Автор: Вікторія Прихід
Дата: 16/01/09 15:43
 
Льодовий палац для Львова. На вулиці Трускавецькій-Пулюя з’явиться ковзанка для хокеїстів. Львів стане четвертим містом в Україні, яке матиме такий комплекс. Його будівництво передбачено державною соціальною програмою «Хокей України» і на це у держбюджеті закладено 30 млн грн.

Правду кажуть: в хокей грають справжні чоловіки. О восьмій ранку або в дванадцятій ночі – нинішні тренування для львівських хокеїстів - майже подвиг. Ковзанка, на якій вони тренуються -- комерційна організація, тому команди мусять підлаштовуватись під їхні умови. Брак власної льодової арени дуже відбивається на майстерності хокеїстів.
Тренер хокейної команди Львова Вєньямін Мечніков: „Це робота -- безрезультатна. Для роботи, яку можна робити в палаці впродовж року... нам потрібно -- в два рази більше часу. Наприклад, щоб підготувати доброго хокеїста потрібно 5-7 років, для нас -- це вже 15-20 років”.
Щороку хокей стає популярнішим серед львів’ян. Якщо в 2003 році між собою змагались лише дві команди з 15 чоловік, то нині в області вже є 7 команд. Тому місту така арена справді потрібна, кажуть хокеїсти. Збудувати льодовий палац – ідея держави. Львів її лише підтримає, - говорить директор департаменту гуманітарної політики Олекса Побурко. Якщо держава не передумає, то льодова арена може з’явитися у місті вже в наступному році.
Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР Олекса Побурко: „Ми повинні забезпечити підведення комунікацій. А держава за кошти Міністерства молоді, сім’ї та спорту будує власне саму льодову арену”.
Головне, щоб все це не виявилось обіцянками-цяцянками, - зазначає міський депутат Юрій Кардашевський. Бо в нинішіх умовах доводиться відмовлятись від справді гарних проектів. Бюджет, каже депутат, нині не виконується ні на міському, ні на державному рівні.
Депутат ЛМР Юрій Кардашевський: „Може і не бути. Тут важко сказати, коли ми за день, два, три взнаєм, що недовиконання бюджету державного. Цей рік буде дуже тяжкий, якби хотів помилитися, але так воно і буде”.
Для Львова мати такий палац – справа честі, адже саме зі Львова почався хокей в Україні. В 1905 на ставах Пан енських, неподалік від Стрийського парку, відбувся перший в Україні хокейний матч.
Наразі готуються проектно-кошторисна документація. На будівництво піде десь 5-6 місяців, відтак - до наступного року Львів матиме власну льодову арену.
Згідно з положеннями Програми «Хокей України», до 2012 року в усіх регіонах буде збудовано 60 багатофункціональних спортивних комплексів зі штучним льодом.

Вікторія Прихід (ТРК «Львівська хвиля», 16.01.2009)

Аудіоверсія:
Download file
 
1.   COba   19/06/10 16:01    

30 млн.? Хм...буде з чого вкрасти чиновникам.


2.   Хокеїст 14   28/10/14 09:19    

2014 рік на дворі , а палацу як немає так і не буде як я підозрюю!))


Всього : 2, на сторінці: 2

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.008 секунди