Автор: Мінсім'ямолодьспорт
Дата: 05/01/09 14:40
 
Льодовий палац у Калуші (Фото: ФХУ)
5 січня 2009 року у м. Калуш Івано-Франківської області урочисто відкрито льодовий Палац спорту. У заході взяли участь: Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко, президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Гладій, Калуcький міський голова Ігор Насалик.
Спортивна споруда із штучним льодом розташована практично у центрі міста, в парковій зоні, на березі озера. Одночасно вона може прийняти 426 глядачів. На будівництво льодового Палацу спорту витрачено понад 29 мільйонів гривень з державного бюджету та 1 мільйон гривень з місцевого. Це третя сучасна льодова арена в Україні, яку відкрили в межах реалізації Державної цільової соціальної програми "Хокей України". Перші дві протягом 2008 року споруджено у Донецьку та Херсоні.
Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко під час відкриття льодової арени повідомив, що протягом 2009 року в Україні планують збудувати сучасні спортивні споруди із штучним льодом ще у 12 містах, вже закуплене обладнання і виділені земельні ділянки.
Юрій Павленко подякував Калуській місцевій владі за велику роботу щодо побудови льодового Палацу спорту.
"Завдяки старанням місцевої влади відбулося будівництво саме у цьому маленькому, але перспективному для розвитку хокею місті", – зазначив Міністр.
На базі льодового Палацу планують створити окрему спортивну школу, її вихованцями стануть триста дітей.
Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту привітав активістів, фахівців і спортсменів українського хокею з шайбою, яких згідно з Указом Президента України від 24 грудня відзначено державними нагородами.
Юрій Павленко вручив:
– орден князя Ярослава Мудрого V ступеня Анатолію Богданову – головному тренеру хокейного клубу "Сокіл Київ" у 1976 – 1991 роках, головному тренеру національної збірної команди України з хокею з шайбою у 1998-2003 роках та Анатолію Брезвіну – президенту Федерації хокею України;
– орден "За заслуги" III ступеня Юрію Гуньку, В'ячеславу Завальнюку, Віталію Литвиненку – гравцям товариства "Хокейний клуб "Сокіл Київ", а також Костянтину Сімчуку – гравцю національної збірної команди України з хокею з шайбою.
Міністр поздоровив із присвоєнням почесного звання Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Дмитра Христича – старшого тренера національної збірної команди України з хокею з шайбою та Бориса Бибика – генерального директора державного підприємства "Центральна дирекція з управління та реконструкції спортивних споруд".

Довідково:
Державну цільову соціальну програму "Хокей України" розробили фахівці Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту. 3 жовтня 2007 року вона затверджена постановою Кабінету Міністрів України № 1194.
Програма має на меті створення протягом 2008-2012 років належних умов для розвитку в Україні хокею, відбору та підготовки обдарованих осіб для спорту вищих досягнень, формування у населення потреби у здоровому способі життя.
Рішенням Колегії Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту 17 жовтня 2007 року встановлено перелік міст України, у яких планується будівництво нових спортивних споруд з льодовим покриттям, в цей перелік включено і місто Калуш Івано-Франківської області.
Починаючи з 2007 року, після затвердження Постановою Кабінету Міністрів Державної цільової соціальної програми "Хокей України", в державі розпочата системна робота зі створення сучасної матеріально-технічної бази льодових видів спорту, що входять до програми зимових Олімпійських ігор.
8 вересня 2008 року льодовий спортивний комплекс відкрито у Донецьку, а 23 грудня - у Херсоні.
Протягом 2009 року в Україні планують збудувати сучасні спортивні споруди із штучним льодом у 12 містах: Сумах, Борисполі, Києві, Дніпродзержинську, Черкасах, Одесі, Львові, Горлівці, Маріуполі, Мукачевому, Алчевську та Харкові.

Джерело: Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту

Відео по темі:
 
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.008 секунди