Нещодавно за ініціативою голови Федерації хокею Львів­щини Миколи Романюка в Новояворівську відбувся Міжнародний дитячий турнір за участю команд із Львівщини, Києва та Республіки Польща, який став “родзинкою” святкування 100-річчя українського хокею.
Автор: Людмила Шубіна
Дата: 04/11/10 13:33
 
М. Романюк (Фото: Львівська газета)
На льодовій арені змагалися юні вихованці столичного хокейного клубу “Сокіл”, польські хокеїсти з міста Сянок і господарі змагань, юні гравці хокейного клубу “Галичина”.
Під час упертої, цікавої, результативної боротьби, за під­тримки вщент заповнених трибун заслужену перемогу здобули хокеїсти зі столиці, на дру­гій сходинці п’єдесталу опинилися польські гравці, а збірна дружина Львівської області виборола бронзові медалі.

За словами Миколи Романюка, святкування 100-річчя українського хокею ще не завершилося. Незабаром у льодовому палаці в Новояворів­ську урочисто відкриють музей українського хокею.

“Адже честь проведення першого хокейного матчу належить саме Львівському товариству їзди на ковзанах, заснованому, як стверджує періо­дика тих часів, 1860 року у Львові. У жовтні 1904-го було ухвалено організувати в місті Лева хокейні змагання. Це товариство 16 січня 1905 року провело хокейний поєдинок за участю Львівського клубу “Чарні” (протистояння проводили за принципами БЕНДІ). А в січні 1909-го на ковзанці Львівського товариства Лижнярського відбувся хокейний двобій за всіма міжнародними правилами. Через рік про­йшов чемпіонат із хокею на ковзанці Стрийського парку у Львові”, – зробив екскурс в історію Микола Романюк.

Ентузіаст розвитку спорту в Україні задоволений, що у львівському прикордонні є “не лише класні умови для тренувань юних хокеїстів, а й чудовий тренер – Михайло Чеканцев, який уже сформував дитячу хокейну команду “Галичина”.

“У перспективі – участь нашої дитячої команди в чемпіонаті України з хокею 2011-2012 років. До речі, продовжуємо набирати дітей віком від 6 до 10 років у відділення Яворівської ДЮСШ для занять із хокею та в секції фігурного катання”, – зазначив
М. Романюк.

Також у розмові з журналіс­том голова Федерації зізнався, що його вже другий рік бен­тежать закиди окремих мешканців Яворова, мовляв, чому льодову арену звели не в райцентрі, а в Новояворівську.

“Пояснення просте: інвестори реалізували мою ідею бу­дівництва льодової арени в Новояворівську для того, щоб її розташування було геогра­фічно вигідне для всієї Галичини – ближче до Львова. А в Яворові вже давно мали спорудити великий спортивний комплекс, де діяли б не лише секції зимових видів спорту. Однак ця ідея наразі не знайшла підтримки в міській раді – земельну ділянку, що найбільше надається для цього потужного (на зразок тих, які діють у Європі) спортивного комплексу, годі отримати. Адже не секрет, що спорткомплекс не приноситиме таких “баришів”, як, приміром, ресторанно-готельний бізнес”, – пояснює пан Романюк.

Льодовий палац у Новояворівську відкрили 20 листопада 2009 року. Автором ідеї його спорудження виступив саме Микола Романюк. За його словами, арена відкрита для всіх охочих: уже з жовтня тут відбуватимуться уроки фізкультури для учнів шкіл з Яворова, Краківця, навколишніх сіл.

“Школярам безкоштовно видаватимемо ковзани. Мою ідею стосовно уроків фізкультури на льоду підтримало ке­рівництво відділу освіти Яворівської РДА”, – поділився при­ємною новиною голова Фе­дерації хокею Львівщини.

У коментарі журналістові начальник Яворівського РВ ГУ МВСУ у Львівській області Андрій Левус наголосив, що з моменту відкриття льодового майданчика в Новояворівську на Яворівщині блискавично знизився показник правопорушень серед дітей і молоді.

“Якби вдалося вже най­ближчим часом побудувати в Яворові добротний спортивний комплекс, звести в селах і селищах нормальні спортивні майданчики, то міліції не доводилося б так сильно турбуватися за неповнолітніх”, – прогнозує міліціонер.

Людмила Шубіна (Львівська газета, 21.10.2010) 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.224 секунди