
— Давайте згадаємо державну програму «Хокей України», за якою з 2008–го по 2012 рік мають збудувати 60 ковзанок. Чому ж зараз замість очікуваних 24 до ладу введено лише три?
— Справді, у 2009 році з бюджету мало надійти 150 мільйонів гривень на завершення будівництва 12 ковзанок, але, на жаль, під цей проект ми не отримали жодної копійки. Фінансова криза в 2009 році вдарила, в першу чергу, по капітальних видатках. Якщо у 2008–му на бази, центри олімпійської підготовки тощо було передбачено 300 мільйонів, то торік — нуль.
У 2008 році ми закупили необхідне для ковзанок обладнання, проте завершити справу поки не вдалося. Треба до цього поставитися з розумінням. Утім, гадаю, виконання програми відновлять, коли покращиться економічна ситуація в країні.
— Як узагалі проблема спортивних споруд вирішується державою в особі міністерства, адже в нас практично нічого не зводиться?
— Як же не зводиться? У нас стадіони будуються — в Донецьку, Харкові, Дніпропетровську...
— Але ж ці арени насправді звели олігархи, а не держава.
— Насправді з чотирьох арен до Євро–2012 лише «Донбас–арену» зведено за приватні кошти. У Харкові і Львові — фінансування змішане, а в Києві НСК «Олімпійський» реконструюють винятково з державного бюджету.
До того ж питання не в тому, хто будує. Головне — факт, що об’єкти з’являються. До 2005 року в Україні взагалі нічого не побудували, бо не було відповідної програми. Насправді завдання зведення необхідної кількості спортивних споруд неможливо реалізувати за державний рахунок. Його треба виконувати, об’єднуючи центральний і місцевий бюджети, а також залучаючи приватні інвестиції.
Джерело: Україна Молода
Теги: павленко, хокей україни