Автор: Мінмолодьспорт
Дата: 08/08/17 03:36
 
Дворец спорта (Фото из архива)
Нещодавно Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило на своєму сайті перелік документів, які представляють собою стратегічне бачення щодо поводження з державними підприємствами у підпорядкуванні центральних органів влади.

Цей перелік містить, зокрема, підприємства, що знаходяться у сфері управління Міністерства молоді та спорту. Більшість з цих підприємств мають національне й міжнародне значення для українського спорту та молодіжної політики, і не можуть бути приватизовані у короткостроковій чи довгостроковій перспективі. Про це Мінекономрозвитку були надані аргументовані зауваження від Мінмолодьспорту.

Проте, Мінекономрозвитку не взяло до уваги ці зауваження без жодних на це підстав чи пояснень, ідучи всупереч рекомендаціям Уряду про необхідність врахувати позицію Мінмолодьспорту при розробці відповідного переліку.

До переліку об’єктів, що підлягають приватизації, Міністерство економічного розвитку і торгівлі включило, зокрема, підпорядковані Мінмолодьспорту державні підприємства:

- державне автотранспортне підприємство «Автомехбаза»;

- державне підприємство «Ворохтянська високогірська навчально-спортивна база «Заросляк»;

- державне підприємство «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів»;

- державне підприємство «Дирекція з реконструкції спортивних споруд»;

- державне підприємство «Український художньо-спортивний ансамбль «Балет на льоду»;

- державне підприємство «Спортивний комплекс «Авангард»;

- державне підприємство «Палац спорту»;

- державне підприємство центральна учбово-тренувальна база по ковзанярському спорту «Льодовий стадіон»;

- державне підприємство «Спортивний комплекс «Атлет».


Наголошуємо, що Міністерство молоді та спорту категорично проти приватизації, навіть в так званому довгостроковому періоді, наступних державних підприємств із цього переліку:

- державне підприємство «Український художньо-спортивний ансамбль «Балет на льоду»;

- державне підприємство «Спортивний комплекс «Авангард»;

- державне підприємство «Палац спорту»;

- державне підприємство центральна учбово-тренувальна база по ковзанярському спорту «Льодовий стадіон»;

- державне підприємство «Спортивний комплекс «Атлет» (Палац спорту).


Міністерство молоді та спорту разом із керівництвом підприємств реалізовує плани розвитку цих підприємств. Є низка об`єктивних причин, через які приватизація цих об`єктів неможлива.

Детально про об`єкти:

Будівля державного підприємства «Український художньо-спортивний ансамбль «Балет на льоду» (вул. Еспланадна, 17, Печерський район) знаходиться на етапі введення в експлуатацію за інвестиційним договором.

У цій будівлі планується створити Будинок молоді України, що матиме велике значення для розвитку державної молодіжної політики, надасть нові можливості для розвитку міжнародних молодіжних зв’язків, сприятиме всебічній інтеграції України у європейський простір.

Створення Будинку молоді визначено указами Президента України від 3 липня 2008 року № 616 «Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді», указом Президента України від 6 січня 2010 року № 6/2010 «Про деякі заходи щодо сприяння вирішенню актуальних проблем молоді», планом заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014 – 2017 роки», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів Українивід 17 вересня 2014 року № 847, а також державною цільовою соціальною програмою «Молодь України» на 2016 – 2020 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 148 (пункт 3.3).

Прикладами подібних центрів є Європейські молодіжні центри у Будапешті (Угорщина) та Страсбурзі (Франція).

- Наказом Міністерства молоді та спорту України від 17 вересня 2014 року №2953 утворено молоде державне підприємство «Спортивний комплекс «Авангард», на базі якого буде створено сучасний хокейний комплекс.

- Напрямками діяльності державного підприємства «Спортивний комплекс «Атлет» (Палац спорту) є: організація та проведення місцевих, національних, міжнародних спортивних змагань, створення умов для забезпечення навчально-тренувального процесу, організація та проведення спортивних, культурно-масових заходів, конференцій, семінарів, круглих столів, ярмарків.

Палац спорту – один з головних мультифункціональних спортивних майданчиків країни, який дозволяє на високому організаційному рівні проводити національні та престижні міжнародні змагання.

Тільки у 2017 році у Палаці спорту проводились: чемпіонат України з баскетболу, чемпіонат світу з хокею в дивізіоні 1А, міжнародний турнір National Cup зі спортивної гімнастики, 23-й міжнародний турнір зі спортивної боротьби, міжнародний турнір з художньої гімнастики «Кубок Дерюгіної», основний раунд кваліфікації збірних команд до Чемпіонату Європи-2018 з футзалу. Проведення таких міжнародних змагань на базі Палацу спорту, не лише підвищує престиж України, але й дозволяє залучити тисячі спортсменів, представників офіційних делегацій, вболівальників та спортивних туристів з інших країн. Таким чином, Палац спорту робить значний внесок в підвищення туристичної привабливості нашої держави та економічний розвиток м. Києва.

Сумнівів немає та не може бути щодо майбутнього статусу вищезгаданих державних підприємств. Вони мають важливе загальнодержавне значення, та не можуть бути приватизовані.

Мiнiстерство молоді та спорту України, 07.08.2017 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.01 секунди