З такою ініціативною виступили депутати Калуської міської ради на пленарному засіданні сесії 27 жовтня.
Автор: Вікна
Дата: 07/11/22 08:55
 
Льодовий палац у Калуші (Фото: Вікна)
Міська рада розглянула питання «Про внесення змін до Програми фінансової підтримки спорту вищих досягнень та громадських спортивних організацій Калуської міської територіальної громади на 2022-2025 роки», інформують "Вікна".

За цією програмою фінансують стипендії міського голови визначним спортсменам, а також виділяють кошти спортивним громадським організаціям. На початок року бюджет програми становив 3 млн гривень — 300 тис. на стипендії міського голови та 2,7 млн гривень, які були розподілені між 24-ма громадськими організаціями. Через війну спортивні громадські організації відмовлялися від фінансування. Зокрема, п’ять відмовилися у березні (тоді бюджет програми зменшився до 2 млн 680 тис. гривень) і 12 — у серпні. Відповідно бюджет програми склав 1 млн 560 тис. гривень (300 тис. гривень на стипендії й 1 млн 260 тис. гривень — для семи спортивних організацій). За останнім рішенням, фінансування програми зросло на 300 тис. гривень і становить 1 млн 860 тис. гривень — на таку суму зросла підтримка хокейного клубу «Калуський легіон».

Більша частина підтримки у поточному році за програмою розподілена між громадськими організаціями, які представляють командні ігрові види спорту: хокейний клуб «Калуський легіон» — 720 тис. гривень (до 27 жовтня було 420 тис. гривень), футбольний клуб «Гарда» — 400 тис. гривень, баскетбольний клуб «Калуш» — 200 тис. гривень і хокейний клуб «Олімпія» — 40 тис. гривень. Також по 50 тис. гривень передбачено для спортивних клубів «Торнадо-спорт» і «Шлях воїна» та 100 тис. гривень — для борцівського клубу «Атлант».

Як пояснив на сесії начальник управління сім’ї, молоді, фізкультури і спорту Калуської міської ради Михайло Клим, у Калуші представлені чотири ігрові види спорту: футбол, хокей, баскетбол і волейбол. Відповідно команди потребують більшого фінансування. Волейбольна і футбольні команди беруть участь у чемпіонаті області, баскетбольний клуб «Калуш» цього року виступатиме у вищій лізі чемпіонату України, а хокейний клуб «Калуський легіон» цього року вперше потрапив у чемпіонат України серед професійних клубів. Для того, щоб хокейний клуб міг виступати на професійному рівні, для нього знадобилося більше фінансування. Як йшлося на сесії, клуб просив додаткові 600 тис. гривень, однак поки що обмежилися вдвічі меншою сумою підтримки.

Також на сесії депутати порушили питання назви Калуської льодової арени. Як тільки її побудували, арена мала назву «Едельвейс» імені Степана Бандери. Згодом назву змінили. Це пов’язують із тим, що кошти на палац виділяв ТОВ «Карпатнафтохім». Тож депутати вирішили звернутися до обласної ради, щоб палацу офіційно повернули ім’я Степана Бандери.

Нагадаємо, льодовий палац у Калуші було збудовано коштом державної програми «Хокей України» і відкрито у 2009 році. Його вартість тоді становила 20 млн гривень. Доходи палацу не забезпечували видатків на його утримання, тож, накопичилися борги за електроенергію. Палац час від часу «розморожувався» і припиняв роботу. Міська влада, яка забезпечувала функціонування арени, змушена була визнати: утримувати такий об’єкт — не може. Відтак, у 2013 році палац передали обласній раді, яка створила обласне комунальне підприємство «Льодова арена».

До 2018 року велику частину видатків на утримання палацу забезпечував ТОВ «Карпатнафтохім». Зокрема, підприємство взяло на себе зобов’язання оплачувати спожиту електроенергію.

Вікна, 01.11.2022
Теги: калуш,  чу



 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.009 секунди