Урядовці не розуміють киян, які не розуміють свого щастя
Автор: Вiкна
Дата: 16/09/10 11:54
 
УЄФА в особі операційного директора УЄФА Мартина Калена сьогодні подякувала панам Суркисові й Колесникову за високий темп підготовки країни до Євро-2012. Заради нього переносять льодову арену спорткомплексу «Олімпійського». Ковзанка для професійних спортовців буде на місці спортмайданчика для учнів трьох київських шкіл. Люди – проти, влада відступати не хоче. Про побічні ефекти авральної підготовки до футбольного свята – Ігор Андрущенко.

Історія протистояння жителів Дарниці та влади розпочалася ще минулого місяця. Тоді урядники вирішили знести льодовий комплекс біля НСК «Олімпійського» в рамцях підготовки до Євро. На його місці облаштують зону гостинності для футбольних фанів. Зараз тут ще тренуються професійні ковзанярі та хокеїсти – під звуки циркулярних пилок. Але за кілька місяців цю «Крижинку» - знесуть.

Максим Гуща, чемпіон України з шорт-треку:

Нам сказали, що ми займатимемось тут до зими, потім, по плану, знесення цього катка, а ми – переїдемо на Петрівку.

Новий стадіон на іншому кінці міста спортовцям орендуватиме федерація. Аж поки збудують нову Крижинку – на іншому березі столиці. Урядники запевняють: рішення вже ухвалено й оскарженню не підлягає.

Сергій Глущенко, заступник міністра у справах сім'ї, молоді та спорту:

«Крижинка» будет снесена, старое сооружение с крытым кортом с трещинами в потолке, где занимаются художницы сегодня, будет снесено. И после Евро-12 там будут возведены современные, мирового класса сооружения. В том числе, и еще один ледовый стадион.

Нову льодову арену запланували спорудити на шкільному стадіоні в іншому районі столиці – на лівому березі. Одначе тамтешні мешканці цих планів не зрозуміли. Вони зламали будівельного паркана, що з'явився серед ночі. А за кілька тижнів – під пильним наглядом міліції – закопали котлован.

Але сьогодні майже ніщо не нагадує про їхні зусилля. Навколо стадіону – триметрова огорожа, всередині – екскаватор. Поруч школярі ганяють м'яча. На стадіон їм не потрапити.

Алевтина Самордак, місцева мешканка:

Ми на групі продовженого дня займаємось на зеленому полі, я думаю, що на три школи цього замало. А уроками фізкультури – ось, асфальтована доріжка. Нам, по суті ніде займатись фізкультурою.

Люди нагадують, що льодовий стадіон вони вже мають. Двадцять вісім років тому «Крижинку» звели за кількасот метрів звідси. Її директорка пояснює «Вiкнам», чому її ковзанка – не конкурент новій «Крижинці».

Ніна Солнцева, директорка дарницької «Крижинки»:

На этом катке занимаются дети маленькие. Также у нас есть группы свободного катания. Это нестандартный каток. И поэтому фигуристы и хоккеисты высокого ранга на нем кататься не могут.

На бік мешканців Дарниці, яким замість шкільного стадіону пропонують льодовий комплекс, стала народна депутатка Леся Оробець. Вона вгледіла в діях забудовників численні порушення.

Леся Оробець, народна депутатка України:

Виконання цих робіт забудовник почав не маючи ніяких відповідних документів ні на землю, ні на проведення будівельних робіт. І питання таке: як цим вчителям дивитися в очі своїм учням і відповідати про те, де їхній стадіон.

Віце-прем'єр Борис Колесников, який опікується підготовкою до Євро, ще кілька тижнів тому відповів на закиди щодо шкільного стадіону. Його аргументи – глобальні, а щирості мешканців він віри не йме.

Борис Колесников, віце-прем'єр-міністр України:

Ви що хочете, щоб Україна залишилась без Євро? Акція проплачена!

Зараз на огородженому стадіоні – жодної душі. Тиждень тому суд ухвалив заборонити їм протестувати тут. Будівельники ж чекають на відповідні дозволи.

Ігор Андрущенко, Олекса Мироненко (СТБ, 15.09.2010)
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди