Автор: Денис Гойко
Дата: 18/09/20 14:30
 
За документами, на цій ділянці вже має стояти 4 будівлі (Фото: СтопКор)
Від скошування трави і теплопостачання – до розпродажу землі та комунальної власності: завдяки корупційним схемам у мерії Кам’янського заробляють буквально на всьому. Як у місті роздають ділянки під примарні забудови? Та на чию передвиборчу кампанію скеровують частину вкрадених коштів? Дізнавався Денис Гойко.

До речі, отримати ось коментар від міського голови Кам’янського Андрія Білоусова виявилося непростим завданням. Адже під час першого візиту репортерів застати мера на робочому місці їм не судилося.

Протистояння між знімальною групою «СтопКору» і чиновниками тривало майже годину. Зрештою мер погодився поговорити. І чи не одразу заходився рекламувати майбутнє масштабне будівництво у Кам’янському. Мовляв, незабаром у місті з’явиться величезна льодова арена.

Ми вирішили поцікавитися цим пріоритетним для мера об’єктом прискіпливіше. Її адреса – проспект Аношкіна, 105-б. На цій земельній ділянці за документами вже розташовані чотири будівлі.

За огорожею їх не видно, тому злітаємо коптером. Однак жодної будівлі побачити не вдалося. Немає їх і на жодній із мап в інтернеті. А єдиний документ, де вони існують – топогеодезичний знімок, який показала компанія «Тех Снаб Спорт», щоб претендувати на всю цю ділянку.

За договором фірма нібито купила будівлі у березні цього року. При цьому установчий капітал «Тех Снаб Спорт» – усього тисяча гривень. А створили її рівно за 5 днів до купівлі примарних будівель площею понад 2 тисячі квадратних метрів.

Далі ці документи з фактично намальованими забудовами подали до міськради, аби отримати рішення на оренду земельної ділянки. І депутати проголосували одностайно.

«У Кам’янському побудована така структура влади, що без погодження першої особи в місті нічого не відбувається. Всі земельні питання проходять через погодження з мером. За більшість таких питань я не голосував, тому що розумію, що всі вони супроводжуються корупційними або кулуарними домовленостями», – коментує ексдепутат Кам'янської міської ради Андрій Іванченко.

А прокручують такі схеми, аби уникнути земельного аукціону і отримати земельні ділянки фактично за безцінь. Адже, якщо будівля вже нібито зведена, і на неї є документи, то підприємцю не потрібно проходити земельний аукціон – він отримує ділянку в оренду без будь-яких ускладнень, пояснює керівник ГО «Сильні духом» Сергій Худович.

Відео:


Денис Гойко (СтопКор, 18.09.2020) 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.017 секунди