Автор: Михайло Мельник
Дата: 05/11/10 19:33
 
Д. Льюїс (Фото: Ю. Ільєнко)
Головним тренером збірної України з хокею став канадський фахівець Дейв Льюїс. Котракт між ним та Національною федерацію підписано на один рік. У разі вдалого виступу команди на чемпіонаті світу-2011 у першому дивізіоні угоду з ним буде подовжено.
Про це президент Федерації хокею України (ФХУ) Анатолій Брезвін офіційно повідомив сьогодні під час прес-конефренції в Укрінформі.
Помічниками канадського фахівця стали Дмитро Христич, Юрій Шундров і Михайло Захаров.
57-річний Дейв Льюїс має українське коріння. Його дідусь покинув України у 1905 році, а бабуся - на початку Першої світової війни.
У 70-х і 80-х роках він виступав за клуби НХЛ "Нью-Йорк Айлендерс", "Лос-Анджелес Кінгз", "Нью-Джерсі Девілс" і "Детройт Ред Уінгз". Усього в НХЛ провів більше 1000 матчів.
Після завершення кар'єри хокеїста Льюїс протягом 14-ти сезонів входив до тренерського штабу "Детройта", який за цей період виграв три Кубка Стенлі. У 2003 році Льюїс був призначений на посаду головного тренера "Детройта", де пропрацював два сезони. У 2006-му він став головним тренером "Бостон Брюінз", але після закінчення сезону був звільнений. На Олімпіаді-2010 Льюїс асистував Михайлу Захарову у хокеній збірній Білорусі.
"Для мене це серйозний виклик. Україна - перспективна команда, і я бачу шляхи досягнення серйозних результатів. Ми побудуємо нову збірну на майбутнє, не скидаючи з себе відповідальності за поточні результати", - сказав Дейв Льюїс.
Під керівнцитвом нового головного тренера команда уперше збереться 8 листопада у Броварах на льоду ТРЦ "Термінал", а вже увечері наступного дня вирушить на перший етап змагань Єврочелленджа до польського міста Санок. За словами Дейва Льюїса, перше знайомство зі збірною України проходиме до початку грудня. Протягом місяця у нього буде добра нагода переглянути молодих гравців, а деякі з них зможуть зіграти вже на турнірі у Польщі.
У свою чергу президент ФХУ Анатолій Брезвін зазначив: "Ми поставили перед тренерським штабом на чолі з Дейвом Льюїсом завдання виходу у наступному році на домашній першості світу в елітний девізіон. У разі вдалого виступу, ми подовжимо з ним річний контракт. Сподіваємося, що наша команда нарешті здобуде путівку у вищий дивізіон і зможе поборотися за право участі в Олімпійських іграх 2014 року у Сочі".
"Ми вже давно хотіли омолодити склад нашої збірної. Новому тренеру доведеться працювати переважно з молодими гравцями, - додав Дмитро Христич. - Хочемо показати нашій молоді, що значить виступати на вищому рівні. Я думаю, це буде також корисно і для нас самих. Зокрема, ми матимемо більше іноформації про можливості найближщої зміни".

Відео:Джерело: Укрінформ 
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.018 секунди