Олег Гаряга розповів про майбутнє стадіону «Старт»
Автор: Олександр Галух
Дата: 15/01/20 20:50
 
Проект реконструкції стадіону «Старт» (Фото: Вечірній Київ)
Легендарний стадіон «Старт», що на вулиці Шолуденка у Шевченківському районі, нарешті відреставрують. Це передбачено Програмою економічного і соціального розвитку столиці на 2020 рік, яку затвердили депутати Київради.

Які цікаві зміни очікують на комплекс стадіону «Старт»? Якими ще спортивними спорудами буде займатися влада? Про це та багато іншого «Вечірньому Києву» розповів голова Шевченківської РДА Олег Гаряга.


– Місто відвоювало у комунальну власність стадіон «Старт», де підприємливі «ділки» збиралися будувати багатоповерхівки. Нещодавно Київрада виділила земельну ділянку в постійне користування КП «Спортивний комплекс «Старт». Що це означає?

– Це означає, що тепер комунальне підприємство нарешті має можливість приступити до розроблення проєктної документації, проведення її експертизи, затвердження та початку реконструкції стадіону.

Нагадаю, що у 2010 році легендарну споруду та близько 5 гектарів землі різними схемами були передані приватній компанії для будівництва житлового комплексу.

Не вдаватимусь в юридичні подробиці, але після 24 судових засідань київська влада добилася, щоб стадіон передали спочатку в державну, а згодом у комунальну власність, щоб Київ зміг відремонтувати комплекс та відновити його діяльність.

Залишалося тільки оформити належним чином землю, що зрештою й було зроблено рішенням Київради.

Але є ще морально-етичний бік цієї історії. По-перше, у Шевченківському районі більше немає подібного об’єкту, де місцеві жителі могли би займатися спортом, гуляти з дітьми, а не пити пиво на лавочках біля під’їздів.

По-друге, це історичне місце, де в 1942 році відбувся так званий «матч смерті».

Як би там не було, але вже цього року ми плануємо оголосити тендер на розробку проєктної документації за об'єктом.

– У якому стані стадіон перебуває зараз?

– Поки тривала боротьба в судах, ми разом із громадою намагалися підтримувати стадіон у належному стані. Зокрема, з громадою прибирали на толоках, а весною вивезли 13 вантажних машин сміття при тому, що вантажепід'ємність кожної машини складає 30 тонн.

Також засіяли траву, але для гри у футбол на професійному рівні, треба робити реконструкцію, адже поле поросло бур’янами, втоптаними у землю.

Проте після створення КП «Спортивний комплекс «Старт», вдалося вирішити проблему з водопостачанням, зокрема, і для того, щоб організувати полив футбольного поля, відремонтувати водомірний вузол, провести освітлення, організувати охорону та прибирання.

– Як буде виглядати майбутній «Старт»? Що планується побудувати?

– У нас є концепція реконструкції (на фото). Функціонал футбольного стадіону буде збережений, як і всі пам’ятки історії – колони вхідної групи, меморіал футболістам «матчу смерті» тощо.

До речі, плануємо створити окрему Алею пам’яті, присвячену всім видатним київським футболістам.

Що стосується самого «Старту», то маємо намір зробити його стадіоном міжнародного рівня, що дозволить проводити на ньому матчі прем’єр-ліги. Наприклад, сьогодні арена має лише одну сторону з трибунами, які розраховані на маленьку кількість відвідувачів – до 3 тисяч, а, згідно з міжнародними стандартами, стадіон повинен вміщати не менше 5 тисяч уболівальників.

Крім того, на стадіоні має бути відповідний газон, паркінг та багато іншого. Все це буде враховано під час реконструкції.

– Чи всі охочі кияни зможуть пограти у футбол на новому полі?

– Стадіоном та легкоатлетичною доріжкою навколо нього зможуть користуватися всі бажаючи, але за умови дотримання певних правил. Для цього, наприклад, доведеться використовувати спеціальне взуття.

До речі, поруч зі стадіоном ми збираємося побудувати окремий спорткомплекс. У закритому приміщенні будуть зали для міні-футболу, баскетболу, волейболу, фітнесу, великого та настільного тенісу.

Найцікавіше, що у новому спорткомплексі з’явиться льодова арена. Адже сьогодні у Києві майже не залишилося льодових стадіонів для хокеїстів, фігуристів та просто любителів покататися на ковзанах. На поодиноких льодових аренах навіть ніч розписана по годинах для тренувань.

Але це ще не все. На території стадіону «Старт» планується озеленення, встановлення вуличних тренажерів, облаштування пішохідної зони, бігової та велодоріжки.

Окреме місце будуть займати скейт-парк із бетонною чашею та памп-трек. Остання штука, дуже популярна на Заході, являє собою набір спеціальних гірок, на яких не треба крутити педалі і можна використовувати будь-які колесні засоби.

– Тобто планів – тьма-тьмуща, але чи вдасться втілити їх в життя? Скільки на це піде грошей та років?

– Ніхто не вірив, що вдасться реанімувати занедбаний Київський велотрек, який у 2006 році був відданий під забудову. Але спільними зусиллями, разом із мером Віталієм Кличком та громадськістю, вдалося повернути цей об’єкт місту.

Сьогодні оновлений велотрек працює. На його базі діє безкоштовна велошкола для дітей. Щоб не пасти задніх, сам почав їздити на своєму шосейному велосипеді по треку (сміється).

Впевнений, що так само нам вдасться реконструювати стадіон «Старт». Сподіваюся, що впораємось за 2 роки. Орієнтовні розрахунки на реконструкцію – 350-400 млн грн.

Наше завдання – зробити такий спорткомплекс, щоб він був не тільки комфортний, але й міг сам себе утримувати.

Наприклад, два рівні підземного паркінгу на 450 авто, які планується побудувати, можна здавати в оренду мешканцям навколишніх будинків. Звичайно, на території комплексу будуть працювати фітнес-кафе, мультифункціональні спортивні зали, які також принесуть дохід у бюджет.

– Після реконструкції стадіону на ньому будуть проводитись масові розважальні заходи, на кшталт пивних фестивалів та концертів?

– Одного разу погодилися на проведення великого концерту електронної музики, щоб перевірити роботу поліції та здатність стадіону приймати велику кількість людей.

На захід прийшли 25 тисяч людей. В усіх магазинах від Лук’янівки до Київського політехнічного інституту зникли всі продукти та алкоголь. Порожні пляшки та обгортки від їжі одразу опинились у дворах будинків навколо «Старту».

Та й вулиці від натовпу людей ширшими не стали. Тому від проведення таких масових заходів на стадіоні ми відмовилися. Але на території спорткомплексу буде можливість проводити різні спортивні заходи, камерні концерти, збори, форуми тощо.

Попереду в нас багато планів. Але найближчим часом плануємо збудувати накриття над Київським велотреком та трибунами стадіону «Піонер».

Олександр Галух (Вечірній Київ, 15.01.2020)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.009 секунди