Автор: Віталій Мартинюк
Дата: 03/12/09 21:26
 
М. Захаров (праворуч) разом із Ю. Наваренком під час навчально-тренувального збору (Фото: Павло Кубанов)
Тиждень тому міністерство спорту Білорусі затвердило головним тренером національної команди з хокею місцевого фахівця Михайла Захарова, 47 років. Він готуватиме білоруську збірну до Олімпіади-2010, яка відбудеться із 13 по 28 лютого у канадському Ванкувері.

На початку жовтня Захаров уклав угоду з Федерацією хокею України і став головним тренером нашої збірної. Його угода чинна до кінця квітня — тоді закінчиться чемпіонат світу в класі В, де гратиме Україна. Якщо наші вийдуть до групи А — контракт із Захаровим продовжать.

Білоруси повідомили ФХУ, що робота Захарова з їхньою олімпійською командою не перешкоджатиме йому тренувати збірну України. Тренер пообіцяв виконати свої зобов’язання перед ФХУ і вивести нашу команду до групи А світової першості. Юридично Україна могла б наполягати, щоб Захаров розірвав угоду з Білоруссю, адже тренер не може мати двох контрактів. Проте наші на конфлікт не пішли й тільки попросили фахівця визначити точні періоди, коли він планує зосередитися на роботі в українській збірній.

Мабуть, Захаров відпрацює з Білоруссю Олімпіаду, а потім наші сусіди шукатимуть фахівця, який готуватиме їх до чемпіонату світу, з-поміж тих, хто звільниться після Ігор у Ванкувері.

Помічником Захарова в українській збірній став тренер київського ”Сокола” Анатолій Степанищев. Не виключено, що саме він підготує команду до товариських матчів проти Польщі, запланованих на 18–19 грудня у Києві. Адже тоді Білорусь планує взяти участь у товариському турнірі в Словаччині.

Одночасно з двома національними командами Захаров тренує мінську ”Юність”. Цей клуб разом із ”Соколом” виступає у відкритому чемпіонаті Білорусі. Один із колишніх тренерів збірної України Володимир Голубович також суміщав роботу в національній команді з посадою наставника латвійського ”Металургса”. Випадків, коли один тренер очолював би дві збірні, в хокеї не було. Щоправда, 2006-го Володимир Крикунов водночас був наставником збірної Росії та тренером-консультантом Білорусі.

Віталій Мартинюк (Газета.ua, 03.12.2009)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.02 секунди