини. Перед матчами з “Білим Барсом” ми майже добу узгоджували маршрут приїзду на Київщину у відповідних інстанціях. Добиралися на ці матчі ми аж 16 годин (напевно, зважаючи на те, що основа вінницької команди – представники Харківщини – авт.). Тому початок першої гри з “Барсом” було пересунуто на годину вперед. Ми не хотіли засмучувати білоцерківських глядачів, тому прямо з автобуса погодилися вийти на лід.

Перенесення – ініціатива “Соколу”


– Чому було перенесено домашні ігри зі столичним “Соколом”? Це була ваша ініціатива?

– Ми були готові прийняти “Сокіл” на ковзанці ТРЦ “Мегамолл” на початку грудня, згідно із календарем. Про перенесення термінів цих поєдинків попросила столична команда, яку підтримало керівництво Федерації хокею України. Ми, зрозуміло, погодилися. Адже "Вінницькі Гайдамаки" не мають великих амбіцій і працюють в інтересах українського хокею.

– Коли “Гайдамаки” мають зіграти найближчі наступні поєдинки?

– Згідно із календарем, ми маємо провести їх 11 – 12 грудня в Броварах (Київська область) з “Генералами”. Про перенесення цих матчів поки що не йдеться. Але, безумовно, це може трапитися через буремні події у Києві. Тому, якщо “Генерали” попросять нас про перенесення, ми, зрозуміло, погодимося.

У складі – четверо вінничан


– Як відомо, склад вашої команди змінився з початку сезону. Хто нині грає за "Гайдамаків"?

– Склад, дійсно, оновився. Адже кількох наших гравців перетягнули до своїх лав більш заможні клуби. Сьогодні у нашій заявці – 35 гравців. Але реально готові вийти на майданчик не менше 20 хокеїстів.

– Скільки з них вінничан, а скільки – харків'ян?

– Хокеїстів з міста над Бугом – четверо. Харків'ян – 12 – 13.

– Назвіть джерела фінансування команди.

– Нам допомагають обласна влада і спонсори. Точну суму бюджету команду не назву – це комерційна таємниця. Але особливо хочу подякувати за підтримку голові Вінницької облдержадміністрації Івану Мовчану і його заступнику Максиму Боровському.

Підтримують нас також хокейні федерації міста і області, спорткомітет Вінницької міської ради, спортуправління Вінницької облдержадміністрації і керівництво ТРЦ “Мегамолл”.

Допомога ... збірній України


– Чи вистачить коштів на продовження участі в чемпіонаті України в 2014 році?

– Поки що це не варто обговорювати. Адже нині навіть невідомо, якою буде політична ситуація в країні на початку нового року.

– Чому "Гайдамаків” очолює московський тренер, а не український?

– Михайло Тарасов – досвідчений і авторитетний фахівець. Він допомагав “Гайдамакам” у сезоні 2011/2012 років. Окрім того, він тісно співпрацює з керівництвом Російської хокейної Федерації, що також може стати нам у нагоді.

– Яка задача команди на сезон?

– Особливих задач в нинішньому чемпіонаті перед собою не ставимо. Поки що для нас головне – не перемога.

Окрім того, своєю участю ми допомагаємо збірній України отримати допуск до групи “А” (вище за неї лише елітний дивізіон з Росією, США та Канадою) чемпіонату світу. Якщо у внутрішньому чемпіонаті грає менше шести клубів (а “Гайдамаки” як раз шості!), то збірна автоматично опускається до останньої світової групи (за участі заштатних команд на кшталт Грузії і Сінгапуру).

Євгеній Михайлів (RIA/20 хвилин, 11.12.2013)
Теги: вінниця,  чу
 
1.   ГОСТЬ   08/12/13 16:22    

А играть, команда собирается? Или все интервью будут раздавать?


2.   Андрій Ігорович   09/12/13 15:35    

Некто Лукьянец:
Окрім того, своєю участю ми допомагаємо збірній України отримати допуск до групи “А” (вище за неї лише елітний дивізіон з Росією, США та Канадою) чемпіонату світу. Якщо у внутрішньому чемпіонаті грає менше шести клубів (а “Гайдамаки” як раз шості!), то збірна автоматично опускається до останньої світової групи (за участі заштатних команд на кшталт Грузії і Сінгапуру).
Позорник. Спаситель сборной....
Дальше одни выражения.


3.   Ilya   10/12/13 13:34    

Да что вы так реагируете? Не нужно его слова вообше никак воспринимать. Согласитесь, что если бы его сразу выперли, то совсем скучно было бы. А так хоть поприкалываться можно! :D


4.   ГОСТЬ   10/12/13 14:58    

Да, наш чемпионат на цирк похож, но такая клоунада уже порядком надоела.


Всього : 4, на сторінці: 4

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.017 секунди