Сьогодні, 26 грудня, під час щорічної публічної підсумкової зустрічі з громадою міста та представниками різних середовищ міський голова Львова Андрій Садовий акцентував на тому, що Львів готовий поборотись за право приймати Зимові Олімпійські ігри у 2030
Автор: Львівська міськрада
Дата: 27/12/19 14:52
 
Розміщення Олімпійських об'єктів (Мал. Львівська міська рада)
«Ми в 2010 році у Львові почали готуватися до амбітної мети: Львів — місто-господар Зимової Олімпіади 2030 року. Ми в 2014 році цей процес призупинили, тому що почалася війна. Нещодавно, коли ми мали зустріч з колегами з Національного олімпійського комітету, ми постановили: а давайте, ми візьмемо цю ціль і зробимо все, щоб Львів у 2030 році був містом-господарем Зимової Олімпіади.

Ми багато працювали в цьому напрямку. Буде дві великі локації. Одна — це є Тисовець, це є Карпати, це є територія під опікою військових. Там будуть лижі, біатлон. А також територія біля львівського стадіону «Арена Львів» має бути розбудована під ту частину, яка має бути в місті. Тобто має бути збудований великий медіацентр, який буде мати подвійне призначення, тому що це фактично має бути виставковий комплекс. Окремі мають бути збудовані спортивні комплекси для хокею, для фігурного катання.

Хочу сказати, що це надзвичайно крута амбіція, тому що це дасть Львову великий імплюс і велику динаміку", — сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

«Про це вже мало хто згадує, але до 2014 року Україна готувала заявку на Winter Olympics 2022 (Львів-Карпати). Згодом війна перекреслила ці плани. Наступні ігри, на які можемо претендувати, аж у 2030 році», — зазначив Андрій Садовий.

На думку мера Львова, українці витрачають великі кошти на європейських зимових курортах, а в Україні зимовий туризм мало розвинутий. Організація таких подій у себе дає стимул для розвитку спортивної інфраструктури цілої країни.

Нагадаємо, 24 жовтня, мер Львова зробив заяву про те, що Львів готовий поборотись за право приймати Зимові Олімпійські ігри у 2030 році та проводити юнацькі Зимові Олімпійські ігри 2028 року. Про це він сказав на брифінгу з президентом НОК України, членом виконавчого комітету МОК, олімпійським чемпіоном, Героєм України Сергієм Бубкою.

«Коли ми починали 2022, всі вважали це нереальним. Так, це великий, потужний проект, але якби не війна, ми б могли проводили Олімпійські ігри. Тому сьогоднішнє бажання мера Львова проводити Ігри в Україні є дуже правильним. Так, праця над цим питанням не легка, але у нас є достатньо часу, щоб все планувати, будувати потрібну інфраструктуру. Хто не мріє, той не перемагає. Тому давайте працювати і рухатися у цьому напрямку», — наголосив Сергій Бубка, президент НОК України.

Відтак, Львів може стати учасником боротьби за право проведення Олімпійських ігор 2030 року. Роботу з подання заявки розпочнуть у 2020 році. Нагадаємо, цьогоріч у червні обрали переможця 2026 року.

Львівська міська рада, 26.12.2019
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.016 секунди