Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту підбив спортивні підсумки року
Автор: Главред
Дата: 25/12/09 13:52
 
Юрій Павленко (Фото: Главред)
24 грудня у медіа-холдингу «Главред» відбулась прес-конференція Міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка на тему: «Спортивні підсумки 2009 року». Поміж інших питань Міністр торкнувся й проблеми виконнання програми «Хокей України».

- Раз уж есть возможность задать вопрос, то грех не воспользоваться! Итак, предчувствую, что пан министр будет больше говорить о успехах, а хотелось бы наоборот. Пусть озвучит то, что не получилосчь сделать, в чем заключаются проблемы и есть ли возможность их решить?

Юрій Павленко: - В першому реченні читач пише, що міністр знову ж буде говорити про успіхи. Хай тільки скаже, що не вдалося (сміється).
Без сумніву, не все, що планувалося, вдалося зробити. Якщо ми говоримо про проекти розвитку, то в цьому році деякі з цих проектів були призупинені, в першу чергу, які стосувалися капітального будівництва. За виключенням тих проектів, які ідуть по програмі Євро-2012, стосовно яких не було жодних збоїв, по цих проектах є відповідність затвердженим графікам.
В цьому році була призупинена - це не рішення Міністерства, це рішення Верховної Ради України минулого року – програма капітального ремонту і будівництва спортивних споруд. Якщо в 2008 році ми мали близько 300 мільйонів гривень на капітальні видатки на спортивні споруди, крім Євро-2012, то в цьому році ця бюджетна програма складала нуль гривень.
Була призупинена програма державного бюджету будівництва спортивних майданчиків. Не була введена в цьому році програма матеріально-технічного переоснащення ДЮСШ, як така, що ще в минулому році пройшла погодження урядом і Верховною Радою України. На жаль, нами не було отримано жодної копійки на реалізацію програми «Хокей України». Фактично в цьому році ми не змогли завершити будівництво дванадцяти хокейних майданчиків, хокейних палаців, які були розпочаті в 2008 році.
Крім того, в цьому році ми планували за сприятливої фінансово-економічної ситуації розпочати велику загальнонаціональну програму фізкультурно-оздоровчих комплексів в кожному районному центрі, ми теж її призупинили, і перенесли на наступні роки, коли стабілізується фінансова ситуація в країні.

Разом з тим, розуміючи, що коштів в достатній кількості не буде, ми зосередилися на підготовці нормативної бази, на підготовці відповідних проектів на узгодження різного роду питань - від земельних до дозвільної системи - з місцевими органами влади. З тим, як тільки з’явиться можливість фінансувати ці проекти, одразу ж приступити до їх реалізації і не витрачати жодної хвилини на систему погодження. Я вважаю, що в цих напрямках ми рік не втратили. Хоча, звичайно, в цьому напрямку можна було зробити значно більше.
Без сумніву, до певної міри не так, як ми хотіли, виконали програму підвищення стипендіального фонду для спортсменів, підвищення заробітних плат соціальних гарантій для спортсменів, тренерів, викладачів, вихованців ДЮСШ.
Але знову ж таки, сьогодні закон - це ключове. Тому що якщо раніше це було виключно ініціативи Міністерства – 2006, 2007, 2008 роки – ми часто натикалися на нерозуміння інших структур, то в цьому році ми вирішили ключове питання. Всі наші проекти, програми розвитку галузі від найменших до найповажніших, до ветеранів спорту, сьогодні гарантовані новим Законом «Про фізичну культуру і спорт», який, як компроміс, який був знайдений, вступає в силу 1 січня 2011 року. Тобто у нас є ще 2010 рік для того, щоб повністю підготуватися до впровадження цього закону, бо для того, щоб він почав діяти, необхідно не менше 50 тільки постанов Кабінету Міністрів, я вже не говорю про розпорядження Кабінету Міністрів, про накази Міністерства не тільки спорту, а і інших відомств, а також рішень обласних і районних державних адміністрацій. Загальна кількість необхідних нормативних документів, щоб закон почав діяти в повному обсязі, складає, за нашою попередньою оцінкою, близько 500 документів органів влади різних рівнів. Це задача, яку ми повинні виконати, бо знову ж таки, до останнього моменту ми жили по закону 1993 року, який дуже багато нюансів, які є сьогодні в Україні - професійний спорт, професійні команди, ветерани, дитячо-юнацький спорт, системи фізичного виховання, системи здорової нації – не передбачав, їх в законодавстві просто не існувало. Сьогодні ми фактично говоримо про новий етап сфери фізичної культури і спорту, я щасливий, що це сталося в 2009 році.


Джерело: Главред 
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.022 секунди