Політичний бруд, яким щоразу намагаються спровокувати Сергія Миколайовича його опоненти, іноді доходить до абсурду. Саме така ситуація склалась, наприклад, з будівництвом аквапарку в місті Ужгород,
Автор: ClipNews.Info
Дата: 22/07/10 18:14
 
С. Ратушняк (Фото: ClipNews.Info)
Політичний бруд, яким щоразу намагаються спровокувати Сергія Миколайовича його опоненти, іноді доходить до абсурду. Саме така ситуація склалась, наприклад, з будівництвом аквапарку в місті Ужгород, що мав би стати головним місцем відпочинку для кількох тисяч ужгородців щодня. Щоразу противники міського голови вигадують найнеймовірніші перепони. Як наприклад, надання статусу заповідної зони нікому не потрібній калюжі з жабами. Ми поцікавились у Сергія Миколайовича його думкою щодо цього приводу і він дав нам вичерпну відповідь на болючі питання ужгородців.

— Сергію Миколайовичу, напередодні нових місцевих виборів Ваші опоненти у доволі брутальний спосіб звинувачують Вас у відсутності організації належного літнього відпочинку. Зокрема, це стосується відпочинку на воді. У контексті нещодавнього референдуму громади міста про аквапарк, будь ласка, прокоментуйте цю ситуацію.

— Тут важко щось коментувати. Тобто, попередник все зробив для відпочинку, а я прийшов і все зруйнував? Я просто хочу сказати, шановні, хай не бісяться, тому що і за першу каденцію, яку я відпрацював, із чотирьох виборів, які виграв, і за цю останню каденцію мені є що показати місту. Розумієте? А їм нема чого показати. Проміжок між 1998 і 2006 роком у місті: ось ви мешканці (звертається до журналістів– Авт.), ви можете сказати – що залишили попередники? Я не чую щось відповіді, а вас тут багато… Не чую, тому що от стільки вони залишили.

Що стосується відпочинку на воді. Управління екології та водного господарства очищає Уж від сміття, заростей, чагарників, від непотребу, який приноситься з Перечинщини. Тобто, у них бюджет хороший, добре збирають гроші за будь-які погодження – готівкою та безготівково, а дно і береги засмічені? Я за власні кошти прибрав дві труби, які губили життя шести людей щороку. За останнє десятиліття тут відбулося 142 трагедії. Ми знайшли інвестора на 32 мільйони євро на аквапарк (проект до цього часу висить на стіні мого кабінету). А ручна обласна рада, яка, до речі, на 80 % складається з тих, хто живе в Ужгороді, проголосували і підтримали покидька на прізвище Балога з його командою, вони надали статус парку – ямі з жабами! Документи ж готував інший покидьок – Погорєлов, який хоче стати мером, і, який, до речі, крім пакостей, нашому місту нічого не приніс. Він отримує хабарі за екологічні погодження, нічого в місті не робить, просто нічого – наповнює фекаліями каналізацію і ще, як малозабезпечений, отримав від старшого Погорєлова квартиру за кошти ужгородців. Це вони і ще одна дівчина, яка продає дітям алкоголь і наркотики, та ще один так званий «афганець», який усе майно воїнів-«афганців» перебрав на себе – ця група все в місті і колотить.

Більше того, скажу, мною проведений референдум — за власні, не бюджетні кошти! А референдум — це норма прямої дії. Будь-яка норма, прописана у діючій Конституції – має діяти. А фактично на неї (на Конституцію!) сьогодні плює і Погорєлов, і обласні рада та адміністрація. Тому що рішення міського референдуму не виконується. І це наш «комплімент» і «привіт» прокуратурі, яка не вбачає в цьому злочину, що є криміналом.

Що стосується того, що обласні депутати проголосували і не з’явився аквапарк, то хай мені в Ужгороді скажуть, за що мені проголосувати, аби з’явилися 32 мільйони євро. Проголосувати – ще не знайти кошти. І це ще не означає, шановні ужгородці, що ті папери, які були загальмовані покидьками з прізвищами Балога і Погорєлов, підписані. Вони, тобто, проект відводу земельної ділянки, так і не підписані..

Ви, до речі, маєте камери, зберіть журналістів і проведіть там конференцію з Балогою і Погорєловим. Слободанюка візьміть, мільйонера Малинича з прокуратури – це ж одна банда. Ви на місці цієї ями, яку вони назвали «парком садового мистецтва», проведіть прес-конференцію, туди, правда, тяжко дістатися. Розумієте? Тобто, це своєрідна піраміда Хеопса, яку не можна руйнувати, не можна переносити, тому що це парк. Ви подивіться, по-перше, ви там не пройдете, тому що там болото – трясовина понад 1 метр, комарі й жаби…

На цьому місці мало бути чудо, три тисячі ужгородців мали би відпочивати тут щоденно. Тому що у аквапарку передбачалася закрита частина, в якій на другому поверсі було б і кафе, і спа-центр, і манікюр, і навіть дискотека нічна, вона б нікому не заважала під контролем міліції, пожежників і т.д. А нижня частина – це і басейни, і акварозваги, які би функціонували цілодобово, протягом всього року. А є ще частина, яка виходить за межі: тенісні корти, там також водна частина є – басейни для занурювання на десять метрів і навчання аквалангістів. От ви за три рази отримали б посвідчення аквалангіста і на Червоному морі, чи десь в Хорватії, або, навіть, в Криму, мали б право взяти акваланг, балони і, занурившись, насолоджуватися водним світом. Пляжний волейбол, засмага на вулиці – вся ця площа сьогодні могла б приймати, як я вже казав, три тисячі жителів та гостей Ужгорода. Це б запрацювало цього року. На 7-ме березня (німці планували саме такий графік будівництва) було заплановано відкриття, що стало б чудовим подарунком матерям, їхнім дітям і нашим онукам. Котрі б не лазили по підвалах та не купалися б у річках і випадкових водоймах, які санітарно-небезпечні для здоров’я.

Природні водойми небезпечні тим, що, наприклад, на їх дні температура може бути 14-16 градусів. І ось перегріта на сонці людина стрибає у воду, отримує переохолодження, спазм і настає смерть. Днями 19-річний хлопець помер у Невицькому саме з цієї причини. Він не був п’яним, він не наркоман, не епілептик – і це тяжка втрата для батьків.

А штучні водойми мають від самого низу до поверхні однакову температуру. Перепад температур – дуже небезпечний!

Я вже не кажу про те, що наш аквапарк — це і технологічне чудо, тому що тут навіть енергія вашого руху по приміщенню використовується, енергія вашого видиху й температури – уловлюється і забирається. Енергія людей на дискотеці використовується для того, щоб підігрівати воду по всьому аквапарку (в атракціонах, в плавальному басейні, гірках і т. ін.). Також тут мали поставити сонячні батареї, вітряки для енергії вітру, мала використовуватися геотермальна теплота води – там же свердловини, які не задіяні вже по 40-50 років, а вони мають температуру 40–60 градусів. Коротше кажучи, підігрів 1 кубічного метра води сягав би 11 % — це технологічне чудо.

Більше того, оскільки там існує загроза підтоплення, раз на десять років, то запитували, як ви це вирішите, невже ви такі дурні, щоб гроші вкладати і щоб це потім затопило? Так ось, проект був розроблений як пантон – це берег, який би тримав конструкцію, і півтори тисячі свай, що з паводком піднімали б усю конструкцію, включно з комунікаціями, і це – також технологічне чудо.

І цьому не дали відбутися, і ці покидьки зараз ідуть у владу і щось хочуть запропонувати інше?!

Вони не запропонують, в бюджеті – нуль (і в міському, і в обласному – нема коштів!). Якщо забивають по програмі «Хокей України», я вчора знову отримав відповідь від Азарова, що так, є 46 мільйонів, із них і Закарпаттю передбачено і т.д. А я ставив питання так, що є корупція, що по програмі «Льодовий палац в кожний обласний центр» планувати в державному бюджеті фінансування на Мукачево – це корупція. Це є хабар депутатам, які голосують за певну позицію в партії влади. Вони мені так і не відповіли, вони сказали, скільки на Закарпаття, а я кажу, що мене не цікавить Закарпаття, мене цікавить, чому ці гроші не йдуть на Ужгород. Нам сказали, що ми не дали ділянку, а я шановній людині Льовочкіну сказав: «Сергію, я запропонував 45 гектарів. Не гектар, який вони кажуть, що я не запропонував, і не півгектару».

Більш того, 5 мільйонів виділено з обласного бюджету на Мукачево – на проектування льодового палацу. Ідіть подивіться, там кінь не валявся, бур’ян росте в тому Росвигові і ніколи там того палацу не буде. А той покидьок, який керує проблемами міста і Ратушняка, і, будучи керівником секретаріату, зумів собі купити за 15 мільйонів літак, міг би збудувати 15 таких центрів в кожному районному центрі Закарпаття. Без Ужгорода, ми без нього побудуємо. І нам, ужгородцям, що стосується нас, не треба заважати: ми вміємо заробляти і находити кошти, в тому числі і я. На жаль, все, чим займалася влада за останні п’ять років – це нам заважала.

Сьогоднішнім обласним депутатам також передайте комплімент. Всі, хто живе в Ужгороді, зверніться до історії газети «РІО», там є по фотографіям – 80% із них живуть тут. Вони зараз знов будуть іти в міські, районні, обласні депутати. Хай йдуть – це їх право, безумовно. На голову міста Ужгорода, Мукачева, Хуста, Тячева будуть іти – це також їх право. Нагадайте, як вони голосували. Це кримінальний злочин. Це, фактично, на обласну сесію винести вашу квартиру, визнати її гуртожитком з села, а потім передати балогівцям. Це вони так крадуть санаторії. Визнають на обласній сесії державне або профспілкове майно санаторіїв – обласною власністю і передають в село, яке там «випадково» попадає в сім’ю Балоги. Вони крадуть, а прокуратура нічого не робить. Він зараз веде торги за політичні посади, з яких можна заробляти сотні мільйонів (міністр МВС, міністр МНС), замість того щоб сидіти в СІЗО і відповідати на запитання слідчого. І він, і всі його брати. Ось до чого у нас держава дійшла. І сьогодні Погорєлов на роботі, прийшла нова влада, нові прокурори області і міста, а невиконання референдуму – порушення норм Конституції,

Повторюю – це не референдум Ратушняка, а референдум громади не виконується і нема кримінальної справи за цей злочин. Я думаю, що ужгородцям і закарпатцям вистачить розуму дати політичну оцінку на виборах цим покидькам із їх відомими прізвищами і їхнім партіям – підтримувати їх чи не підтримувати. Якщо ні – то ми, вибачте, натовп, а вони еліта, яка з нами грається в футбол. Я особисто не м’яч, яким можна грати, я незалежна вільна людина, чого і всім вам бажаю.

Аквапарк, льодовий палац з штучним покриттям… Ось, я Боздоському парку подарував взірець, щоб люди спробували, що це таке. 50 квадратних метрів. Знов таки, зараз нові скульптури роблю, скоро побачите ще декілька нових проектів.

До сьогодні я не знаю, чи закрита кримінальна справа щодо проспекту – це також моя ідея і знову я поганий. І цей покидьок Погорєлов до цього часу пише в прокуратуру. Вони пишуть щодо майна, яке двадцять чи десять років тому назад приватизовано. Вони пишуть, що треба продовжити кримінальні справи щодо вивезення будівельного сміття саме в цю яму, щоб її заповнювати, вони кожного дня пишуть кляузи і анонімки. Балоги, Погорєлови, Слобаданюки, Мощак, зранку до вечора займаються саме цим. Спитайте їх, а що вони зробили для міста, я тоді буду поважати цих опонентів. Вибачте, це бруд, це соціально-політичні «фекалії» суспільства, інакше це ніяк не назвеш. Але, на жаль, вони по паспорту також люди.

ClipNews.Info, 22.07.2010

Відео: (02:45)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.009 секунди