Автор: Білим по чорному
Дата: 05/12/18 07:50
 
В. Мангер (Фото: Білим по чорному)
Наскільки потрібен південній Херсонщині – «комунальний» хокей? Що отримає наш край, фінансуючи зі свого «далеко не квітучого» бюджету вид спорту, який нібито героїчно, судячи з вуличних бігбордів , повернули до нас…Але…його ніколи у нас і не було…. З моменту створення рішенням весняної сесії Херсонської обласної ради на КП «Обласний центр хоккею» ХОР спрямовано більше 20 млн. гривень. Зрозуміло, що ці кошти перерозподілили, забрали десь, бо вони не були передбачені в обласному бюджеті – 2018. Можемо припустити, що це бюджетні кошти, які в умовах гострої нестачі спортивного інвентарю, необхідності підтримки діяльності дитячо-юнацьких спортивних шкіл області, повинні б були спрямовані саме на них.

Але в нас з’явився комусь потрібний хокей!

При прем’єр- міністрі Януковиче, головним податківцем країни був пан Брезвін Анатолій , який тепер є Президентом Української хокейної ліги, яка за своїм рівнем не зрозуміло яка…чи друга, чи перша за вимогами, а мабуть, і третя. Щоб УХЛ існувала, необхідно забезпечити участь в неї шести хокейних команд. А було на початку 2018 року у пана Брезвіна лише п’ять таких. І хто ж допоміг за наші бюджетні кошти вирішити таку проблему колишнього податківця? Такий же колишній податківець, тільки тепер вже Голова ХОР – Мангер Владислав.

На Херсонщині відтепер існує дві хокейні команди: перша – Ок’ейна команда “податківці” обласної ради, яка і створила другу ХК «Дніпро». Справа в тому, що не тільки пан Мангер працював та очолював обласну податкову інспекцію. Його заступниця – Рукавішнікова Оксана з тієї ж державної структури, як і керівник апарату ХОР- Кондратенко Максим, який очолював відділ повернення ПДВ і тільки не обізнані люди не знають, які кошти крутяться у цьому відділі. Керівник управління комунальної власності пан Овсепян Артур- колишній керівник УБОЗ теж має двох заступниць- Літвіненко Ірину та Кузенкіну Тетяну, які раніше працювали все в тієї ж податковій. До речі, ця команда на своє утримання теж тягне з обласного бюджету чималі кошти, але яка від неї користь? Але більш детально про цю команду трошки згодом…

На сьогодні ми маємо єдиний в Україні хокейний комунальний клуб, тому що інші п’ять є приватними структурами. З бюджету Херсонської області ми сплачуємо кожному гравцю по 20 тис грн. на місяць, до речі, херсонців серед них немає. Подекують, що з тридцяти гравців комунального клубу – 11 росіян, які є гравцями другого складу одного з регіонів росії.

І добре було б дізнатися- чи є серед Заслужених тренерів України та олімпійців Херсонщини, які своїм надважким трудом, талантом та патріотизмом прославляють Україну на міжнародних спортивних аренах такі, які б мали таку ж саму велику та стабільну заробітну платню?

Декілька депутатів обласної ради однаково відповідають, що від самого початку мова йшла про мінімальну заробітну платню для хокеїстів, а всі інші виплати повинні буди забезпечити спонсори. Про існування великої кількості останніх, гучно та впевнено казав голова ХОР Мангер Владислав. Як бачимо, що не збулись його мрії про це, і єдине джерело для існування хокею на Херсонщині – бюджет Херсонської області.

Що надає Херсонщина крім заробітної платні?

Безкоштовне житло та харчування за рахунок комунальних установ,адже за більш ніж півроку гравці встигли безкоштовно пожити на багатьох комунальних підприємствах : ХВУФК, КЗ «Академія непереривної освіти» ХОР , КЗ « Школа гуманітарної праці» ХОР, КП « Медик». Не буду стверджувати, що список повний, але турбує питання – чому, наприклад, росіяни живуть безкоштовно в КЗ «Академія непереривної освіти» ХОР в то й час, коли вчителя сплачують за проживання зі своєї не 20-тисячної заробітної платні?

А поки й дійсно, жалітися не гоже, бо ХК « Дніпро» має адаптований тільки під його потреби єдиний в області комфортабельний пасажирський автобус Херсонського вищого училища фізичної культури, куплений для забезпечення переміщення учнів ХВУФК на змагання різних рівнів. Але такі пріоритети розставлені власниками.

Вже півроку у добре відомому льодовому палаці в Херсоні співіснують два підприємства – Дитячо-юнацька спортивна школа із зимових видів спорту та КП «Обласний центр хокею» ХОР. І чомусь розклад дітей, які займаються катанням на ковзанах вражає всіх – тренування розпочинаються у дітлахів о 6 годинні ранку. Весь зручний час людова арена ( а на її недешеве утримання теж йдуть кошти обласного бюджету) належить хокеїстам, які й самі не знають скільки часу проведуть в нашому степу, поки їм не запропонують кращий контракт. А хто заробить на цьому контракті? Можливо у цьому є своя вигода і вона полягаэ в тому, що зростуть спортсмени за бюджетні кошти, а хтось заробить потім собі на кишеню при підписанні вигідних контрактів? І ось знову виникає, цілком закономірне питання – а кому потрібен на Херсонщині проект, який вимагає таких значних витрат, що інші види спорту та навіть інші сфери будуть страждати?Стало відомо, що на подальші чотири роки передбачено вкладень у розвиток хоккею на 70 млн. грн. бюджетних гривень!!!

А в цей час, добре всім відома спеціалізована дитячо-юнацька школа олімпійського резерву з боксу ФСТ «Україна» потребує лише 90 тис. грн. на закупку опалювального котла для відновлення системи теплопостачання в закладі. В закладі, який працює постійно на протязі більш ніж сорока років, і має велику кількість дітей та рейтингових спортсменів.

І скільки би з 70 млн. хокейних коштів можливо було б реконструювати ДЮСШ та СДЮШОР, скільки нових побудувати, скільки ми б могли закупити спортивного обладнання та інвентарю задля залучення дітей, молоді до занять фізичною культурою та спортом?

Дуже дорого обходяться іграшки пана Мангера херсонським платникам податків!

Білим по чорному, 03.12.2018
Теги: херсон,  чу 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.029 секунди