Автор: Судова влада України
Дата: 21/11/13 13:38
 
Проект реконструкції ЛСК "Авангард"
Господарський суд міста Києва на своєму засіданні 13 листопада 2013 року розглянув позов Товариства з обмеженою відповідальністю «WM-Україна» до Підприємства дитячо-юнацького учбово-спортивного центру профспілок міста Києва «Авангард» про зобов'язання останнього підписати акти приймання будівельних робіт.
Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, Господарський суд міста Києва прийшов до висновку що норми чинного законодавства України регулюють порядок захисту особами свого особистого права та інтересу, а позивач звернувся до суду за захистом свого права у спосіб, який не передбачений нормами чинного законодавства. Акти приймання-передачі за даним договором є підтвердженням наявності чи відсутності фактів передачі однією стороною та прийняття іншою стороною предмета договору, що є лише доказом, а не окремим обов'язком щодо виконання сторонами договірних зобов'язань за договором.
В додаток до вищенаведеного суд зазначає, що предметом позову може бути матеріально-правова чи немайнова вимога позивача до відповідача, відносно якої суд повинен прийняти рішення. Заявлена Позивачем за зустрічним позовом вимога про зобов'язання Відповідача підписати акт приймання підрядних робіт за договором підряду не призводить до поновлення порушеного права Позивача та, у разі її задоволення, не може бути виконана у примусовому порядку, оскільки відсутній механізм виконання такого рішення.
Крім того, згідно Господарського кодексу України одним із загальних принципів господарювання є заборона незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини. Отже, зобов'язання відповідача прийняти і підписати акт приймання виконаних підрядних робіт не тільки суперечить встановленим діючим законодавством способам захисту цивільних прав, а також є втручанням у господарську діяльність суб'єкта господарювання, що, як наслідок, призводить до порушення його вільного волевиявлення.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог позивача.

Джерело: Судова влада України  
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.01 секунди