Автор: Наталія Ниркова
Дата: 15/07/09 10:15
 
Рівненська обласна рада виділила мільйон гривень на виготовлення проектно-кошторисної документація для будівництва нового спортивного комплексу обласної ДЮСШ. Це рішення ухвалено на позачерговій сесії, яка відбулася 10 липня. Гроші виділили під час розподілу коштів від перевиконання обласного бюджету за підсумками 6 місяців 2009 року.
До складу комплексу входитиме універсальний ігровий зал, критий 50-метровий басейн, а також поряд передбачено розмістити криту льодову ковзанку, яку збудують на виконання Державної цільової соціальної програми „Хокей України”. Про це повідомила прес-служба Рівненської ОДА.
Обласний спортивний комплекс є давнім проектом обласної влади. Ще у 2007 році обласні депутати просили землю на вулиці Костромській у Рівному, аби за допомогою державних та приватних інвестицій збудувати палац спорту. Однак тоді місто відмовило та винесло згадану ділянку на аукціон. Цього ж року депутати з новими силами взялися за втілення “спортивної” мрії, шукаючи землю деінде. Вирішили, що майбутній спорткомплекс може стати частиною існуючої обласної дитячо-юнацької спортшколи, мовляв, так буде легше оформлювати документи. Та й ділянку необхідну підшукали — в районі вулиці Макарова, поблизу торгових центрів. Вільна земля там обліковується за Шпанівською сільрадою. Голова обласної ради Олександр Данильчук раніше запевняв, що про цю землю буде простіше домовитися. Тож аби почати відведення землі та проектні роботи, депутатам і запропонували виділити за рахунок перевиконання близько мільйона гривень. Серед обранців знайшлися категоричні противники такого кроку.
— Мільйон гривень — це дуже мало, — переконував колег депутат-регіонал Анатолій Юхименко. — На солідний проект потрібно набагато більше, а ці гроші ми просто “розмажемо” без результату. В області є чимало інших потреб та проектів, які почали, та не довели до завершення. Наприклад, той же морг. Давайте завершимо проектування моргу, визначимо, хто і коли буде переносити його. Та й фінансова ситуація така, що нові глобальні проекти — не на часі. До того ж, нашою зацікавленістю ми просто піднімемо ціну тієї землі довкола торгових центрів на Макарова. Навіщо нам це робити за рахунок обласного бюджету?
Голова бюджетної комісії Олег Хомич нагадав про ситуацію 2007 року:
— Тоді за державною програмою ми могли б отримати фінансування, якби мали проект та земельну ділянку. Але проекту не було, а землі нам місто не дало.
Депутат Степан Жданюк, який очолює відділ, що опікується комунальним майном, підтримав позицію Анатолія Юхименка. Та запропонував не виділяти кошти на проектні роботи, а згадану ділянку “застовбити” під хокейний комплекс. Адже нині діє державна програма, яка фінансує спорудження саме таких об’єктів.
— Ми часто передаємо місцевим громадам недобудовані споруди. Це означає, що область вклала гроші в проект та будівництво, а тоді віддає, бо не може завершити роботу. Щоб так не було знову, давайте не поспішати, — переконував Степан Жданюк.
Зрештою, прихильників нового проекту серед членів бюджетної комісії виявилося більше, ніж опонентів. Тож після тривалих та емоційних обговорень більшістю голосів комісія таки рекомендувала виділити кошти на початок проектних робіт майбутнього обласного спорткомплексу, а 10 липня це рішення було ухвалено на позачерговій сесії обласної ради.

Джерело: ОГО.ua 
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.018 секунди