Автор: Микола Томенко
Дата: 12/07/10 12:11
 
Микола Томенко (Фото: Верховна Рада України)
Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко направив депутатський запит до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова стосовно недопущення знищення спортивних об’єктів на території НСК «Олімпійський». Так він відреагував не численні звернення спортсменів, які стурбовані тим, що на час чемпіонату ЄВРО-2012 бази їх підготовки закриваються, не зважаючи на те, що досі не затверджено плану їхнього відновлення та подальшого розвитку.
Віце-спікер наголосив, що ситуація, яка склалася у зв’язку із загрозою безвідновного знищення спортивних об’єктів МДП «Тенісні корти» та ДПЛТК «Крижинка» на території НСК «Олімпійський» є критичною, зважаючи на те, що роботи по їх руйнуванню вже розпочато. Микола Томенко також нагадав, що такі дії суперечать вимогам законодавства, зокрема, Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та Постанові Верховної Ради України «Про недопущення закриття та перепрофілювання закладів фізичної культури і спорту, баз олімпійської та паралімпійської підготовки, фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, лікувально-фізкультурних закладів».
У своєму запиті М.Томенко зазначив, що Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту мотивує необхідність знищення тенісних кортів та льодової ковзанки вимогами УЄФА щодо «зони гостинності» навколо стадіону, де проводитимуться матчі чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Натомість, представники Міністерства обіцяють відновлення або створення нових спортивних об’єктів відповідного профілю. «Нажаль, ці обіцянки не мають практичного підгрунття, адже відновлення чи створення таких об’єктів наразі не передбачено жодною державною програмою», - наголосив він. «При цьому не викликає сумнівів як необхідність урахування вимог УЄФА, так і незаконність безвідновного знищення спортивних об’єктів», - додав М.Томенко.
Заступник Голови ВР попросив Прем’єр-міністра призупинити дії щодо знищення спортивних об’єктів МДП «Тенісні корти» та ДПЛТК «Крижинка» до затвердження програм їх відновлення або будівництва нових об’єктів відповідного профілю із визначенням необхідних обсягів та джерел фінансування.
Микола Томенко направив ще один депутатський запит до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова стосовно недоцільності об’єднання державних підприємств спортивного профілю в рамках ДП «Об’єднання спортивно-господарських споруд».
У своєму запиті Микола Томенко звернув увагу на те, що Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту вже не вперше намагається шляхом реорганізації припинити діяльність, як окремих суб’єктів господарювання, державних підприємств «Готель «Спорт», «Навчально-спортивної бази «Атлет», «Льодово-спортивної ковзанки «Крижинка», «Центральної навчально-тренувальної бази з ковзанярського спорту «Льодовий стадіон» «Олімпійського навчально-спортивного центру» та малого державного підприємства «Тенісні корти». За словами Віце-спікера, для цього передбачається об’єднати ці підприємства в рамках єдиного ДП «Об’єднання спортивно-господарських споруд», мотивуючи це необхідністю удосконалення структури господарювання державних підприємств та покращення підготовки об’єктів до проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.
Віце-спікер підкреслив, що доцільність такої реорганізації не підтверджується фінансово-економічними розрахунками. Натомість, специфіка діяльності кожного з підприємств значно ускладнить управління відповідними об'єктами в рамках єдиного суб’єкту господарювання та призведе до збільшення витрат з державного бюджету і зменшення обсягу бюджетних надходжень. «Будучи однією юридичною особою така кількість спортивних об’єктів не зможе забезпечити завдання покладені на них», - відмітив він. Важливим моментом, на його думку, є й те, що зазначені державні підприємства мають статус баз олімпійської підготовки та віднесені до переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації. «Тому їх ліквідація суперечитиме вимогам законодавства», - підкреслив він.

Джерело: Сайт Миколи Томенка 
 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.01 секунди