Президент ФХУ - про майбутній чемпіонат України з хокею і план повернути фанів на трибуни
Автор: Є. Мороз, П. Троць
Дата: 16/07/23 08:03
 
Г. Зубко (Фото: Facebook )
Український хокей готується до старту нового розіграшу національної першості. Наступний сезон стане другим, що проводитиметься в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Участь у попередньому сезоні чемпіонату України з хокею взяли шість команд, які грали у два етапи: регулярний сезон та плей-оф. Чемпіоном став київський "Сокіл", який у драматичній фінальній серії переміг "Кременчук".
Президент федерації хокею України Сергій(?) Зубко окреслив в ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт обрис наступного розіграшу національного чемпіонату та які зміни можуть відбутися.

Зубко наголосив, що один з учасників минулого сезону - "Легіон" з Калуша" - не гратиме у наступному розіграші турніру. Водночас, президент федерації хокею України сподівається, що участь у сезоні візьмуть шість команд.

Про майбутній сезон та учасників

"Підготовка до цього сезону дається набагато легше, ніж до минулого. Мали не три дні до початку чемпіонату, а три місяці. Уже можу сказати, що калуський "Легіон" не стартує в чемпіонаті, але будуть інші команди".

"На сьогодні ми маємо підтвердження від п'яти учасників. Сподіваємося, що буде шість, і ведемо перемовини з кількома командами. Сподіваємось, що будуть великі арени, як Палаци спорту в Києві та Одесі, перемовини тривають. Сподіваюся, що більш активний хокей буде у Вінниці. Зараз активна стадія роботи, яка не видна, ми її не анонсуємо. Будуть і маркетингові зміни, нові назви, клуби, арени. Одеса зараз готує платформу для для команди з сусіднього регіону - Херсона".


Про плани повернути глядачів на трибуни

"Ми поки не знаємо, як наблизити це, адже за це не відповідальні. Не може бути на концерті 5 тисяч, а на хокеї - нуль. І якщо так відбувається, то щось не так. І я згоден, що приймати рішення по кількості і наявності глядачів має військова адміністрація на місці. Ми навчилися грати у хокей під час війни. Але мати пряму заборону і якимось чином виписати її в постанові конкретно по спорту - у мене забагато питань, і треба це якось виправити і правильно дорегулювати. Бо спорт і так зараз у надважкій ситуації, і не давати глядачеві прийти на трибуну, зняти стрес, а спортсмену не давати можливості грати, не бачачи очей глядача - це має вигляд додаткової руйнації. І коли поряд в тих самих аренах є культурні заходи, то треба допрацювати це питання".

Про старт нового сезону чемпіонату України

"Робочої дати початку чемпіонату поки нема. Ми провели робоу нараду з клубами. Визначаємо керівництво чемпіонату, регламент. Думаємо, що стартуємо у вересні, але дати поки нема".

Чемпіонат України з хокею: що відомо

У травні плани заявитися на чемпіонат України з хокею мав клуб "Київ Кепіталз", головним тренером якого став Вадим Шахрайчук - наставник збірної України.

Найтитулованішим клубом в історії чемпіонатів України з хокею є "Сокіл", на рахунку якого 14 трофеїв.
"Сокіл" заявився для участі у Континентальному кубку. Київська команда зіграє з "Црвеною Звездою", "Ференцварошем", а також одним з переможців першого раунду турніру.

Євген Мороз, Петро Троць (Суспільне | Новини, 14.07.2023)
Теги: зубко,  чу,  калуш,  одеса
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.01 секунди