На втілення спортивної мрії області потрібні непідйомні кошти — 470 мільйонів гривень
Автор: Наталія Ниркова
Дата: 21/10/10 12:09
 
Розгляд проекту Палацу спорту (Фото: ОГО)
Мрія рівненських владців та спортсменів про потужний обласний спорткомплекс може стати реальністю. Нещодавно уряд погодився виділити державній обласній дитячо-юнацькій спортшколі більше 10 гектарів землі біля Рівного для будівництва цього закладу.

Очікується, що кошти на проект даcть не лише місцевий, а й державний бюджет. Щоправда, коли почнеться будівництво - невідомо.

У майбутньому комплексі, який можна зводити в кілька етапів, має бути льодовий палац, палац водних видів спорту, універсальний спорткомплекс та готель на 60 місць.

Минулого тижня Кабмін затвердив проект землеустрою на ділянку площею 10,82 га, яка перебувала у у складі земель запасу Шпанівської сільської ради за межами населених пунктів Рівненського району Рівненської області (поле ліворуч за рівненською міською поліклінікою №3, - прим.,авт.). Землю надали в постійне користування Рівненській державній обласній ДЮСШ. Рівненська РДА має забезпечити видачу державного акту на землю, а також недопущення зміни цільового призначення або відчуження цієї землі.

- Процес надання ділянки був досить тривалим, адже із зміною уряду, довелося заново подавати документи та отримувати всі погодження, - прокоментувала начальник головного управління Держкомзему в Рівненській області Світлана БОГАТИРЧУК-КРИВКО. - Документи потребували затвердження та погодження у Києві, бо змінювалося цільове призначення ділянки, раніше це були сільгоспземлі. Тепер, коли земельні процедури завершені за справу можуть братися будівельники.

Щоправда, поки що важко сказати, коли розпочнеться велика будова. Проект майбутнього спортивного комплексу, розроблений ще у 2009 році, оцінювали у 470 мільйонів гривень. Це в рази перевищує ту суму, яку передбачають щороку в обласному бюджеті на спорт. Щоправда, кілька років тому, коли в обласній раді в черговий раз озвучили ідею спорудження такого потужного спортивного об’єкту, була можливість залучити державне фінансування.

- Тоді існувала державна програма, спрямована на розвиток хокею, - розповів голова постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та податків Олег ХОМИЧ. - Тож ДП “Хокей України” готове було вкласти 30 млн грн в будівництво льодового палацу в області. Але потрібен був проект і земля. На наші звернення до Рівненської міської ради з проханням виділити землю під цей об’єкт на вул. Костромській, нам дали негативну відповідь. Нас послали на конкурс. Хоч його так і не оголосили і не провели. Тепер же усе залежатиме від політичної волі депутатського корпусу та керівництва області. Наша комісія вже звернулася до керівництва ОДА з проханням поклопотатися перед урядом та відповідними держустановами про виділення коштів на початок будівництва.

Ініціатори проекту планували залучати на нього не лише бюджетні, а й інвестиційні кошти. Можливо, проект підтримає і влада Рівного.
- Мабуть було б правильно долучитися до цього проекту, адже серед користувачів комплексу буде чимало рівнян, - прокоментувала заступник міського голови Рівного Галина КУЛЬЧИНСЬКА. - Однак, щоб говорити напевно, потрібно знати конкретні пропозиції обласної влади, зважити на наші бюджетні можливості і лише після цього приймати рішення. Адже участь у проекті може бути різною. Як би не було, це рішення прийматиме рада.

Наталія Ниркова (ОГО.ua, 21.10.2010) 
Поки що коментарів немає

 

* Ваш коментар буде доступний для редагування протягом 10 хвилин
Сторінка створена за 0.036 секунди