Автор: ФХУ
Дата: 24/12/08 12:53
 
Прес-конференція у Херсоні (Фото: ФХУ)
Державна цільова соціальна програма „Хокей України” працює і це – факт! Цю істину зайвий раз підтвердило відкриття льодового палацу „Фаворит – Арена” у м. Херсоні. Це вже друга сучасна спортивна споруда зі штучним льодом, збудована в Україні у 2008 році. Нагадаємо, що 8 вересня у м. Донецьку було відкрито льодову арену „Лідер”.
У відкритті спортивного льодового палацу у Херсоні взяли участь: Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, народні депутати України Павло Климець та Дмитро Саламатін, президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін, голова Херсонської обласної державної адміністрації Борис Сіленков, голова Херсонської обласної ради Володимир Демьохін, міський голова Володимир Сальдо.
Ще до початку будівництва сама ідея будівництва льодової арени у південному Херсоні вважалась нереальною. „Пам’ятаю, як десь рік тому я разом з керівникам міста та області каталися на ковзанах у центральному парку міста, - пригадує Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко. – Тоді я висловив ідею побудувати у Херсоні велику льодову арену, де всі бажаючі змогли б займатися хокеєм та фігурним катанням, або ж просто відпочивати, катаючись на ковзанах. І ось, коли постало питання, де будувати перші арени в рамках реалізації державної цільової соціальної програми „Хокей України”, ми відразу згадали про Херсон”.
Що ж до самої новобудови, то вона дуже подібна до донецької арени „Лідер”. Вмістимість нової арени – 450 глядацьких місць. Не надто багато, але це й не було пріоритетним завданням. „На першому етапі ми прагнемо збудувати якомога більше ковзанок для того, аби на них могли займатись діти та команди майстрів. – Пояснює Президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін. – І лише після того як діти отримають місце та можливість займатися льодовими видами спорту, ми перейдемо до реалізації другого етапу нашої програми – будівництва сучасних великих льодових арен. В першу чергу мова йде про Київ, а потім і про інші великі міста України, які захочуть мати велику арену. Чому б серед них не бути і Херсону?”
Що ж до фінансової сторони питання, то назвати точну суму досить важко. Говорить Президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін: „Складно сказати скільки коштував цей палац. Справа у тому, що всі чотири арени пов’язані між собою, в тому числі, фінансово. З огляду на світову фінансову кризу і значні коливання цін на матеріали, важко дати навіть приблизну оцінку вартості об'єкта. Точні цифри ми оприлюднимо після відкриття усіх чотирьох арен”.
P.S. Під час церемонії відкриття почесні гості та керівники місця неодноразово звертали увагу чи згадували светри уславлених вітчизняних хокеїстів і прогнозували, що років через десять-п’ятнадцять на їхньому місці будуть красуватися светри з прізвищами місцевих вихованців. І можна було б не звертати зайвої уваги на ці слова, якби не одна особливість: аж надто багато людей говорили про це. А що як все відбудеться немов у старому прислів’ї: „промовка про вовка”?

ФХУ, 24.12.2008
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.011 секунди