Хоча сьогодні, 2 жовтня, на Льодовій арені в місті Новояворівську, що єдиною в Львівської області, урочистості з нагоди 100-річчя українського хокею розпочалися о 12.00, з самого ранку на трибунах – людно.
Автор: ЗІК
Дата: 03/10/10 11:07
 
М. Романюк та П. Писарчук (Фото: М. Стрільців)
На крижане поле ще вранці вийшли учасники Міжнародного дитячого турніру з хокею, серед яких – не лише львів’яни, а й кияни й поляки. Трибуни шаленіють. Вболівальники скандують: «Шайбу! Шайбу!». Про це з місця події передає власкор ЗІКу.
Для участі у святкуванні 100-річчя українського хокею в Новояворівськ Яворівського району Львівської області на Льодову арену прибули народний депутат України Петро Писарчук, чиновники з ЛОДА, Яворівської РДА та районної ради.

Цей спортивний форум відбувається під егідою управління з питань фізичної культури та спорту Львівської ОДА, Федерації хокею Львівщини, відділення Національного Олімпійського Комітету України в Львівській області.

За словами народного депутата України Петра Писарчука, він не сподівався, що у Новояворівську є таке спортивне диво – Льодовий палац. Новояворівськ був містом молодих «сірчаників», де хімічний комбінат нищив здоров’я та долі. А зараз місто стало столицею спорту не лише Галичини, а й Західної Україні.

Петро Писарчук подякував голові Федерації хокею Львівщини Миколі Романюку за те, що він конкретними справами сприяє, аби молодь була здоровою та щасливою.

Під мелодію хокейного маршу народний депутат Петро Писарчук та голова Федерації хокею Львівщини Микола Романюк вручили нагороди ініціаторові створення аматорської хокейної ліги в Західній Україні Веніаміну Мочнікову, першому наставнику ХК «Явір» Станіславові Петровському, представнику ветеранів Хокейної школи Червоноградщини Богданові Подоляку, ветеранам Львівської школи хокею Вікторові Дмітрієву, Євгенію Довбушу, Рустаму Хайзуліну.

Зараз на Льодовій арені розпочався матч між «Галичиною» та польськими юними спортсменами.

Для дітей пройдуть цікаві конкурси та вікторини – на переможців чекають призи.

За словами голови Федерації хокею Львівщини Миколи Романюка, учора вже відбулися змагання між дитячими хокейними командами «Галичина» (Львівська область) та київським «Соколом», які завершилися нічиєю – 3:3. Також вельми цікавим був поєдинок між ХК «Сянок» (РП) та «Сокіл» (Київ): поляки забили сім шайб, а пропустили – 6. А в неділю відбудуться фінальні матчі. Тоді й стане відоме ім’я «золотих» призерів Міжнародного дитячого турніру з хокею.

На запитання власкора ЗІКу, чи приїхав на Міжнародний турнір ХК «Брест», як це було заявлено раніше, – Микола Романюк відповів, що в останню хвилину з невідомих причин білоруси від участі відмовилися.

«Однак Міжнародний дитячий турнір таки відбувається. І старт – не позбавлений інтриги. Ви лише погляньте, як трибуни шаленіють, коли на ковзанку виходять майбутні зірки українського хокею з Львівщини, Києва, Польщі. Уже перші матчі показали, що вітчизняному дитячо-юнацькому хокею є куди рости та розвиватися. Переконаний, саме це покоління й відродить український хокей. Головне – якщо будуть проводитись подібні змагання, то й самі юні хокеїсти підвищуватимуть рівень своєї майстерності», – ділиться думками Микола Романюк.

З його слів, «маємо не лише чудові умови для тренувань юних хокеїстів, а й досвідченого тренера – Михайла Чеканцева, який уже сформував дитячу хокейну команду «Галичина». У її складі виступають також вихованці ДЮСШ зі Львова «Локомотив». У перспективі – участь нашої дитячої команди в Чемпіонаті України з хокею – 2011-2012 років. Важливий штрих: ми продовжуємо набір дітей, віком від 6 до 10 років, у відділення ДЮСШ для занять з хокею та в секції фігурного катання», – розповідає Микола Романюк.

Коли журналіст поцікавився, чи Льодова арена в Новояворівську відкрита лише для хокеїстів, – Микола Романюк заперечив, мовляв, Льодова арена відкрита для всіх бажаючих: уже в жовтні цього року тут відбуватимуться уроки фізкультури для учнів шкіл Яворівського району.

«Школярам безкоштовно видаватимемо ковзани. Мою ідею стосовно цих уроків фізкультури на льоду підтримало керівництво відділу освіти Яворівської РДА», – поділився приємною новиною голова Федерації хокею Львівщини.

З його слів, Федерація хокею Львівщини має на меті сприяти активному способу життя підростаючого покоління. І загалом ідея відкриття Льодового палацу в Новояворівську, аналогу якому немає наразі на Львівщині, народилася саме з цього приводу. Адже не всі діти можуть у майбутньому стати професійними спортсменами, але кожний хлопчик чи дівчинка повинні зростати здоровими й загартованими.

У коментарі власкорові ЗІКу начальник Яворівського РВ ГУ МВСУ в Львівській області Андрій Левус, наголосив, що з моменту відкриття Льодової арени в Новояворівську блискавично знизився показник дитячих правопорушень.

Головний міліціонер Яворівського району також розповів, що особовий склад райвідділу уже другий день у посиленому режимі охороняє Міжнародний дитячий турнір з хокею.

«Яворівські міліціонери також несуть службу біля готелів у Новояворівську, де посилилися юні хокеїсти разом з батьками та тренерами зі Львова, Києва, Польщі. Вулиці Новояворівська патрулюють працівники ДАІ. Що стосується самого Льодового палацу, то тут завжди дисципліна – залізна. Працівники ретельно стежать за правопорядком, на ковзанку не прослизне жодна особа в стані алкогольного сп’яніння», – зазначив начальник Яворівського РВ ГУ МВСУ в Львівській області Андрій Левус.

Голова Федерації хокею Львівщини Микола Романюк заявив власкора ЗІКу, що невдовзі в Льодовому палаці в Новояворівську буде урочисто відкрито Музей українського хокею: серед експонатів на чільному місці буде Літопис українського хокею.

«Адже честь проведення першого хокейного матчу належить саме Львівському товариству їзди на ковзанах, заснованому, як стверджує періодика тих часів, у 1860 році у Львові. У жовтні 1904 року було ухвалено організувати хокейні змагання у Львові. Це Товариство 16 січня 1905 року провело хокейний матч за участі Львівського клубу «Чарні» (матч проводився за принципами БЕНДІ). А в січні 1909 року на ковзанці Львівського товариства Лижнярського стартував хокейний матч за всіма міжнародними правилами. Через рік відбувся чемпіонат з хокею на ковзанці Стрийського парку у Львові», – зробив екскурс в історію голова Федерації хокею Львівщини Микола Романюк.

За його словами, в майбутньому Музеї українського хокею окремим стендом буде висвітлено сучасний колективу однодумців, які хочуть відродити в нашій державі цей вид спорту.

«Років сім тому з легкої руки реаніматора львівського хокею Веніаміна Мочнікова створено Західноукраїнську аматорську лігу. Піонерами у ній стали три хокейні команди з Львівської області, а торік її склад вже охоплював 13 команд. До речі, минулий сезон ознаменовували хорошими успіхами представники трьох хокейних клубів Львівщини – «Експрес», «Явір», «ВІМ-Беркут», що брали участь в Чемпіонаті України з хокею (дивізіон С)», – зазначив Микола Романюк.

Західна інформаційна корпорація, 02.10.2010
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.017 секунди