Заступник голови облради заявляє, що спорткомплекс буде цілковито у власності громади
Автор: Григорій Вовчук
Дата: 21/04/12 11:24
 
Остап Дзеса (Фото: Галичина)
Потреба у будівництві Палацу спорту на Прикарпатті назріла давно. Спорт на Івано-Франківщині розвивається, доказом чого є нагороди прикарпатських спортсменів на Олімпійських іграх. (До речі, далеко не всі регіони України можуть похвалитися такими досягненнями). А от повноцінного професійного спортивного комплексу прикарпатським спортовцям не вистачає. З огляду на це торік голова обласної ради Олександр Сич ініціював питання будівництва Палацу спорту в Івано-Франківську. Ідею підтримав і чільник області Михайло Вишиванюк.

Першою проблемою, яку довелось вирішувати, став пошук відповідної земельної ділянки, яка б підходила для будівництва об’єкту такого рівня. Спочатку ділянку площею не менше п’яти гектарів шукали в межах обласного центру. Як варіант розглядалась територія 63-го котельно-зварювального заводу. Цей завод належить Міністерству оборони, а земля перебуває в державній власності. Лише на виділення земельної ділянки знадобилося б кілька років, тому від цієї ідеї відмовились. Почали шукати інші ділянки, але згодом з міськвиконкому надійшла офіційна відповідь, що такої земельної ділянки в місті немає. Обласне керівництво звернулося до сільських голів приміських сіл, і четверо з них надали свої пропозиції. Як варіант розглядались ділянки в селах Вовчинці та Угринові, але за розмірами вони були меншими, ніж необхідно. Врешті-решт вирішили зупинитись на земельній ділянці в селі Чукалівці. Профільні комісії обласної ради схвалили місце для будівництва Палацу спорту.

Про мораль та інтереси

Перспектива розміщення спортивного комплексу поблизу міського кладовища викликала значний резонанс у місцевій пресі. Як зазначив заступник голови обласної ради Остап Дзеса, певні хвилювання виникали і в депутатському корпусі. Щоб розвіяти сумніви, Остап Васильович провів консультації з парохом Чукалівської церкви, який не побачив жодних проблем у будівництві Палацу спорту. До речі, ділянка під спорткомплекс розташована за 700 метрів від кладовища. Другою проблемою, яку стали роздмухувати, є лісова зона, що прилягає до міського кладовища. Ділянка під будівництво спорткомплексу не перетинає межі земель лісового фонду. На думку Остапа Дзеси, березовий ліс, який тут виріс самосівом, не має великої цінності і ця територія в перспективі може використовуватись для розширення площі кладовища. Не секрет, що місто гостро потребує землі для розширення цвинтаря. Міські служби викуповують паї селян, щоб забезпечити місце для поховань, але така практика може вирішити проблему лише на рік, в той час як варто подумати про стратегічне вирішення питання. Щоправда, для освоєння земель лісового фонду необхідно отримати дозвіл Кабміну, але в обласній раді переконані, що кладовище варто розвивати в напрямку лісу. Остап Дзеса зазначив, що проблемні моменти в будівництві комплексу штучно підігрівають окремі сили. «Ми зустрілися зі спротивом з боку окремих структур. Тут присутній особистий інтерес. Приходять люди і цікавляться, чи не можна мати в приватній власності частину комплексу. Є пропозиції викупити земельну ділянку, але ми відповідаємо, що спорткомплекс буде цілковито у власності громади», — сказав заступник голови обласної ради О. Дзеса.

Проектування триває

Івано-Франківська філія НДІ «Діпромісто» виконує проектувальні роботи. Спорткомплекс буде за шість км від обласного центру, але хороша транспортна розв’язка не створить проблем для охочих відвідати спортивні або концертно-виставкові заходи. Як відомо, керівники області поставили проектувальникам завдання спроектувати спорткомплекс на три з половиною—чотири тис. місць. Як повідомив Остап Дзеса, конкретних підрахунків ще немає, але вартість будівництва становитиме близько 100 млн. гривень. За його словами, залучатимуть кошти меценатів, зокрема власників футзального «Урагану» та баскетбольної «Говерли», які після побудови спорткомплексу гратимуть на спортивній арені. За оцінками О. Дзеси, проектування триватиме до кінця року, а на будівництво піде ще три-чотири роки. Щоправда, терміни залежатимуть від обсягів державного фінансування. Обласне керівництво сподівається залучити державні кошти і в контексті підготовки до Зимової Олімпіади-2022 року. При незначному коригуванні проекту нульовий поверх спорткомплексу можна трансформувати в льодовий майданчик.

Григорій Вовчук (Галичина, 21.04.2012)
 
1.   nazar   28/04/12 12:43    

бендерам всегда на спорт начехать,от собаки


Всього : 1, на сторінці: 1

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.014 секунди