Київські хокеїсти погрожують маніфестацією під стінами міської адміністрації
Автор: Вадим Авдасьов
Дата: 25/02/05 18:05
 
Головною темою порядку денного на вчорашньому засіданні Федерації хокею міста Києва було питання про стан цього виду спорту не лише в столиці, а й у цілому в державі. Враження номер один — в Україні зріє хокейний бунт. Президент міської федерації, відомий у минулому хокеїст «Сокола» й ЦСКА Олег Посметьєв від імені відомих фахівців та дитячих тренерів, таких як Леонід Шафаренко, Валентин Уткін, Микола Коляда, Володимир Андреєв, озвучив рішення про похід делегації ФХК до президента Федерації хокею України Олександра Омельченка, мера Києва.

Хокей у державі підтримує лише КМДА, відзначали спеціалісти, але гроші зі свого бюджету на розвиток цього видовищного виду спорту мерія виділяє ФХУ, бо місто не спроможне фінансувати дві громадські організації — ФХК та ФХУ. На засіданні наголошували, що нинішній склад ФХУ неспроможний займатися розвитком хокею в державі, а переслідує лише свої меркантильні цілі. Три-чотири особи в керівництві національної федерації вирішують усі питання. Тим часом занепадає дитячий хокей, а вся амуніція, яку отримує школа на 400 дітей, — це лише... сто ключок. При цьому муніципальний футбольний клуб «Арсенал» отримує від міста 56 (!) мільйонів гривень на рік. А дитяча школа хокейного «Сокола» — провідної команди держави, яка є базовою для збірної, що входить до світової еліти, — має на свої потреби жалюгідні 50 тисяч гривень. До цього варто додати, що один із лідерів хокейної збірної України — Вадим Шахрайчук, який зараз виступає за московське «Динамо», днями розповів українським журналістам, що не приїхав до табору «синьо-жовтих» для участі в олімпійському турнірі в Австрії через те, що хокеїстам досі не виплатили гроші за минулий чемпіонат світу...

Провідні фахівці міста й держави збираються сьогодні записатися на прийом до президента ФХУ і передати йому свого відкритого листа. Виявляється, їм уже доводилося відвідувати екс-Президента України Леоніда Кучму, екс-Прем'єра Віктора Януковича, зверталися й до Держкомспорту, але віз і досі там. Представники хокейної громадськості збираються відкрити очі Олександрові Омельченку на стан свого виду спорту в державі й вимагатимуть проведення звітно-виборчої конференції ФХУ вже в травні, а також ставитимуть питання про зміни в керівництві українського хокею. До речі, спроби поспілкуватися з президентом ФХУ напряму тривають уже... чотири роки. Якщо ж і цього разу ініціативну групу буде проігноровано, представники ФХК збираються вийти до мерії з ключками і, на зразок шахтарів, гриміти ними об плитки тротуару, доки на них не звернуть увагу. Фахівці вважають, що нині вирішується питання: бути чи не бути хокею в Україні взагалі.

Вадим Авдасьов (Україна Молода, 25.02.2005)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.014 секунди