Автор: ФХУ
Дата: 20/01/16 11:46
 
Виконком ФХУ 19.01.2016 (Фото: ФХУ)
Сьогодні в офісі Федерації хокею України відбулося засідання виконавчого комітету, участь у якому взяли головні тренери збірних команд.

Першим заслухали старшого тренера юніорської збірної команди України Євгена Аліпова, команда якого наприкінці грудня посіла друге місце на міжнародному турнірі в Угорщині 4 Nations Cup. «Турнір в Угорщині був корисним для нас. Ми досі перебуваємо у пошуку ідеальних ігрових зв’язок. Формат турніру передбачав проведення чотирьох матчів за три дні. Тобто доводилося грати на втомі. Ми отримали хороший матеріал для аналізу, адже на втомі проявляються усі помилки. Кожен гравець має у кожному матчі має доводити, що він гідний місця в команді. І жодних виправдань бути не може.

На наступному зборі, який відбудеться у лютому, ми переглянемо ще одну групу новачків. Я з Ігорем Архіпенком буду уважно слідкувати за кандидатами, які гратимуть в фіналі чемпіонату ЮХЛ, також ми постійно перебуваємо у вирі подій національного чемпіонату».


Також Євген Леонідович поділився своїм баченням проведення заключного етапу підготовки до чемпіонату світу: «Збір плануємо провести у два етапи. На першому етапі хочемо закласти базу функціональної підготовки, більше попрацювати в єдиноборствах та на землі. Розглядаємо варіант із проведенням цієї частини збору в Кременчуці, де інфраструктура дозволяє виконати всі поставлені завдання. Заключний тиждень однозначно будемо проводити на майданчику зі стандартними розмірами. Більший акцент буде зроблено на тактичні дії та гру у нерівних складах. Втім тривалість заключного збору може бути переглянути в сторону зменшення. В цьому питанні ми ще поспілкуємося з науковцями».

Також члени висловили ймовірність більш раннього виїзду до міста Асіаго, де відбудеться чемпіонат світу, для проходження акліматизації та завершення підготовки команди. Проте доцільність та фінансова складова питання ще буде вивчатись.

Старший тренер молодіжної збірної Андрій Савченко доповів про підготовку та виступ команди на чемпіонаті світу у Франції, де українська команда посіла четверту сходинку. «Ми добре попрацювали на зборах, де були створені всі умови для якісної підготовки. Єдиний мінус – ряд кандидатів приїжджав до табору команди вже безпосередньо під час зборів. Проте це питання від нас не залежало. Що стосується виступу на чемпіонаті світу, то за більшістю командних та індивідуальних показників ми увійшли до трійки найкращих. В деяких матчах нам щастило, в інших вдача від нас відверталася. Але я переконаний, що ми мали завойовувати медалі на турнірі».

Окрім цього Андрій Миколайович надав характеристику виступів кожного гравця на чемпіонаті у Франції, а також проінформував присутніх про основні проблеми нашої команди: «Ми традиційно були наймолодшою командою на турнірі. Як завжди гравців титульного віку у нас катма. Ця ситуація повторюється із року в рік. Плюс наші гравці не готові грати на швидкостях, які пропонуються на чемпіонаті світу. В чемпіонаті України вони грають у повільному темпі, а на міжнародному рівні команди значно швидше грають та значно швидше приймають рішення».

Андрій Савченко поділився із Євгеном Аліповим досвідом підготовки юніорської команди до чемпіонату світу, вказавши ряд особливостей та відмінностей у порівнянні із молодіжною збірною. Обидва тренери висловили спільну позицію щодо необхідності проведення прямих консультацій із тренерами клубних команд із вказанням основних недоліків у подготовці та грі кандидатів до збірних.

Головний тренер національної збірної Олександр Савицький повідомив, що до попереднього раунду олімпійського кваліфікаційного турніру команда готуватиметься за японським часом.

«3 лютого відбудуться матчі національного чемпіонату, а в обід наступного дня команда збереться у Києві. З п’ятого числа розпочнемо підготовку на льоду. Перші три дні працюватимемо по два тренування, 8 та 9 лютого проведемо лише ранкові заняття. Ми порадилися із фахівцями, прислухались до думки науковців та вирішили провести збір за японським часом. Перше тренування розпочинатиметься о 6:00, друге в районі 13 години. Відповідно буде змінено час підйому, прийому їжі та відбою. Плани підготовки я надішлю кандидатам до збірної, щоб вони були готовими», – повідомив Олександр Савицький.

«Функціональний провал зазвичай відбувається на 4-5 день перебування на Далекому Сході. Тому ми зробимо все можливе аби змоделювати акліматизацію тут, щоб функціональний провал припав на день нашого від’їзду», – додав лікар команди Володимир Секретний.

Що ж до кандидатів на поїздку до Саппоро, то Олександр Савицький проінформував членів виконкому, що більшість гравців, які виступають у російській ВХЛ з різних причин відмовились виступати за команду: «Своє бажання приїхати підтвердив Роман Благий, якого керівництво клубу відпускає безпосередньо на турнір. Розраховуємо на Андрія Міхнова та Олега Шафаренка. Допоможуть нашій команді і Артем Бондарєв з Віталієм Андрейківим. Решта ж кандидатів представляють національний чемпіонат. Втім до початку збору ще можуть бути внесені певні корективи».

Також головний тренер збірної повідомив, що за рекомендацією тренера воротарів Павла Міхоніка у зборі братимуть участь три голкіпери: «Планували використати чотирьох воротарів, проте після консультації з Павлом Міхоніком ми прийшли до висновку, що оптимальною кількістю є троє голкіперів. Гру Михайла Шевчука та Вадима Селіверстова всі можуть побачити у центральному матчі 15-го туру «Дженералз» – ХК «Кременчук». А Едуард Захарченко за прогнозами Володимира Секретного має вчасно відновитися після операції та підійти до збору у хороших кондиціях».

Федерація хокею України, 19.01.2016 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.009 секунди