Керівництво краю оглянуло спортивні поля обласного центру, аби вивчити їх перспективи
Автор: Закарпатська ОДА
Дата: 31/03/15 11:41
 
 Закарпатське керівництво взялося за ужгородські спортивні майданчики (Фото: Заголовок)
Знайти компроміс та відшукати можливості для розвитку різних видів спорту на Закарпатті загалом і в Ужгороді зокрема та врешті розв’язати суперечку між хокеєм та футболом стосовно майданчика на стадіоні "Авангард". Саме з такою метою у п’ятницю, 27 березня, голова Закарпатської ОДА Василь Губаль разом з представниками Управління сім'ї і молоді облдержадміністрації та обласних спортивних федерацій відвідав кілька стадіонів та майданчиків Ужгорода.

Спершу оглянули саме так зване четверте поле стадіону "Авангард", навколо якого і сперечаються федерації футболу і хокею. Раніше це поле рішенням сесії обласної ради виділили під будівництво льодового палацу з ковзанкою. Представники хокейної федерації почали його облаштування, втім, втрутилися діячі футболу – із наріканням, що знищують майданчик, де "історично" тренувалися їхні спортсмени. Нарікають, що проект Льодового палацу не буде здійснений, адже ситуація з потенційними інвестиціями змінилася. Хокеїсти ж наполягають: на полі має бути відкрита ковзанка, де тренуватимуться передовсім юні хокеїсти, адже в області вже є перспективні гравці і навіть команди.

З тим, аби вирішити суперечності та знайти компроміс, спортсмени звернулися до керівника області, який й ініціював детальне вивчення справ. Василь Губаль наполягає: можливості для розвитку на Закарпатті повинні мати різні види спорту. Й запропонував футболістам і хокеїстам порозумітися. Для цього і вивчають майданчики в Ужгороді. Також акцент керівника області такий: якщо для федерації хокею не буде знайдено альтернативного майданчику, який би відповідав вимогам, то і далі ітиметься про побудову ковзанки на "Авангарді". Водночас готові вивчити і перспективи надання футболістам іншого поля – для того, аби під егідою федерації могли займатися й діти.

Перебуваючи на "Авангарді", голова ОДА загалом оглянув територію стадіону, дорікнувши на те, що, судячи з вигляду, відповідальні особи ставляться до своєї справи не по-господарськи. Обговорили перспективи і облаштування великого майданчика зі штучним покриттям на дальньому полі.
Відтак відвідали спорткомплекс "Буревісник". На полі, належному УжНУ, займаються не лише футболом, але й регбі, американським футболом та бейсболом. Зараз ідеться про його переоблаштування з тим, аби проводити ще і повноцінні змагання та заняття з легкої атлетики. Керівник краю підтримав ідею розвитку спортивного комплексу УжНУ.

Наступна ж територія, яку оглянув керівник краю, на жаль, поки має менше перспектив для командних ігрових видів спорту. Мова про площі, наближені до кортів поблизу спорткомплексу "Юність". Представники федерації хокею зазначили, що ця територія не є перспективною для ковзанки через ряд технічних аспектів.

Теж саме стосується і великого та, на жаль, занедбаного поля поблизу ПТУ №19 у районі вулиці Лавріщева. Втім, там є непогані можливості для відновлення як футбольного майданчику. Влада області з представниками міської попередньо погодила механізм, як можна розпочати цей процес для того, щоби поле було під егідою дитячо-юнацької спортивної школи й нарешті поновило своє призначення (наразі це пустир зі стихійними смітниками) та дало можливість дітям тренуватися.

Для того, аби мати повнішу картину стану справ з майданчиками для командних ігрових видів спорту, Василь Губаль разом з головою обласної ради Володимиром Чубірком оглянув і поле стадіону "Спартак", яке належить дитячо-юнацькій спортивній школі. Там є проект з розширення майданчиків. Перші особи краю зазначили, що є перспективи коштом обласного бюджету завершити цю територію до кінця року. Голова ОДА наголосив, що разом з розвитком матеріальної бази спортивного осередку, треба дбати й про доступність навчання для обдарованих дітей – у тому числі із районів, із глибинки. Василь Губаль озвучив вимогу створення відкритої і прозорої системи відбору до школи – щоби це відбувалося з огляду на перспективи юного спортсмену, а не фінансові можливості його батьків.

Для того, щоби обговорити підсумки виїзної "інспекції" та прийняти рішення стосовно поля на стадіоні "Авангард" й інших майданчиків в обласному центрі, 30-31 березня відбудеться нарада при голові ОДА з представниками відповідних департаментів та спортивних федерацій. На нараді буде визначено не лише перспективи щодо ковзанки, а й подальші кроки з розвитку футбольних полів – із чіткими діями, відповідальними особами та термінами виконання.

"Наскільки б складний час ми зараз не переживали, але й про спорт, його розвиток – думати мусимо. І працювати для цього. Тим паче тут ідеться про користь для молодого покоління, для дітей. Переконаний: можливості для розвитку повинен мати кожен вид. Сьогодні не лише вивчали ситуацію, а й зробили кроки для вирішення суперечливих моментів. Намітили і дії для відновлення кількох майданчиків, що мають перспективи. Уже в найближчі дні дійдемо до рішення. Є підстави вважати, що воно буде на користь всім видам, а значить – і громаді краю" – сказав Василь Губаль.

Закарпатська ОДА, 27.03.2015
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.022 секунди