Автор: Президент України
Дата: 08/02/13 19:35
 
Засідання Координаційного комітету Євро-2015 (Фото: Адміністрація Президента)
Підготовка України до чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу має відбуватися відповідально та скоординовано. Про це заявив Президент України Віктор Янукович на першому засіданні Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу.
«Буде напружена і дуже відповідальна робота. Тому кожен на своєму місці, з першого дня, не очікуючи окремих якихось вказівок чи перевірок контрольних, повинен відпрацювати план виконання тієї ділянки роботи, яка буде доручена, і мені особисто доповісти», - сказав Віктор Янукович, звертаючись до учасників Координаційного комітету.
«Нам треба буде багато попрацювати, всім разом», - наголосив Президент.
Глава держави зазначив, що Україна вже має позитивний досвід організації масштабних спортивних змагань. Країна успішно прийняла чемпіонат Європи з футболу. «Євробаскет буде для нас черговим іспитом», - сказав Віктор Янукович, зазначивши, що запропонував Віце-прем’єр-міністру Олександру Вілкулу залучити до цієї підготовки фахівців, які забезпечували проведення Євро-2012, а також Федерацію баскетболу України та спортивну громадськість.
Президент України Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів вивчити доцільність створення Національного агентства з проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу.
«Я вважаю, що Прем’єр-міністр Микола Янович Азаров подивиться, як краще підійти до організації виконання цього найважливішого завдання», - сказав Віктор Янукович під час засідання Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу.
Президент закликав голів Донецької, Дніпропетровської, Київської, Львівської, Одеської, Харківської адміністрацій та мерів міст, які прийматимуть матчі чемпіонату, взяти під особисту відповідальність усі питання, що стосуються підготовки до Євробаскету-2015.
«Я просив би вас з урахуванням тих прорахунків, які були під час підготовки Євро-2012, не зволікати з рішеннями, які стосуються організаційних питань», - сказав Віктор Янукович.
«А Кабінет Міністрів я просив би взяти під контроль всі питання, які стосуються виконання зобов’язань, гарантій, передбачених регламентом ФІБА Європи», - зазначив Президент.
Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул презентував Концепцію підготовки національної спортивної інфраструктури до цього спортивного змагання.
За його словами, для проведення Євробаскету-2015 відповідно до вимог Міжнародної федерації баскетбольних асоціацій (ФІБА) необхідно 7 сучасних спортивних арен. Кожна з арен, на якій відбуватимуться матчі групового етапу турніру, повинна вміщувати не менше 6 тисяч глядачів, для півфіналу - не менше 10 тисяч, фіналу - не менше 15 тисяч.
О.Вілкул зазначив, що шість багатофункціональних арен будуть збудовані в Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Одесі, Харкові та Львові. Також будуть реконструйовані Палац спорту в Києві та Палац спорту у Дніпропетровську. «Євробаскет-2015 - це реальна можливість створити нові універсальні комплекси, що трансформуються, в яких можуть проходити змагання з більше ста видів спорту, а також масштабні концерти та виставки», - сказав О.Вілкул.
Крім того, передбачається створення тренувальних майданчиків для 24 національних збірних - учасників Євробаскету-2015. «Тренувальні майданчики будуть універсальними - тут можна проводити тренування з баскетболу, волейболу, гандболу, тенісу та міні-футболу. Після закінчення Євробаскету-2015 на базі тренувальних баз будуть створені дитячо-юнацькі спортивні школи», - підкреслив він.
За його словами, на відміну від Євро-2012 під час підготовки України до Євробаскету-2015 фінансові витрати нестимуть передусім приватні інвестори на умовах державно-приватного партнерства. «Уряд, виконуючи завдання, поставлені Президентом України, створює сприятливі умови для залучення міжнародних і вітчизняних інвесторів», - сказав О.Вілкул. Він наголосив, що фінансування будівництва всіх 6 нових спортивних арен здійснюватиметься приватним коштом.
Фінансування заходів із підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу планується розпочати вже у другій половині лютого. Про це заявив Міністр фінансів України Юрій Колобов.
«Ці кошти передбачені за окремою бюджетною програмою, порядок вже затверджено Міністерством фінансів», - сказав він, зазначивши, що в 2013 році для реалізації заходів заплановано близько 200 мільйонів гривень.
«Наше завдання - привести об’єкти Євробаскет у відповідність з вимогами ФІБА Європи та забезпечити організаційні заходи з підготовки і проведення чемпіонату», - додав Ю.Колобов.
Водночас Міністр фінансів наголосив на необхідності прискорення роботи з розробки точного переліку місць, спортивних арен та інших об’єктів фізкультурно-спортивної інфраструктури, які необхідно побудувати та реконструювати для проведення чемпіонату.
Разом з тим, підкреслив він, підготовка до чемпіонату має виконуватися не лише за рахунок коштів державного бюджету, а й із залученням ресурсів регіонів та інвесторів. На переконання Міністра фінансів, це дасть змогу не лише заощадити державні кошти на будівництві багатофункціональних споруд та об’єктів Євробаскету-2015, а й у майбутньому не витрачати кошти на їх утримання.
Підготовка до чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу повинна продемонструвати ефективність державно-приватного партнерства в Україні. Таку думку висловив бізнесмен Ігор Коломойський на першому засіданні Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу. «Це має бути показовий проект, який покаже, що партнерство між державою і приватними інвесторами найбільш ефективне. Ми давно розробили модель - уже більше року - і передбачали з самого початку державно-приватне партнерство при будівництві цих комплексів», - сказав він.
За словами І.Коломойського, інвестори, які братимуть участь у спорудженні об’єктів у рамках підготовки до Євробаскету, вже готові до початку робіт. «Приватні інвестори провели не одне засідання, розподілили між собою функції, обов’язки. Ми готові до початку будівництва», - запевнив І.Коломойський.
Учасники засідання затвердили протокол за результатами першого засідання Координаційного комітету з підготовки та проведення в Україні фінального турніру чемпіонату Європи 2015 року з баскетболу.

Джерело: Офiцiйне представництво Президента України

Відео по темі:
  
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.01 секунди