Цьогорічний хокей на Закарпатті буде цікавим через особливі дати
Автор: Денис Фазекаш
Дата: 12/11/16 08:34
 
Хокей в Ужгороді (Фото: Закарпаття Спортивне)
Незважаючи на відносно теплу осінь, вже цього місяця в Ужгороді планують залити та відкрити ковзанку. Мова йде про всім відомий «Ice Land». А якщо льодовий майданчик готовий, то це означає, що в Ужгороді починається сезон хокею. Він цього року обіцяє бути дуже особливим.

А все тому, що в 2016-ому році відзначатимемо 100 років з дня заснування закарпатського хокею. Справа в тому, що відомий спортивний дослідник місцевого спорту Василь Федак в одній із своїх праць довів, що саме в 1916-ому році на замерзлій Латориці в Мукачеві гімназисти демонстрували здивованій публіці нову екзотичну гру, яка набувала все більшої популярності у Європі. І саме цей рік слід вважати народженням закарпатського хокею. До речі, вже найближчим часом світ побачить книгу про повну історію цього виду спорту в нашому краї, де можна буде дізнатися чимало цікавого та невідомого раніше. У зв’язку з цією пам’ятною датою у лютому Федерація планує організувати міжнародний турнір в Ужгороді.

І це не єдина визначна дата закарпатського хокею. Саме в цьому, 2016-ому році, виповнюється також 70 років з дня участі легендарного ужгородського «Спартака» у першому чемпіонаті СРСР. Це сталося, нагадаю, у 1946-ому році. У зв’язку з цим цьогорічний чемпіонат проведуть саме під егідою 70-річчя «Спартака» – як команди-флагмана всього місцевого хокею.

Сам чемпіонат стартує 25-26 листопада. У ці дні Федерація хокею Закарпаття, на чолі з Василем Ябриком, планує організувати вже традиційний «Кубок Відкриття», де візьмуть участь кращі чотири команди краю: дворазові чемпіони області «Ужгородські вовки», а також «Синевир», «Шахтарський барс» та «Спартак-46».

Вже в грудні ці ж команди і розпочнуть регулярний чемпіонат вже шостого чемпіонату Закарпаття. Як ми казали, він буде особливим з декількох причин.

Перша – змінені правила. Федерація хокею Закарпаття вирішила взяти за основу чемпіонату області регламент аматорських турнірів сусідньої Словаччини. А він передбачає відсутність силових прийомів, час гри – 3 періоди по 25 хвилин «брудного часу» (тобто час йде незважаючи на зупинки) та чітке визначення тих, хто пробиває буліти в разі потреби (це буде одна п’ятірка хокеїстів, яка може пробивати їх по колу).

Окрім того, Федерація хокею вирішила суворо наказувати хокеїстів за ненормативну лексику під час гри. Так, за лайливе слово хокеїста будуть видаляти на 2 хвилини, за образливе слово у бік судді – до кінця гри. «Ми вирішили прийняти таке рішення через те, що наші матчі приходять дивитися багато дітей з батьками, – пояснив Василь Ябрик. – І останнім не дуже приємно, що вони чують лайку на майданчику. Другий раз батьки просто не приведуть дітей на хокей. А наша основна задача саме популяризувати цю гру серед закарпатців, а не відлякувати їх своєю поведінкою».

До речі, про арбітрів. Стосовно них прийняли ще одне сурове правило. У разі нападу на суддю під час гри гравця можуть дискваліфікувати до кінця турніру. Окрім того, розпочинає свою роботу і місцева дитяча школа хокею.

Денис Фазекаш (Закарпаття Спортивне, 10.11.2016)
Теги: ужгород
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.018 секунди