Автор: Василь Ткачук
Дата: 04/12/09 10:04
 
Льодовий палац у Калуші (Фото: ФХУ)
Керівництво філії «Калуський РЕМ» ВАТ «Прикарпаттяобленерго», яке 26 жовтня в черговий раз припинили електропостачання льодового палацу через неоплату за спожиту спортивною спорудою електроенергію, вирішило утримати з недисциплінованого платника заборговані кошти в судовому порядку.

– На забезпечення електроенергією льодового палацу в Калуші у нас існує договір з центральною дирекцією льодових споруд Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, – наголосив заступник начальника цієї філії Микола Гончар. – Однак свої договірні зобов’язання вона не виконує. Оплата за світло, спожите льодовим палацом, проводиться несвоєчасно і не в повному обсязі. Нам постійно доводиться попереджати боржника про відключення спортивної споруди від електропостачання та у випадках виникнення заборгованості за більш як місячний період вимикати світло. Але надалі миритися з такою вакханалією в розрахунках за електроенергію, без якої не може функціонувати льодовий палац, ми не збираємося. А оскільки за останні місяці центральна дирекція льодових споруд Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту наростила свою заборгованість до 86 тис. грн., то, звісно, довелося ухвалити рішення припинити електропостачання льодового палацу в Калуші і не подавати спортивному закладу світло до тих пір, поки не буде проведено повного розрахунку за спожиту електроенергію. Водночас для погашення цієї заборгованості в примусовому порядку нами підготовлено всі необхідні документи для звернення до суду. Будемо судитися з центральною дирекцією льодових споруд Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту, і ніскільки не сумніваємося в тому, що Феміда ухвалить рішення на користь філії «Калуський РЕМ» ВАТ «Прикарпаттяобленерго».

Нагадаємо, що після того, як в жовтні енергетики були на тиждень позбавили льодовий палац світла, в результаті чого тут повністю розтанув лід і каток довелося знову заморожувати, в Калуській міській раді було зініційовано та проведено зустріч з приводу відновлення функціонування цієї спортивної споруди, в роботі якої взяли участь й голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук, заступник міністра України в справах сім’ї, молоді та спорту Мирослав Дутчак і директор центральної дирекції льодових споруд Борис Бибик. Тоді сторони дійшли принципової згоди, що Калуський льодовий палац буде передано на п’ять років в управління місцевій владі, тобто Калуській міськраді та Івано-Франківській ОДА, а міністерством впродовж цього періоду здійснюватиметься контроль за правильністю використання спортивної споруди та тим, як розвиватиметься в Калуші передусім хокей і забезпечуватиметься вільний доступ мешканців регіону до катання на ковзанах з метою оздоровлення.

Губернатор області Микола Палійчук у своєму виступі на цій нараді пообіцяв допомогу Калушу в фінансуванні льодового палацу та запевнив, що цю важливу споруду, на будівництво якої були виділені чималі кошти з держбюджету, більше не відключатимуть від електропостачання. Міський голова Калуша зі свого боку також пообіцяв, що міська влада робитиме все можливе для нормальної, ритмічної діяльності льодового палацу. Але, як бачимо, вирішення проблеми з його фінансування так і не зрушилося з місця ні на йоту. Льодовий палац відключено від електропостачання і досі не відомо, коли тут знову відчинять вхідні двері для відвідувачів.

Схоже, що в Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту ніхто не горить бажанням передавати цю споруду на баланс міста Калуша чи в управління місцевим органам влади. А днями міський голова Ігор Насалик, заявив, що допоки це питання не буде вирішено, відновлювати функціонування Калуського льодового палацу недоцільно.

Шкода, що ця спортивна споруда сьогодні продовжує залишатися без світла та не експлуатується. Це не робить честі й самому міському голові Ігорю Насалику, який так домагався будівництва в Калуші льодового палацу. Адже нічого доброго нема в тому, що місто має стандартний сучасний каток для гри в хокей з шайбою, але на ньому не можуть ні тренуватися юні хокеїсти, ні проводити свої домашні матчі гравці місцевої хокейної команди «Олімпія», яка, до речі, минулої неділі дебютувала в чемпіонаті України, здобувши у Львові перемогу над СК «ВІМ-Беркут» з рахунком 10:0.

Василь Ткачук (Малакава, 23.11.2009)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.015 секунди