Автор: Миколаївська міськрада
Дата: 05/12/18 08:42
 
Презентація Льодової арени (Фото: Миколаївська міська рада)
У найближчому майбутньому в Миколаєві може з'явитися новий спортивний об'єкт - Льодовий палац. Такі плани виношує міська влада. Передбачається, що будівля палацу буде двоповерховою і розташується вона на території парку Перемоги.

Про це стало відомо у вівторок, 4 грудня, під час презентації концепції будівництва Льодового палацу. У заході взяли участь мер Олександр Сєнкевич, секретар міської ради Тетяна Казакова, депутати міськради, перший віце-мер Володимир Криленко, заступники міського голови Юрій Андрієнко, Олександр Омельчук.

Олександр Сєнкевич нагадав, що в Миколаєві була льодова ковзанка, де займалися спортивні команди, каталися діти, дорослі. Однак власники демонтували цей об'єкт, що викликало невдоволення городян. Тоді міська влада пообіцяла, що розгляне можливість будівництва в Миколаєві аналогічної спортивної споруди.

- Ми продовжуємо займатися цим питанням. Так, разом з Тетяною Вікторівною ми оглянули арени, які існують в Чехії. Ми запропонували проектувальникам зробити ескізний проект, щоб ми всі разом, оцінивши цю роботу, підготували свої пропозиції і перейшли до проектування цього об'єкта. Я вважаю, що для реалізації такого проекту нам необхідно залучати державні кошти. Адже це проект національного масштабу, - сказав Олександр Сєнкевич.

А Тетяна Казакова підкреслила, що чехи дуже люблять такий вид активності. Наприклад, навіть у невеличких містах Чехії з населенням до 30 тис. осіб є льодові арени, розраховані на 4-5 тис. глядачів. І Миколаїв з успіхом міг би перейняти досвід наших сусідів.

- Невеликі міста з населенням в 16 тис., 30 тис. осіб мають льодові арени. Нам з Олександром Федоровичем найбільше сподобалися арени на 4-5 тис. місць, - повідомила Тетяна Казакова.

Вона зазначила, що для втілення у життя такого проекту може знадобитися близько 15 місяців. І якщо приступити до його реалізації вже зараз, місто вже у 2020 році може отримати сучасний Льодовий палац: «До 2020 року депутатський корпус в нинішньому скликанні може здати місту інфраструктурний об'єкт, якщо ми передбачимо проектування і його будівництво. У разі, якщо ми чітко визначимо, що йдемо на цей крок, якщо ми отримуємо підтримку всього депутатського корпусу і наших городян, то ми будемо звертатися до обласної державної адміністрації, щоб нам допомогли та виділили гроші з державного бюджету».

Під час презентації було представлено ескізний проект Льодового палацу з полем 30х60 м і трибунами на 1000 місць. Його хочуть розмістити в парку Перемоги біля стадіону. Планується, що це буде 2-поверхова будівля, на першому поверсі пропонується розмістити арену з дванадцятьма роздягальнями та тренувальними залами, а на другому - фаншопи і кафе. Фасад палацу планують повністю склити.

- Ми передбачаємо приміщення для хокейної школи, де могли б займатися до 10 команд різної вікової категорії, - сказав представник проектної організації.

Як зазначив очільник міста, Льодова арена не буде призначена тільки для занять зимовими видами спорту. Це буде мультифункціональний об'єкт. Тому там зможуть проводитися найрізноманітніші масові заходи: від форумів до концертів. Для цього достатньо покласти спеціальне покриття, яке захистить лід від пошкодження.

Як стало відомо під час презентації, якщо в Миколаєві побудують Льодовий палац, він буде найбільш новим і сучасним об'єктом такого роду в Україні. Адже за останні роки в нашій країні побудували 12 подібних об'єктів. Останній ввели в експлуатацію 2012 року.

Олександр Сєнкевич підкреслив, що Льодовий палац буде перебувати в міській комунальній власності.

В цілому для реалізації такого масштабного проекту необхідно близько 180 млн.грн.

Миколаївська міська рада, 04.12.2018

Відео по темі:
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди