Автор: Полтавська ОДА
Дата: 25/01/18 11:55
 
Відкриття ЛА "Айсберг" (Фото: Полтавська ОДА)
Завдяки потенціалу «Айсберга» хокеїсти та фігуристи Полтавської області отримали нові умови для тренувань і перемог. Тепер до льодової арени прикута увага всіх любителів зимових видів спорту.

Перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький разом із мером Кременчука Віталієм Малецьким взяв участь у відкритті змагань між хокеїстами Кременчука та Донбасу, що відбулися у минулі вихідні. Хоча гості тоді перемогли, ентузіазму ні у наших спортсменів, ні у представників влади меншене стало.

– Змагання були видовищними і цікавими. Крім того, звернув увагу на результати масштабної реконструкції льодової арени. Вона стала зручнішою як для спортсменів, так і для глядачів. Впевнений, завдяки «Айсбергу» наші діти і молодь не лише займатимуться хокеєм та фігурним катанням, як аматори, а й приноситимуть Полтавщині професійні спортивні перемоги на всеукраїнських змаганнях, – зазначив Андрій Пісоцький, який у грудні минулого року очолив Федерацію хокею Полтавщини.

Щоб зимові види спорту набирали популярності, інфраструктура має бути належною, вважає директор СК «Айсберг» Герман Десятников. Саме тому льодова арена зазнала суттєвого оновлення. Так, поле було збільшене до розмірів 56х26 метрів, а висота від льоду до даху виросла з шести до 10 метрів. Раніше інформаційне табло складалося із чотирьох плазмових телевізорів, тепер це професійний світлодіодний екран 2х3 метри.

Нові зручності отримали глядачі. Змінилися стійки, борти, захисне скло, сидіння, з’явилися роздягальні. Загалом льодова арена під час змагань тепер може вмістити більше людей. Так, було 320 сидінь, а після реконструкції стало 500. Другий і третій поверхи облаштовані під стоячі місця. Загалом до 1000 осіб одночасно можуть спостерігати за видовищними подіями на льоду.

Реконструкція «Айсбергу» відбулася виключно за кошти приватних інвесторів.

Спортивний комплекс є домашнім стадіоном представника чемпіонату Української хокейної ліги ХК «Кременчук». Але тут також тренуються діти 11-14 років – майбутня гордість хокею як із Кременчука, так із Донецька, Києва, Вінниці, Дніпра, Кривого Рогу, Білої Церкви, Броварів. Заради хокею хлопці переїхали до міста на Дніпрі, де постійно проживають і вчаться у загальноосвітніх закладах міста. Вони часто стають призерами змагань. Наприклад, у минулому році юнаки з Кременчука отримали «срібло» хокейного турніру «Надія Кривбасу» серед молоді 2006 р.н.

«Айсберг» ще до своєї реконструкції став привабливим місцем для змагань дорослих хокеїстів: як професіоналів, так і аматорів.

Федерація хокею Полтавщини підтримує всіх спортсменів, які виявляють бажання продемонструвати свої вміння на льоду: дітей і дорослих, аматорів і професіоналів, підкреслює Андрій Пісоцький.

Окрім хокею, у Кременчуці розвивається фігурне катання. Діти і молодь, що тренуються на арені «Айсберга» останні роки, також мають перемоги у всеукраїнських змаганнях.

Довідково: У радянські часи кременчуцькі хокеїсти займали призові місця у змаганнях «Золота шайба». На жаль, були у цього виду спорту часи занепаду. Але у 2012 році в Кременчуці з’явився центр спорту і відпочинку із критим катком «Айсберг». Президент хокейного клубу «Кременчук» Сергій Мазур став генеральним спонсором будівництва. Після цього Кременчук перетворився на один із центрів хокею України, базу національної збірної. А Сергій Мазур став її генеральним менеджером. Головний тренер ХК «Кременчук» Олександр Савицький очолив головну команду країни.

Хокеїсти з Кременчука грають за юнацьку, молодіжну та національну збірні. У 2016 році українські гравці, серед яких були й кременчужани, перемогли у першому дивізіоні чемпіонату світу, що відбувся у Хорватії.

ТелеграфЪ, 24.01.2018

Відео по темі:
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.021 секунди