Автор: СпортОбоз
Дата: 06/02/09 10:09
 
Веб-конференция Д. Амирханова (Фото: СпортОбоз)
6 февраля на "СпортОбозе" состоялась пресс-конференция начальника отдела зимних видов спорта Министерства Украины по делам семьи, молодежи и спорта, вице-президента Федерации фигурного катания Украины Даниля Амирханова.

-Я был в Хельсинки, там четыре катка соответствуют евростандартам - то есть, на них можно проводить матчи даже уровня чемпионата мира. Когда у нас в стране появится хотя бы один такой каток? Чем мы хуже той же Белоруссии, где Лукашенко построил хорошие катки едва ли не в каждом областном центре?
-Програма «Хоккей України”, я думаю, допоможе нам розвивати льодові види спорту. Ми розраховуємо на цю програму і працюємо, працюємо. Думаю, що у нас може бути набагато краще, ніж у Білорусі.
Планується побудувати спортивні льодові споруди у кожному обласному центрі – 27 ковзанок. Плюс до того будуються ковзанки за рахунок приватних коштів. На жаль, ці люди будують ковзанки нестандартних розмірів – 20х40, - на яких важко розраховувати на підготовку висококласних спортсменів. Але це дозволяє малим діточкам займатися фігурним катанням. А в наступному можна виходити на великі ковзанки, які дозволяють на високому рівні готувати спортсменів.

-Если шансы, что в ближайшие годы мы наконец увидим спорт во Дворце спорта? Может, Министерство как-то повлиять на Дворец. чтобы там проводились те же соревнования по хоккею и фигурному катанию?
-Ми проводимо там змагання – і з хокею, і з фігурного катання. На жаль, в цьому році у нас не вийшло, тому що була складна фінансова ситуація. Але змагання проводяться, і з інших видів спорту. Дійсно, було б добре, якби Палац спорту працював тільки під спортивні заходи, але, на жаль, це є закрите акціонерне товариство, і воно має виживати і сплачувати всі ті податки, які має сплачувати для того, щоб ця споруда була, існувала і працювала.
Раніше ми проводили більше заходів у Палаці спорту, але це пов’язано із тим, що ми не завжди впевнені в тому, що ми отримаємо стільки грошей, щоб сплатити орендну плату за використання Палацу спорту. А якщо ми плануємо зробити лід, і якщо нам потрібно провести змагання у 3-4 дні, то нам потрібно сплатити оренду за тиждень, тому що йде підготовча робота і після цього теж день, щоб прибрати лід, який там залишається після проведення наших заходів. Тому це величезна сума грошей, яка має бути закладена в бюджетів. Але, на жаль, у нас не такий багатий бюджет для того, щоб ми мали можливість використовувати у повному обсязі Палац спорту.

-Сейчас Министерство проводит целую программу по строительству катков. Но, напримре, фигуристам по-прежнему нет где толком тренироваться. Так может стоит лучше отправить эти деньги на ремонт уже имеющихся катков? Может так будет эффективнее?
-Програма „Хокей України” передбачає будівництво. Щодо реконструкції, дійсно, у нас є ковзанки і в Харкові, і в Дніпропетровську, в Одесі, у Києві. Вони потребують ремонту і надходження коштів, які дають можливість нам придбати льодові комбайни. Можу сказати, що вже біля 25-30 років те наморожувальне обладнання, яке працює на Палаці спорту, вийшло з того стану, і в будь-який час може перестати наморожувати лід. Це є проблема. Але, на жаль, у минулому році ми планували, але не вистачило грошей. В цьому році ми навіть не плануємо, тому що дійсно, ситуація в країні не дозволяє нам розраховувати на те, що ми зможемо зробити капітальний ремонт на цих спорудах.
Дійсно, це слушне зауваження, але, на жаль, на сьогодні це питання не вирішене.

-Перспективы развития зимних видов спорта, впрочем как и всех остальных, возможны только в одном случае, если в настоящем закладывать их надежный и прочный фундамент. Если же в Киеве сейчас существует только один более-менее приличный каток пригодный для полноценных занятий фигурным катанием, то о каких светлых перспективах можно говорить? Да и то судьба этого катка, я имею в виду "Крыжинку" на Олимпийском стадионе, под большим вопросом. Про ситуацию с катками в Украине в целом лучше промолчать. Есть ли шанс, что в ближайшем обозримом будущем ситуация может поменяться?
И еще. Президентом Федерации фигурного катания является Людмила Супрун. Скажите, пожалуйста, почему Президент Федерации фигурного катания Украины не присутствовал на Чемпионате Украины по фигурному катанию? Я не говорю уже о соревнованиях рангом поменьше.

-Я вже сказав, що у нас є програма «Хокей України», яка передбачає будівництво льодових споруд. Вони будуть використовуватися як для хокею, так і для фігурного катання. Сьогодні вже є багато льодових ковзанок, які збудовані за власні гроші людей, і вони також використовуються для підготовки фігуристів.
Що стосується льодової ковзанки «Крижинка», то дійсно, вона була побудована для Євро-2012. На місці цієї льодової споруди планується збудувати торговельний комплекс також із ковзанкою. Але це буде зроблено відповідно до інвестиційної угоди, яка складена. Льодову ковзанку «Крижинка» закриють лише тоді, коли буде альтернативна ковзанка. Я думаю, перерв у тренуванні наших фігуристів на ковзанці не буде.
Що стосується Людмили Супрун, президента Федерації, - це, напевне, треба спитати в неї. Я думаю, були вагомі причини для того, щоб не бути на Чемпіонаті України.

СпортОбоз, 06.02.2009
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.008 секунди