Юрій Савчук 25 років займався бізнесом, однак в його біографії про це ані слова
Автор: Юрій Горбач
Дата: 09/12/16 12:57
 
Ю. Савчук (Фото: 4vlada.com)
Сім`я народного депутата з Волині Юрія Савчука задекларувала кордодром для випробування автомоделей у Луцьку, однак, не задекларувала приміщення льодового катка «Снігова королева». Отримавши трохи більше 100 тисяч гривень доходу за рік, у сім`ї політика з’явилася нова земельна ділянка на Київщині і їм вдалося виплатити понад 700 тисяч гривень кредитів.

Про це йдеться в електронній декларації нардепа за 2015 рік, оприлюдненій 26 жовтня.

Серед членів сім’ї Юрій Савчук вказав дружину, двох синів та дочку.

Із нерухомості родина народного обранця задекларувала п’ять земельних ділянок у Луцьку, селі Лебедівка на Київщині та в селі Озеряни Турійського району.

В Озерянах нардеп орендував 19,5 гектарів, хоча, як він розповів в коментарі «Четвертій владі», цю оренду вже розірвали з ініціативи волинських чиновників. Це було озеро, в яке запускали рибу і займалися спортивною риболовлею.

Дві ділянки по 12 соток в Лебедівці Савчуки зареєстрували у 2014 та 2015 роках. Остання коштує понад 100 тисяч гривень.

Крім того, сім’я нардепа має дві квартири площею 54,8 і 36,8 кв. м. та житловий будинок на 313 кв. м. у Луцьку, квартиру у Києві площею 134,6 кв. м., придбану у 2013 році за 2 мільйони 38 тисяч гривень і записану на дочку Карину.

За документом, торік дружина народного обранця зареєструвала право власності на кордодром (спеціальний майданчик для проведення змагань із кордовими авіа- і авто моделями, – ред.) з нежитловим приміщенням у Луцьку. Площа ділянки кордодрому – 2 847 кв. м., а нежитлового приміщення – 18,8 кв. м.

Як пояснив сам нардеп журналісту «Четвертої влади», насправді кордодром уже багато років не діє, то лише його залишки. На ділянці, де колись був кордодром, сім`я депутата збудувала льодову арену «Снігова королева», на якій грають в хокей діти і дорослі, місцеві хокейні клуби. У 2014 році ЗМІ писали, що кордодром продадуть власникам «Снігової королеви» для розширення. Тож минулого року дружина Юрія Савчука викупила землю кордодрому, на якому зведений льодовий каток, із комунальної власності.

– В радянські часи на кордодромі запускали моделі літаків. Це круглий асфальтований майданчик. Поруч поставлений хокейний майданчик, де діти займаються хокеєм. Скажу, що для утримання цього хокейного майданчика доводиться доплачувати, а не отримувати з нього прибуток. Він навіть не самоокуплюється, – розповів Юрій Савчук про «Снігову королеву».

Серед транспортних засобів Савчуки вказали «Nissan Navarra» 2007 року випуску, «Toyota Land Cruiser» 2012 року випуску, «Lexus RX 350» 2010 року випуску та човен «Южанка» 1994 року випуску.

Дещо скромніше у Савчуків склалося з доходами у 2015 році: нардеп задекларував 76 тисяч 251 гривню зарплати і 27 тисяч 34 гривні страхових виплат.

Значно більше сім’ї довелося витратити: протягом року Савчуки повернули 744 тисячі 586 гривень кредитів і процентів за ними.

Жодних цінних паперів, заощаджень, готівки, ювелірних виробів чи іншого дорогого майна народний депутат у декларації не вказав.

Невдовзі після подання електронної декларації, нардеп подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в якому вказав, що продав нерухомості на майже 65 тисяч гривень.

Згідно з офіційною біографією, Юрій Савчук з 1996 до 1999 року працював інспектором кадрів в ТОВ «СВ Експрес». Згодом навчався у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, отримав вищу освіту за напрямом «Фізичне виховання і спорт». У 2007 році був директором з матеріально-технічного постачання в ПП «Інтертрейд».

З 2007 року й понині Юрій Савчук є головою правління ГО «Федерація хокею Волинської області».

У 2008-2012 роках Юрій Савчук працював асистентом кафедри спортивних ігор у Волинському державному університеті ім. Лесі Українки.

Невдовзі після зміни власника футбольного клубу «Волинь» у 2011 році, на початку 2012 року Юрій Савчук став його віце-президентом: спочатку офіційно, а потім на громадських засадах. Тобто, до початку роботи народним депутатом в біографії Юрія Савчука немає жодної згадки про власний бізнес.

Того ж 2012 року Юрій Савчук вперше став народним депутатом України за списком партії «УДАР». У 2014 році він повторно пройшов у Верховну Раду, щоправда, вже за списками «Народного фронту». У Раді він є першим заступником голови Комітету з питань запобігання і протидії корупції.

Протягом майже двох років Юрій Савчук подав дев’ять законодавчих ініціатив, з яких одна була прийнята, один депутатський запит і шість разів виступав з місця у Верховній Раді.

«Четверта влада» переглянула декларації про майно і доходи нардепа за останні п`ять років, однак, не знайшла ані серйозних доходів, ані заощаджень, за які сім`я Юрія Савчука могла б утримувати хокейний майданчик, купувати дорогу нерухомість та автомобілі, виплачувати чималі кредити. За поясненнями звернулися до самого народного обранця.

Порталу «Четверта влада» Юрій Савчук розповів, що 25 років займався бізнесом, тож мав кошти на придбання нерухомості, дорогих авто та іншого майна.

– Я 25 років займався бізнесом, в мене був час заробити гроші, – розповідає народний обранець Юрій Савчук. – Починаючи від купівлі-продажу потриманих автівок і закінчуючи металургією. Я працював ще паралельно тренером, є заслуженим тренером України. З вихованцями був на чемпіонатах світу, Олімпійських іграх.

Разом з тим, нардеп каже, що не знає, чому цієї інформації немає в його біографії на сайті його партії. Запевняє, що вже давно ніяким бізнесом не займається. «Снігову королеву», каже, не декларував, бо це не є нерухомість.

– «Снігову королеву» ми будували разом з жінкою. Нею займається жінка, – каже Юрій Савчук. – Це ж хокейне поле, борти, труби, холодильник, що там вказувати? Хокейний майданчик це не нерухомість.

– Ви кажете, що 25 років займалися бізнесом, останні роки декларуєте не високі доходи, проте, великі витрати. І при цьому не декларуєте ніяких заощаджень. Звідки кошти на утримання нерухомості, обслуговування дорогих автівок і придбання квартири? – запитуємо.

– Є різні моменти, щось продається. В мене дочці 27 років, сину – 21, меншому сину – 8 років. Вони працюють, щось заробляють, – мовить депутат.

– Тобто вони вам фінансово допомагають?

– Не мені, а разом зі мною в тій самій «Сніговій королеві», ще в якихось моментах. В тому ж утриманні машин.

– Ви кажете, що хокейний майданчик не окуплюється, доводиться доплачувати. З яких коштів?

– Доводиться доплачувати з внесків учасників Федерації хокею Волині.

– Ви декларуєте понад 700 тисяч гривень виплачених кредитів минулого року і лише близько 100 тисяч гривень доходу. З яких коштів виплачували, якщо не вказуєте ніяких заощаджень? Дехто декларує готівку, валюту, банківські вклади, а у вас цього немає.

– З різних коштів. Десь зайняв, щось було. Декларують, я не декларую, бо немає що, – відповідає перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції.

Юрій Горбач (Четверта влада, 08.12.2016)
 
1.   Ilya   09/12/16 13:35    

Если вдруг кто не в курсе, это именно у Савчука Славик числится помощником "на громадських засадах"...


Всього : 1, на сторінці: 1

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.018 секунди