Автор: Ігор Лазоришин
Дата: 24/11/09 10:21
 
Льодовий палац у Калуші (Фото: ФХУ)
Перед наступним Різдвом мине рік, як у Калуші відкрили Льодовий палац ім. Степана Бандери, на будівництво якого з Державного і місцевого бюджетів витратили 20 млн. грн. Планували, що спортивна споруда працюватиме в режимі самоокупності, а виявилося, що насправді її покинули напризволяще «хресні батьки» українського хокею. Адже щомісячно на утримання льодового красеня потрібно не менше 60 тисяч гривень, з яких основна частка припадає на оплату за електропостачання. Ситуація була такою «гарячою», що Палац ледь не став басейном. А чи змінилося щось на краще?


«Кіт у мішку» — не для всіх

У жовтні ц. р. Калуш відвідали заступник міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак і голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук. Вони терміново шукали оптимального розв’язання проблеми з фінансуванням льодового спортивного комплексу. Тоді ж після наради з міським головою Калуша Ігорем Насаликом вирішили Льодовий палац із самоокупної установи переформатувати на бюджетну — на п’ять років передати в управління органам місцевого самоврядування. Угода між міністерством та місцевими органами влади передбачала: міністерство контролюватиме використання спортивної арени з правом розірвання угоди в односторонньому порядку за недотримання умов, а фінансуватиметься Льодовий палац з обласного й міського бюджетів, а також із власних надходжень від роботи. Про передачу майнового комплексу Льодового палацу у власність міста міністерство навіть дискусій не вело, мовляв, це найпростіший шлях до потрапляння Льодового палацу з державної власності у приватні руки. З другого боку, чиновники вже не хизувалися, як рік тому, передріздвяним «котом у мішку» для калушан. Важко нині збагнути, яким чином калуським та обласним чиновникам свого часу вдалося переконати Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту в доцільності споруджувати Льодовий палац саме в Калуші, так само, як вірити, що про кабальні умови міністерства ніхто й не здогадувався. А, може, «кота в мішку» взагалі не було? Але, як кажуть, хто кашку зварив, той її і розхльобувати зобов’язаний.

Три — в одному

Днями на території Льодового палацу в Калуші, який на той час ще не був підключений до електропостачання, а відтак і у міськраді, відбулася робоча нарада з участю першого заступника голови Івано-Франківської ОДА Юрія Бодоряка і заступника голови ОДА Василя Гладія, керівництва міста та ін. Про її рішення повідомив

Василь ПЕТРІВ, заступник міського голови Калуша:

— Вирішили найактуальніші питання щодо Льодового палацу: про відновлення електропостачання, погашення поточного боргу та погодження формули подальшого фінансування спортивної споруди. До 80 тисяч гривень заборгованості погасить обласна адміністрація, а надалі фінансування Льодового палацу здійснюватиметься таким чином: 20 тис. грн. — облдержадміністрація, 20 тис. грн. — місто Калуш і ще 20 тис. грн. — від господарської діяльності самого спортивного комплексу.

...В середу відбулася 55-та, позачергова, сесія Калуської міської ради, на якій, окрім іншого, депутати проголосували за звернення до прем’єр-міністра і міністра у справах сім’ї, молоді та спорту з метою змінити форму підпорядкування Льодового палацу ім. Степана Бандери — цілком передати на баланс органів місцевого самоврядування.

Довідка «Галичини»

З жовтня 2007 р. — Кабінет Міністрів України затвердив державну цільову програму «Хокей України» на 2008—2012 рр;
17 жовтня 2007 р. — рішенням колегії Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту встановлено перелік міст України, в яких планується будівництво нових спортивних споруд з льодовим покриттям, до якого включили й м. Калуш;
лютий 2008 р. — відкрили льодові палаци у Херсоні й Донецьку;
5 січня 2009 р.— розпочав роботу Льодовий палац ім. Степана Бандери в м. Калуші. У церемонії урочистого відкриття взяв участь міністр у справах сім’ї, молоді та спорту України Юрій Павленко.


Ігор Лазоришин (Галичина, 24.11.2009)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди