Автор: ФХУ
Дата: 24/10/09 01:08
 
Засідання оргкомітету з підготовки до відзначення 100-річчя українського хокею (Фото: ФХУ)
23 жовтня відбулось засідання Оргкомітету з підготовки до відзначення 100-річчя українського хокею з шайбою під головуванням Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка.

Під час засідання організаційного комітету президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін надав інформацію щодо організації підготовки до святкування 100-річчя українського хокею з шайбою. Зокрема президент Федерації повідомив, що «в рамках підготовки до відзначення столітнього ювілею українського хокею Федерація хокею України провела та збирається провести ряд заходів, спрямованих на підвищення інтересу до спорту, зокрема хокею, серед широких верств населення. Головною перемогою українського хокею в рамках святкування його ювілею стало отримання права на проведення в Україні у березні 2010 року юніорського чемпіонату світу. Міжнародна федерація відзначила роботу нашої держави у розвитку найшвидшої гри в світі і зробила нам такий подарунок до 100-літнього ювілею українського хокею. На превеликий жаль, відсутність сучасної льодової арени не дозволяє провести цей чемпіонат на історичній батьківщині українського хокею – на Львівщині. Тож перший, але, сподіваюсь, далеко не останній, чемпіонат світу в Україні прийматиме Київ. Звичайно, у рік 100-річчя ми маємо провести цей чемпіонат на найвищому рівні. До цього нас зобов’язує і статус претендента на право проведення чемпіонату світу 2015 року».

Зупинився президент і на важливості вдалого виступу збірних команд України на чемпіонатах світу: «У цей рік ми очікуємо від них винятково найвищих результатів. Перед національною збірною поставлене серйозне завдання – після дворічної перерви повернутися до еліти світового хокею. Від молодіжної збірної ми очікуємо здобуття призового місця на чемпіонаті світу у Франції, а юніорська збірна просто зобов’язана перемагати на «домашній» світовій першості».

Анатолій Іванович повідомив учасникам засідання про національну першість 2009-2010 років: «Серед команд-учасниць чемпіонату є і представники тих міст, де зароджувався український хокей, зокрема Львова та Харкова. На матчах цих команд планується організовувати деякі урочисті заходи з нагоди ювілею. За нашим задумом ці матчі безперечно мають стати резонансною подією в спортивному житті України». Члени Оргкомітету високо оцінили рівень організаційної діяльності Федерації.

Про організацію підготовки до святкування 100-річчя хокею у м. Львові доповів директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олексій Побурко. У своїй промові Олексій Ярославович відзначив розуміння важливості побудови у місті сучасної льодової арени з боку міського голови та депутатів міськради. «Ми встановимо пам’ятний знак в місці проведення першого хокейного матчу. Нажаль у місті немає критої спортивної споруди зі штучним льодом, але ми маємо спорткомплекс «Медик», де проводилися ігри чемпіонату України у Західному Дивізіоні. Зараз ми займаємось облаштуванням цієї ковзанки. Також нами передбачається проведення багатьох конкурсів та урочистостей з нагоди 100-річчя українського хокею».

Ще одним питанням порядку денного стала доповідь директора Державного підприємства «Центральна дирекція з управління та реконструкції спортивних споруд» Бориса Бибика про хід виконання державної цільової соціальної програми «Хокей України». Борис Леонтійович зазначив, що «наразі ведеться робота у напрямку виділення земельних ділянок під будівництво у 12 містах України. Ще у 4-х містах питання землевідведення має вирішитися на початку наступного року. Нами закуплено обладнання для майбутніх спортивних споруд. Чекаємо лише фінансування на будівництво».

Оргкомітет прийняв рішення звернутись до Кабінету Міністрів України з клопотанням щодо відновлення та повного фінансування державної цільової соціальної програми «Хокей України». Також Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко наголосив на важливості відновлення всеукраїнських змагань «Золота шайба». Відповідне доручення буде надіслане до обласних управлінь з питань фізичної культури та спорту, а також обласних осередків Федерації хокею України.

Джерело: ФХУ 
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди